Kompleksowa termomodernizacja budynku użyteczności publicznej na terenie Gminy Dobroń

Gmina Dobroń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00241493
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00241493/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-13 11:10
Lokalizacja
Dobroń, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cc9dd29e-1f10-4aa1-9054-6b329a0133e5
Identyfikator
7311929836
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie instalacji elektrycznychIzolacja cieplnaWznoszenie rusztowańTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty malarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaFotoogniwaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

LESZEK GŁUSZEKByczki 97, PL · lot 0
2 785 950 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00241493 z dnia 2026-05-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa termomodernizacja budynku użyteczności publicznej na terenie Gminy Dobroń

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobroń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934625

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 11 Listopada 9

1.5.2.) Miejscowość: Dobroń

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-082

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dobron.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dobron.ug.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cc9dd29e-1f10-4aa1-9054-6b329a0133e5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa termomodernizacja budynku użyteczności publicznej na terenie Gminy Dobroń

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc9dd29e-1f10-4aa1-9054-6b329a0133e5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00241493

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037050/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Kompleksowa termomodernizacja budynku użyteczności publicznej na terenie Gminy Dobroń

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021–2027 FELD.02.02-IZ.00-0002/25

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00143874

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.1.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie robót w ramach realizacji w systemie „zaprojektuj i wybuduj” zadania inwestycyjnego pn.: „Kompleksowa termomodernizacja budynku użyteczności publicznej na terenie Gminy Dobroń”, prowadzącej do racjonalizacji zużycia energii.
2. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021–2027 i obejmuje kompleksową termomodernizację budynku użyteczności publicznej przy ul. Sienkiewicza 64A w Dobroniu, 95-082 Dobroń.
3. Ponadto w ramach prac poza projektem planowana jest dobudowa klatki zewnętrznej oraz kompleksowy remont obiektu i wykonanie zagospodarowania wokół budynku.
4. Zakres powyższego opracowania musi być rozpatrywany włącznie ze sporządzonym audytem energetycznym dla obiektu.
5. Zakres prac projektowych obejmuje w szczególności:
 opracowanie ostatecznych koncepcji,
 pozyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, zgód i uzgodnień,
 opracowanie projektu zagospodarowania działki,
 opracowanie projektu architektoniczno – budowlanego,
 opracowanie projektu technicznego,
 opracowanie szczegółowych rysunków wykonawczych i warsztatowych,
 opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robot budowlanych,
 pełnienie nadzoru autorskiego.
6. Zamawiający wymaga, aby projektanci posiadali wymagane Prawem Budowlanym odpowiednie uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie i przynależność do odpowiednich organizacji samorządu zawodowego oraz kompetentny personel pomocniczy.
7. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, założenia programowe oraz standard wykonania, zostały określone w Dokumentacji projektowej - stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ, w skład której wchodzi Program funkcjonalno – użytkowy wraz z wszelkimi załącznikami i materiałami pomocniczymi.
8. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
9. Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu przed podpisaniem Umowy szczegółowego harmonogramu rzeczowo – finansowego przedmiotu umowy. Harmonogram musi zawierać przewidywane okresy realizacji poszczególnych etapów robót oraz wszystkie koszty składające się na cenę oferty, ujęte w ramach poszczególnych etapów, niezbędne do zrealizowania przedmiotu zamówienia.
10. Wykonawca wraz z dokumentacją odbiorową przedłoży Zamawiającemu kosztorys powykonawczy sporządzony metodą uproszczoną, spójny z układem elementów zawartych w harmonogramie rzeczowo-finansowym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

31712331-9 - Fotoogniwa

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2785950 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4612500 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2785950 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: REM-DOM Leszek Głuszek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8361427971

7.3.4) Miejscowość: Skierniewice

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2785950 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

2026-05-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane