Koszenie gminnych terenów zielonych w roku 2026

Gmina Wadowice - Urząd Miejski w Wadowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00239710
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00239710/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-12 12:43
Lokalizacja
Wadowice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aa9b3e47-0bdf-4bc5-bcdb-f402d155e138
Identyfikator
5511003597
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie trawników

Wykonawcy

1 przyznane

ZOFIA WÓJCIKŁączany, PL · lot 0
128 633,36 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00239710 z dnia 2026-05-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Koszenie gminnych terenów zielonych w roku 2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wadowice - Urząd Miejski w Wadowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000526423

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Jana Pawła II 23

1.5.2.) Miejscowość: Wadowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-100

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 338731811

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@wadowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wadowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-aa9b3e47-0bdf-4bc5-bcdb-f402d155e138

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Koszenie gminnych terenów zielonych w roku 2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aa9b3e47-0bdf-4bc5-bcdb-f402d155e138

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00239710

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037291/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Koszenie poboczy dróg na terenie Gminy Wadowice w 2026 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00158297

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OŚ.271.08.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 165961,20 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na koszeniu mechanicznym terenów zielonych zlokalizowanych na terenie Gminy Wadowice.
1. szacowana powierzchnia przy jednym pokosie ok. 182.291,00 m2.
2. szacowana całkowita powierzchnia do koszenia z uwzględnieniem krotności pokosów: ok. 667.208,00 m2.
3. Zamawiający nie gwarantuje wykonania pokosów w pełnym zakresie przewidzianym do koszenia, co uzależnione jest od warunków atmosferycznych determinujących porost trawy w danym roku. Zakres obejmuje koszenie terenów zielonych z podziałem:
 koszenie ze zbiórką i wywozem pokosu: ok. 488.000,00 m2,
 koszenie bez zbiórki i wywozu pokosu: ok. 179.208,00 m2.
1.2.Zamawiający gwarantuje wykonanie co najmniej jednego pokosu.
1.3.Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia, zakres prac oraz sposób i warunki realizacji zawarte są w Opisie Przedmiotu Zamówienia (Rozdział IV SWZ) oraz Projektowanych postanowieniach umowy (Rozdział III SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 128633,36 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 128633,36 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 128633,36 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zofia Wójcik Zakład Usług Wielobranżowych Domino

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5511603044

7.3.3) Ulica: ul. Zagroda 21

7.3.4) Miejscowość: Łączany

7.3.5) Kod pocztowy: 34-115

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 128633,36 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 200 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi