Część 4: Bieżące utrzymanie dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie miasta Zabrze - strefa północna (zamówienie z wolnej ręki)

Miejski Zarząd Dróg

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00240802
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00240802/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-13 08:30
Lokalizacja
Zabrze, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aa9244c6-d7c5-4fec-8f41-a45078a20537
Identyfikator
6482763744
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

HYDROGOP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKatowice, PL · lot 0
821 340,83 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00240802 z dnia 2026-05-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Część 4: Bieżące utrzymanie dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie miasta Zabrze - strefa północna (zamówienie z wolnej ręki)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242783530

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kasprowicza 8

1.5.2.) Miejscowość: Zabrze

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-803

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 32 277 68 57

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mzd.miastozabrze.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzd.miastozabrze.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-aa9244c6-d7c5-4fec-8f41-a45078a20537

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Część 4: Bieżące utrzymanie dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie miasta Zabrze - strefa północna (zamówienie z wolnej ręki)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aa9244c6-d7c5-4fec-8f41-a45078a20537

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00240802

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00066723/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Część 4: Bieżące utrzymanie dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie miasta Zabrze - strefa północna (zamówienie z wolnej ręki)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00212557

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji na zadanie pn. Bieżące utrzymanie dróg gminnych,
krajowych, wojewódzkiej i powiatowych na terenie miasta Zabrze w roku 2025 z podziałem na części, sygn.
DR.260.5.2025.PG została przewidziana w SWZ dot. zamówienia podstawowego oraz ogłoszeniu o zamówieniu
opublikowanym w BZP pod numerem 2025/BZP 00141304 z dnia 11.03.2025 roku możliwość udzielenia zamówień
polegających na powtórzeniu robót budowlanych na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. Umowa nr RU/19/2025 z
Wykonawcą: Hydrogop Sp. z o.o., ul. Tartaczna 20; 40-749 Katowice została zawarta w dniu 24.04.2025 roku. Udzielenie
zamówienia polegającego na powtórzeniu robót budowlanych (na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp) następuje w
okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych, jest
zasadne i zgodne z przepisami prawa.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DR.260.7.2026.PG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 658072,38 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na bieżącym utrzymaniu dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie miasta Zabrze w tzw. strefie północnej, przedstawionej w Ogólnej charakterystyce robót i STWiORB. Wykaz dzielnic lub ich części został ujęty w ogólnej charakterystyce robót Wykaz robót wchodzących w zakres robót utrzymaniowych określony został w ogólnej charakterystyce robót. Zamawiający dopuszcza wskazanie przez Inspektora Nadzoru Zamawiającego miejsca wykonywania robót wchodzących w zakres zamówienia poza obszarem określonym Ogólną charakterystyką robót, jednakże wyłącznie w granicach administracyjnych miasta Zabrze.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 821340,83 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 821340,83 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 821340,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Hydrogop sp.zo.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 272233986

7.3.3) Ulica: Tartaczna 20

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-749

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 821340,83 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane