Adaptacja pomieszczeń do realizacji zadań w ramach Projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Gminie Przerośl”

CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W GMINIE PRZEROŚL

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00239556
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00239556/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-12 12:14
Lokalizacja
Przerośl, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7e0ff6bf-50a1-42f7-bdaa-cff587c1bfad
Identyfikator
8441920538
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty renowacyjneRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty na placu budowyPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie usuwania gruzuKładzenie płytekKładzenie glazuryPokrywanie podłóg i ścianKładzenie i wykładanie podłógWyrównywanie podłógRoboty malarskieTynkowanieRoboty w zakresie okładziny tynkowejStolarka budowlanaInstalowanie drzwi i okienDrzwiInstalowanie sufitów podwieszanychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalacje zasilania elektrycznegoLampy i oprawy oświetlenioweOprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienneInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne hydrauliczneWyroby sanitarneRoboty sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaGrzejniki centralnego ogrzewaniaInstalowanie wentylacjiInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00239556 z dnia 2026-05-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja pomieszczeń do realizacji zadań w ramach Projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Gminie Przerośl”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W GMINIE PRZEROŚL

1.3.) Oddział zamawiającego: CUS

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790740452

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 2

1.5.2.) Miejscowość: Przerośl

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-427

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: cus@przerosl.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://przerosl.naszops.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7e0ff6bf-50a1-42f7-bdaa-cff587c1bfad

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Adaptacja pomieszczeń do realizacji zadań w ramach Projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Gminie Przerośl”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e0ff6bf-50a1-42f7-bdaa-cff587c1bfad

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00239556

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00155921/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Adaptacja pomieszczeń do realizacji zadań w ramach Projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Gminie Przerośl”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt ,,Centrum Usług Społecznych w Gminie Przerośl’’ współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00174807

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: CUS.042.31.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac adaptacyjnych pomieszczeń do realizacji zadań w ramach Projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Gminie Przerośl”, polegających na ich dostosowaniu na potrzeby Placówki Wsparcia Dziennego i Klubu Zdrowego Życia,
2. Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027,
3. Zakres przewidywanych robót obejmuje w szczególności:
a) roboty ogólnobudowlane na parterze i piwnicy budynku,
b) prace remontowe wejścia do piwnicy,
c) wykonanie instalacji elektrycznych (oświetlenie, gniazda wtykowe, system przyzywowy WC),
d) instalacja wew. zimnej i ciepłej wody,
e) instalacja wew. kanalizacji sanitarnej,
f) montaż urządzeń sanitarnych,
g) instalacja centralnego ogrzewania,
h) instalacja wentylacji mechanicznej
4. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w dokumentacji projektowej – opisie przedmiotu zamówienia. Prace należy wykonać w zakresie i ilości określonej w przedmiarach robót (przedmiar ogólnobudowlany, instalacje elektryczne, instalacje wew. sanitarne i wentylacyjne) w sposób opisany w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) oraz umowie, stanowiących załącznik do SWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy zapisami SWZ a STWiORB pierwszeństwo mają zapisy SWZ.
5. Okres gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane: minimum 36 miesięcy,
6. Wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zostały określone w dokumentacji projektowej.
7. Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych [art. 100 ust 1] zostały określone w dokumentacji projektowej.
8. Przy realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do zachowania dbałości o środowisko naturalne, poprzez m.in. eliminowanie z użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych, rezygnacji z używania jednorazowych opakowań, toreb, siatek i reklamówek wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych, wykorzystywania przy wykonaniu umowy materiałów, które pochodzą z recyklingu lub podlegają procesowi recyklingu itp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45000000-7 - Roboty budowlane

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45431000-7 - Kładzenie płytek

45431200-9 - Kładzenie glazury

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45262321-7 - Wyrównywanie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

45410000-4 - Tynkowanie

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

44220000-8 - Stolarka budowlana

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

44221200-7 - Drzwi

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

44411000-4 - Wyroby sanitarne

45232460-4 - Roboty sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

44621110-3 - Grzejniki centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 27 marca 2026 roku Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem była realizacja zadania pn.: Adaptacja pomieszczeń do realizacji zadań w ramach Projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Gminie Przerośl”. Przeprowadzona procedura zakończyła się w dniu 16.04.2026 roku wyborem oferty jako najkorzystniejszej Wykonawcy - Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlane Marcin Osiński, Magdalenowo 2, 16-402 Suwałki, NIP: 8441911769. Zamawiający pismem z dnia 20.04.2026 roku wezwał Wykonawcę do przedstawienia dokumentów niezbędnych do podpisania umowy i wyznaczył miejsce i termin na jej zawarcie jako 28.04.2026 r. o godzinie 11:00, w siedzibie Zamawiającego. Wykonawca nie stawił się w umówionym terminie. Zamawiający ponowił wezwanie do zawarcia umowy pismem z dnia 06.05.2026 roku, wyniku czego otrzymał odpowiedz Wykonawcy, że rezygnuję z podpisania umowy z powodów osobistych i błędnie oszacowanej oferty. Wobec powyższego zachowanie Wykonawcy zostało uznane za uchylanie się od zawarcia umowy. Biorąc pod uwagę wartość kolejnej oferty znacznie przekraczającej budżet Zamawiającego podjęto decyzje o unieważnieniu postępowania

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Uzasadnienie prawne: art. 263 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2024, poz. 1320 ze zm.) – [Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (…), zamawiający może (…) unieważnić postępowanie]
2026-05-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane