„Remont dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”.

Sąd Okręgowy w Legnicy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00240316
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00240316/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-12 14:44
Lokalizacja
Legnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-42024e02-a447-402e-8a7f-677793a3ba2b
Identyfikator
6911061653
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie konstrukcji dachowychWykonywanie pokryć dachowychOchrona odgromowa

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00240316 z dnia 2026-05-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Legnicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000571530

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Złotoryjska 40

1.5.2.) Miejscowość: Legnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-220

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: sekretariat.dyrektora@legnica.so.gov.pl

1.5.8.) Numer faksu: sekretariat.dyrektora@legnica.so.gov.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.dyrektora@legnica.so.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.legnica.so.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-42024e02-a447-402e-8a7f-677793a3ba2b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Sąd

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remont dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42024e02-a447-402e-8a7f-677793a3ba2b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00240316

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00176897

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: F.261.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Głównym przedmiotem zamówienia jest: Remont dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze.
Inwestycja polega na wykonaniu i odbiorze robót budowlanych, których szczegółowy opis znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ – Dokumentacja techniczna.
Budynek Sądu Rejonowego w Jaworze zlokalizowany jest przy ul. Klasztornej 5 w Jaworze, na dz. Nr 222, obręb Stare Miasto, Nr Księgi Wieczystej: LE1J/00020811/8. Budynek znajduje się na obszarze ośrodka historycznego miasta Jawor, który został wpisany do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 25 listopada 1965 roku, pod nr. A/2638/36.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ oraz w załącznikach stanowiących integralną część SWZ, w tym w szczególności zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ Dokumentacja techniczna oraz załącznikiem nr 9 do SWZ Wzór umowy określających zakres i warunki realizacji robót budowlanych.
- Załącznik nr 1 do SWZ dokumentacja techniczna to folder skompresowany o rozszerzeniu zip, który zawiera pliki stanowiące opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu, wśród których znajdują się:
-Projekt Architektoniczno-Budowlany – „Remont i przebudowa dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”,
-Projekt Zagospodarowania Terenu – „Remont i przebudowa dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”,
-Załączniki Projektu Budowalnego – „Remont i przebudowa dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”,
-Projekt Techniczny Konstrukcja – „Remont i przebudowa dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”,
-Projekt Techniczny Architektura i Instalacje – „Remont i przebudowa dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”,
-STWiORB – „Remont i przebudowa dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”,
- Sprawozdanie z badań Nr DBL-2025-2288-01-BLS z dnia 10.07.2025r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na podstawie art. 310 pkt.1 ustawy Pzp unieważnia postępowanie o udzielenie Zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części Zamówienia nie zostały mu przyznane. Możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w Ogłoszeniu o Zamówieniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1591091,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3087557,07 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-05-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane