Usługa wynajmu autokarów, busów i mikrobusów wraz z kierowcą w celu przewozu osób dla potrzeb Uczelni - wyjazdy krajowe
Uniwersytet Śląski w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00242191
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00242191/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-13 13:31
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9b1b376b-e129-4f28-b990-4d5226ed672d
- Identyfikator
- 6340197134
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą
Wykonawcy
4 przyznane
— · lot 0
— · lot 0
— · lot 0
TRANS-PERFEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZabrze, PL · lot 0
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00242191 z dnia 2026-05-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa wynajmu autokarów, busów i mikrobusów wraz z kierowcą w celu przewozu osób dla potrzeb Uczelni - wyjazdy krajowe
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bankowa 12
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 032 359 13 34
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://us.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa wynajmu autokarów, busów i mikrobusów wraz z kierowcą w celu przewozu osób dla potrzeb Uczelni - wyjazdy krajowe2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9b1b376b-e129-4f28-b990-4d5226ed672d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242191
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00125259
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.382.4.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 512916,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część A: Usługa wynajmu autokarów wraz z kierowcą w celu przewozu osób z jednostek Zamawiającego, zlokalizowanych w Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu1) Przedmiotem zamówienia jest wynajem autokarów, busów i mikrobusów wraz z kierowcą w celu świadczenia usług krajowego przewozu osób w zakresie prowadzonej przez Zamawiającego działalności – badania naukowe, konferencje, szkolenia, zajęcia dydaktyczne, w tym wyjazdy w teren na praktyki, wyjazdy na zawody sportowe, koncerty itp.
2) Sposób realizacji zamówienia: w zakresie części A zamówienie będzie realizowane co najmniej dwoma (2) autokarami posiadającymi co najmniej 51 miejsc siedzących (z kierowcą włącznie) każdy.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ (OPZ).
4) Termin realizacji zamówienia:
a) Część A: Zamówienie będzie realizowane według bieżących potrzeb Zamawiającego, na podstawie zleceń przez okres 12 miesięcy od dnia 13.06.2026 r. lub do wcześniejszego wyczerpania wartości Umowy, jeżeli jej wyczerpanie nastąpi przed upływem 12 miesięcy, z zastrzeżeniem lit. b).
b) W przypadku zawarcia umowy po 13.06.2026 r. 12 -miesięczny okres realizacji umowy będzie obowiązywał od daty zawarcia umowy
5) Każdy z autokarów, busów i mikrobusów wykorzystywanych do realizacji usługi musi być w dobrym stanie technicznym, zapewniającym prawidłowe, zgodne z właściwymi przepisami prawa i bezpieczne wykonywanie zamówienia, posiadać aktualne badania techniczne określone właściwymi przepisami prawa oraz ubezpieczenie OC i NNW.
6) Pojazdy skierowane do realizacji zamówienia winny być nie starsze niż z rocznika 2011.
7) Kierowcy zobowiązani są do posiadania aktualnych, odpowiednich uprawnień i kwalifikacji zawodowych do prowadzenia tego typu pojazdów.
8) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą
4.5.5.) Wartość części: 182916,67 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część B: Usługa wynajmu autokarów wraz z kierowcą w celu przewozu osób z jednostek Zamawiającego, zlokalizowanych w Cieszynie.1) Przedmiotem zamówienia jest wynajem autokarów, busów i mikrobusów wraz z kierowcą w celu świadczenia usług krajowego przewozu osób w zakresie prowadzonej przez Zamawiającego działalności – badania naukowe, konferencje, szkolenia, zajęcia dydaktyczne, w tym wyjazdy w teren na praktyki, wyjazdy na zawody sportowe, koncerty itp.
2) Sposób realizacji zamówienia: w zakresie części B - zamówienie będzie realizowane co najmniej jednym (1) autokarem posiadającym co najmniej 51 miejsc siedzących (z kierowcą włącznie),.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ (OPZ).
4) Termin realizacji zamówienia:
a) Część B: Zamówienie będzie realizowane według bieżących potrzeb Zamawiającego, na podstawie zleceń przez okres 12 miesięcy od dnia 20.04.2026 r. lub do wcześniejszego wyczerpania wartości Umowy, jeżeli jej wyczerpanie nastąpi przed upływem 12 miesięcy, z zastrzeżeniem lit. b).
b) W przypadku zawarcia umowy po 20.04.2026 r. 12 -miesięczny okres realizacji umowy będzie obowiązywał od daty zawarcia umowy
5) Każdy z autokarów, busów i mikrobusów wykorzystywanych do realizacji usługi musi być w dobrym stanie technicznym, zapewniającym prawidłowe, zgodne z właściwymi przepisami prawa i bezpieczne wykonywanie zamówienia, posiadać aktualne badania techniczne określone właściwymi przepisami prawa oraz ubezpieczenie OC i NNW.
6) Pojazdy skierowane do realizacji zamówienia winny być nie starsze niż z rocznika 2011.
7) Kierowcy zobowiązani są do posiadania aktualnych, odpowiednich uprawnień i kwalifikacji zawodowych do prowadzenia tego typu pojazdów.
8) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą
4.5.5.) Wartość części: 75231,48 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część C: Usługa wynajmu busów wraz z kierowcą w celu przewozu osób z jednostek Zamawiającego, zlokalizowanych w Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu.1) Przedmiotem zamówienia jest wynajem autokarów, busów i mikrobusów wraz z kierowcą w celu świadczenia usług krajowego przewozu osób w zakresie prowadzonej przez Zamawiającego działalności – badania naukowe, konferencje, szkolenia, zajęcia dydaktyczne, w tym wyjazdy w teren na praktyki, wyjazdy na zawody sportowe, koncerty itp.
2) Sposób realizacji zamówienia: w zakresie części "C" zamówienie będzie realizowane co najmniej dwoma (2) busami posiadającymi co najmniej 21 miejsc siedzących (z kierowcą włącznie) każdy i co najmniej jednym (1) busem posiadającym co najmniej 18 miejsc siedzących (z kierowcą włącznie).
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ (OPZ).
4) Termin realizacji zamówienia:
a) Część C: Zamówienie będzie realizowane według bieżących potrzeb Zamawiającego, na podstawie zleceń przez okres 12 miesięcy od dnia 01.05.2026 r. lub do wcześniejszego wyczerpania wartości Umowy, jeżeli jej wyczerpanie nastąpi przed upływem 12 miesięcy, z zastrzeżeniem lit. b).
b) W przypadku zawarcia umowy po 01.05.2026 r. 12 -miesięczny okres realizacji umowy będzie obowiązywał od daty zawarcia umowy.
5) Każdy z autokarów, busów i mikrobusów wykorzystywanych do realizacji usługi musi być w dobrym stanie technicznym, zapewniającym prawidłowe, zgodne z właściwymi przepisami prawa i bezpieczne wykonywanie zamówienia, posiadać aktualne badania techniczne określone właściwymi przepisami prawa oraz ubezpieczenie OC i NNW.
6) Pojazdy skierowane do realizacji zamówienia winny być nie starsze niż z rocznika 2011.
7) Kierowcy zobowiązani są do posiadania aktualnych, odpowiednich uprawnień i kwalifikacji zawodowych do prowadzenia tego typu pojazdów.
8) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą
4.5.5.) Wartość części: 218208,33 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część D: Usługa wynajmu mikrobusów wraz z kierowcą w celu przewozu osób z jednostek Zamawiającego, zlokalizowanych w Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu.1) Przedmiotem zamówienia jest wynajem autokarów, busów i mikrobusów wraz z kierowcą w celu świadczenia usług krajowego przewozu osób w zakresie prowadzonej przez Zamawiającego działalności – badania naukowe, konferencje, szkolenia, zajęcia dydaktyczne, w tym wyjazdy w teren na praktyki, wyjazdy na zawody sportowe, koncerty itp.
2) Sposób realizacji zamówienia: w zakresie części "D" zamówienie będzie realizowane co najmniej jednym (1) mikrobusem posiadającym co najmniej 9 miejsc siedzących (z kierowcą włącznie).
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ (OPZ).
4) Termin realizacji zamówienia:
a) Część D: Zamówienie będzie realizowane według bieżących potrzeb Zamawiającego, na podstawie zleceń przez okres 12 miesięcy od dnia 13.05.2026 r. lub do wcześniejszego wyczerpania wartości Umowy, jeżeli jej wyczerpanie nastąpi przed upływem 12 miesięcy, z zastrzeżeniem lit. b).
b) W przypadku zawarcia umowy po 13.05.2026 r. 12 -miesięczny okres realizacji umowy będzie obowiązywał od daty zawarcia umowy.
5) Każdy z autokarów, busów i mikrobusów wykorzystywanych do realizacji usługi musi być w dobrym stanie technicznym, zapewniającym prawidłowe, zgodne z właściwymi przepisami prawa i bezpieczne wykonywanie zamówienia, posiadać aktualne badania techniczne określone właściwymi przepisami prawa oraz ubezpieczenie OC i NNW.
6) Pojazdy skierowane do realizacji zamówienia winny być nie starsze niż z rocznika 2011.
7) Kierowcy zobowiązani są do posiadania aktualnych, odpowiednich uprawnień i kwalifikacji zawodowych do prowadzenia tego typu pojazdów.
8) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą
4.5.5.) Wartość części: 36560,19 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 39000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 49000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 39000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRANS-PERFEKT Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9542814123
7.3.3) Ulica: Mendego 31
7.3.4) Miejscowość: Zabrze
7.3.5) Kod pocztowy: 40-013
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 39500,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2026-05-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |