Modernizacja pokrycia dachowego i elewacji w pawilonie „I” oraz utworzenie ogrodu rekreacyjnego z elementami małej architektury.

WOJEWÓDZKI SZPITAL NEUROPSYCHIATRYCZNY IM. DR. EMILA CYRANA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00240727
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00240727/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-13 08:06
Lokalizacja
Lubliniec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c5e2c2b6-7c56-476d-9b5c-00a941517ce1
Identyfikator
5751656554
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Naprawa dachówInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówKonserwacja dachówWykonywanie pokryć dachowychDrzwiRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty elewacyjneTynkowanieWznoszenie rusztowańRoboty izolacyjneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaBetonowanie bez zbrojeniaChodnikiUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychGry i zabawki, wyposażenie parków zabaw

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN WATOŁAKalety, PL · lot 0
1 966 654,84 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00240727 z dnia 2026-05-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja pokrycia dachowego i elewacji w pawilonie „I” oraz utworzenie ogrodu rekreacyjnego z elementami małej architektury.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKI SZPITAL NEUROPSYCHIATRYCZNY IM. DR. EMILA CYRANA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000292787

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Grunwaldzka 48

1.5.2.) Miejscowość: Lubliniec

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-700

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wsnlc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wsnlc.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c5e2c2b6-7c56-476d-9b5c-00a941517ce1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja pokrycia dachowego i elewacji w pawilonie „I” oraz utworzenie ogrodu rekreacyjnego z elementami małej architektury.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5e2c2b6-7c56-476d-9b5c-00a941517ce1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00240727

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031743/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja pokrycia dachowego i elewacji w pawilonie „I” oraz utworzenie ogrodu rekreacyjnego z elementami małej architektury

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn. „Modernizacja pokrycia dachowego i elewacji w pawilonie „I” oraz utworzenie ogrodu rekreacyjnego z elementami małej architektury”, nr FENX.06.01-IP.03-0043/25, w ramach FEnIKS.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AZP.261.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2901023,01 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 – Modernizacja pokrycia dachowego i elewacji – Pawilon I
Zakres robót:
a) Demontaż pokrycia dachowego
b) Konserwacja i zabezpieczenie ppoż. elementów dachu
c) Montaż nowego pokrycia dachowego
d) Wymiana okien
e) Renowacja drzwi wejściowych do budynku
f) Renowacja krat
g) Remont elewacji i kominów
h) Montaż rusztowań
i) Izolacja ścian zewnętrznych.
Szczegóły w załącznikach:
Zał. Nr 6a – Dokumentacja projektowa,
Zał. nr 7a - Przedmiary robót,
Zał. nr 8a – STWiOR
Zał. nr 9 – Wzór umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261910-6 - Naprawa dachów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45261920-9 - Konserwacja dachów

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

44221200-7 - Drzwi

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45320000-6 - Roboty izolacyjne

4.5.5.) Wartość części: 2198501,69 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 – Utworzenie ogrodu rekreacyjnego – Pawilon I
Zakres robót:
a) Roboty rozbiórkowe,
b) Wykonanie podbudów i obrzeży
c) Wykonanie stóp fundamentowych
d) Wykonanie nawierzchni
e) Montaż urządzeń wyposażenia terenu
f) Wykonanie nasadzeń
g) Roboty ziemne
Szczegóły w załącznikach:
Zał. Nr 6b – Dokumentacja projektowa,
Zał. nr 7b - Przedmiary robót,
Zał. nr 8a – STWiOR,
Zał. nr 9 – Wzór umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia

34953300-5 - Chodniki

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

37500000-3 - Gry i zabawki, wyposażenie parków zabaw

4.5.5.) Wartość części: 702521,32 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1966654,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3194547,22 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1966654,84 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Blacharsko Dekarsko Ciesielski Marcin Watoła

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 150398118

7.3.3) Ulica: Harcerska, 12

7.3.4) Miejscowość: Kalety

7.3.5) Kod pocztowy: 42-660

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1966654,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszych ofert przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 465 454,97 zł, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszych ofert.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1329654,97 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1329654,97 PLN

2026-05-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane