Sukcesywne wykonywanie robót rozbiórkowych na terenie miasta Białegostoku.

Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00241845
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00241845/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-13 12:25
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6864a4b0-0bd5-4e91-aee2-27caaf90b582
Identyfikator
2030000218
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

KOMDROG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBorsukówka, PL · lot 0
128 049,15 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00241845 z dnia 2026-05-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Sukcesywne wykonywanie robót rozbiórkowych na terenie miasta Białegostoku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200241074

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. gen. Józefa Bema 89/1

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-370

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zmk.bialystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zmk.bialystok.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6864a4b0-0bd5-4e91-aee2-27caaf90b582

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne wykonywanie robót rozbiórkowych na terenie miasta Białegostoku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6864a4b0-0bd5-4e91-aee2-27caaf90b582

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00241845

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040961/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Sukcesywne wykonywanie robót rozbiórkowych na terenie Miasta Białegostoku.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00173833

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ.26.3.14.2026.AL

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 122874,03 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Sukcesywne wykonywanie robót rozbiórkowych na terenie miasta Białegostoku.
Zamawiający w trakcie realizacji umowy będzie sukcesywnie zlecał poszczególne rozbiórki, których wartość będzie ustalana na podstawie obmiaru poszczególnych robót i ustalonych w ofercie Wykonawcy ich cen jednostkowych.
Równocześnie mogą być zlecone 3 zlecenia.
Oszacowanie rozmiarów jednorazowego zlecenia każdorazowo odbywać się będzie przy udziale pracownika ZMK prowadzącego sprawę. Ceny jednostkowe robót, przyjęte w formularzu cenowym załączonym do oferty są stałe przez cały okres realizacji umowy.
Koszty Zamawiającego mogą zostać zmniejszone o wartość odzyskanych materiałów: złomu, drewna, płyt (chodnikowe, polbruk, trylinka) i potrącone z należności objętej umową na rozbiórkę, zgodnie z załączoną wyceną materiałów z odzysku.
Wielokrotne zaniżanie/zawyżanie cen jednostkowych, w formularzu cenowym, robót występujących w czasie wykonywania rozbiórek w stosunku do kosztorysu inwestorskiego i innych formularzy cenowych złożonych w postępowaniu będzie traktowane jako czyn nieuczciwej konkurencji i będzie podstawą do odrzucenia oferty Wykonawcy.
2. Wykonawca zobowiązany jest udzielić na wykonaną robotę rozbiórkową 12 miesięczną gwarancję i rękojmię, z godnie z zapisami zawartymi w projektowanych postanowieniach umowy.
3. Przy wyliczeniu przewidywanej wartości materiałów możliwych do odzyskania z rozbiórki przyjęto następujące założenia:
1) zastosowano poziom cen wg badania rynku,
2) przyjęto założenia, że z rozbiórki obiektów i urządzeń budowlanych przy zastosowanej wyburzeniowej technologii możliwe do odzyskania materiały szacuje się na niżej wymienioną kwotę jednostkową netto, przy czym ostateczna ich ilość będzie wynikała ze zlecanych poszczególnych czynności rozbiórkowych:
L. p.
Nazwa materiału Jedn.
miary Cena
jednostkowa netto
/zł/
1. Złom stalowy kg 0,80
2. Drewno opałowe mp 187,00
3. Płyty (chodnikowe, polbruk, trylinka) m2 15,00
Wycena ilości materiałów z odzysku zostanie sporządzona przez inspektora nadzoru w trakcie rozbiórki odrębnie dla każdej lokalizacji rozbiórkowej.
4. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ, tj.:
1) opis przedmiotu zamówienia (OPZ),
2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 125583,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 295112,67 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 128049,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KOMDROG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 200743491

7.3.3) Ulica: Borsukówka 51

7.3.4) Miejscowość: Borsukówka, gmina Dobrzyniewo Duże

7.3.5) Kod pocztowy: 16-002

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 128049,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-23

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawca TIRS-GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Staropole (oferta nr 1), który złożył ofertę najkorzystniejszą odstąpił od podpisania umowy składając oświadczenie woli.
W związku z powyższym Zamawiający działając na podstawie art. 263 ustawy Pzp po dokonaniu ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców wybrał najkorzystniejszą ofertę.
2026-05-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane