Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew
GMINA PĘCZNIEW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00242664
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00242664/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-13 15:03
- Lokalizacja
- Pęczniew, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-12661c26-e5a4-4cb3-aa4a-fc019d2ed80b
- Identyfikator
- 8281359612
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00242664 z dnia 2026-05-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PĘCZNIEW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934393
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Główna 10/12
1.5.2.) Miejscowość: Pęczniew
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-235
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.7.) Numer telefonu: 436781519
1.5.8.) Numer faksu: 436781519
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@e-peczniew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://peczniew.biuletyn.net/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-12661c26-e5a4-4cb3-aa4a-fc019d2ed80b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12661c26-e5a4-4cb3-aa4a-fc019d2ed80b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242664
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037554/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający informuje, iż zadanie współfinansowane jest ze środków w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027, Interwencja I.13.1 LEADER/ Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność – Wdrażanie LSR – z wyłączeniem projektów grantowych objętych Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 -20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00142362
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP 271.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 284841,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew”, polegającego na wykonaniu zagospodarowania przestrzeni publicznej na działce nr 951, obręb nr 15 Pęczniew, Gmina Pęczniew.
Zamówienie obejmuje zagospodarowanie ogólnodostępnego i niekomercyjnego terenu techniczno - rekreacyjnego, w miejscowości Pęczniew jako uzupełnienie istniejącej infrastruktury publicznej.
W ramach zagospodarowania przestrzeni należy wykonać:
➢ Parking na 7 miejsc oraz 1 miejsce dla osób nierównoprawnych;
➢ Chodniki na wewnętrznej części działki (za budynkami) wraz z dojściami do budynku;
➢ Chodnik na dojściu do budynku Urzędu Gminy w Pęczniewie;
➢ Plac manewrowy na wewnętrznej części działki Urzędu Gminy;
➢ Podjazd dla osób niepełnosprawnych;
➢ Utwardzony plac na wiaty śmietnikowe;
➢ Bramę przesuwną oraz furtkę;
➢ Usadowienie betonowych koszy na śmieci – 2 szt.;
➢ Wykonanie zadaszonej wiaty śmietnikowej.
Zakres robót obejmuje:
1. CHODNIK:
➢ Roboty ziemne;
➢ Obrzeża betonowe o wymiarach 30x8 cm na podsypce cementowo-piaskowej;
➢ Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej o grubości min. 6 cm;
2. PARKING:
➢ Roboty ziemne;
➢ Warstwa mrozo-ochronna;
➢ Podbudowa;
➢ Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej o grubości min. 8 cm;
➢ Ława z oporem z betonu;
➢ Krawężniki betonowe wystające o wymiarach 15x30 cm na podsypce cementowo -piaskowej;
3. PLAC MANEWROWY:
➢ Roboty ziemne;
➢ Warstwa mrozo-ochronna;
➢ Podbudowa;
➢ Ława z oporem z betonu;
➢ Krawężniki betonowe wystające o wymiarach 15x30 cm na podsypce cementowo -piaskowej;
➢ Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej o grubości min. 8 cm;
4. UTWARDZENIE POD WIATĘ ŚMIETNIKOWĄ:
➢ Roboty ziemne;
➢ Obrzeża betonowe o wymiarach 30x8 cm na podsypce cementowo-piaskowej;
➢ Podbudowa;
➢ Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej o grubości min. 6 cm;
5. CHODNIK GRANITOWY:
➢ Roboty ziemne;
➢ Obrzeża granitowe o wymiarach 30x8 cm na podsypce cementowo-piaskowej;
➢ Podbudowa;
➢ Nawierzchnie z kostki granitowej o grubości min. 8/10 cm;
6. PODJAZD DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH:
➢ Wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych o wymiarach 6,5 x 1,65 i 2,5 x 2,0;
➢ Wykonanie poręczy ze stali nierdzewnej wraz z montażem;
7. FURTKA I BRAMA AUTOMATYCZNA PRZESUWNA:
➢ Sitaka ogrodzeniowa panelowa wraz z montażem;
➢ Furtka panelowa wraz z montażem;
➢ Brama przesuwna panelowa o szerokość 4 m. wraz z napędem elektrycznym, montaż i podłączenie do zasilania;
8. OZNAKOWANIE POZIOME GRUBOWARSTWOWE:
➢ Oznakowanie miejsc postojowych;
➢ Oznakowanie miejsca postojowego dla niepełnosprawnych – kolor niebieski (kompletne);
9. OZNAKOWANIE PIONOWE:
➢ Słupki do znaków drogowych z rur stalowych ocynkowanych;
➢ Znak D-18 wraz z montażem;
➢ Tabliczka I-29 wraz z montażem;
10. INNE:
➢ Obsługa geodezyjna budowy wraz z wykonaniem inwentaryzacji powykonawczej;
➢ Regulacja pionowa studni kanalizacyjnych;
➢ Regulacja pionowa studni telekomunikacyjnych;
➢ Studzienka ściekowa z gotowych elementów betonowych;
➢ Kanały z rur PVC;
➢ Próby wodne szczelności kanałów;
➢ Kosze na śmieci betonowe z wkładem stalowym;
➢ Wiata śmietnikowa stalowa z zadaszeniem
➢ Zakup i montaż tablicy informacyjnej z logotypami o współfinansowaniu ze środków UE w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027, Interwencja I.13.1 LEADER/ Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność – Wdrażanie LSR.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ. Załączony przedmiar robót jest materiałem pomocniczym.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, najpóźniej w dniu zawarcia umowy przedłożył Zamawiającemu kosztorys ofertowy.
Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji jakości i rękojmi za wady na przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 60 miesięcy. Szczegółowe postanowienia dotyczące gwarancji zawarte zostały w § 18 wzoru umowy (załącznik nr 3 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
71355000-1 - Usługi pomiarowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 268632,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 328410,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 268632,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sieradzkie Kruszywa Mineralne Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8272304149
7.3.3) Ulica: Wspólna 69
7.3.4) Miejscowość: Bronisławów
7.3.5) Kod pocztowy: 98-275
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 268632,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia na realizację zadania pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew” w trybie podstawowym z możliwością negocjacji na podstawie art. 275 pkt 2 p.z.p.Bezpośrednio przed upływem terminu składania ofert Zamawiający poinformował, iż na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 350 355,05 zł.
Do upływu terminu składania ofert wpłynęły następujące oferty:
1. Sieradzkie Kruszywa Mineralne sp. z o.o.
z siedzibą: Bronisławów ul. Wspólna 69, 98-275 Brzeźnio
- Cena oferty brutto: 268 632,00 PLN;
- Gwarancja jakości i rękojmia za wady (G): 84 miesiące;
- Termin realizacji zamówienia (Tr): 3 miesiące.
2. DROMEX Firma Handlowo – Usługowa Roboty Drogowo – Budowlane Robert Pleśnierowicz
z siedzibą: Pośrednik 1a, 62-840 Koźminek
- Cena oferty brutto: 194 955,00 PLN;
- Gwarancja jakości i rękojmia za wady (G): 84 miesiące;
- Termin realizacji zamówienia (Tr): 3 miesiące.
3. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o. o.
z siedzibą: ul. Komunalna 8, 62 – 700 Turek
- Cena oferty brutto: 299 474,56 PLN;
- Gwarancja jakości i rękojmia za wady (G): 60 miesięcy;
- Termin realizacji zamówienia (Tr): 3 miesiące.
4. SBG Dagmara Żurawska-Michalczuk
z siedzibą: Wielenin 1, 99-210 Uniejów
- Cena oferty brutto: 319 800,00 PLN;
- Gwarancja jakości i rękojmia za wady (G): 84 miesiące;
- Termin realizacji zamówienia (Tr): 3 miesiące.
5. Zakład Instalacyjno-Drogowy pm.bud Paweł Marszałek
z siedzibą: ul. Sieradzka 6, 98 -229 Zduńska Wola
- Cena oferty brutto: 328 410,00 PLN;
- Gwarancja jakości i rękojmia za wady (G): 84 miesiące;
- Termin realizacji zamówienia (Tr): 3 miesiące.
6. REAL INVESTMENTS KONIN sp. z o.o.
z siedzibą: ul. Szamarzewskiego 23/5 60-514 Poznań
- Cena oferty brutto: 339 844,39 PLN;
- Gwarancja jakości i rękojmia za wady (G): 84 miesiące;
- Termin realizacji zamówienia (Tr): 3 miesiące.
Zgodnie z zapisami SWZ Zamawiający przy wyborze ofert najkorzystniejszych w ramach każdej z części zamówienia kierował się następującymi kryteriami oceny ofert:
- Cena (C) - 60% (60 pkt),
- Gwarancja jakości i rękojmia za wady (G) - 20% (20 pkt),
- Termin realizacji zamówienia (Tr) - 20% (20 pkt).
Biorąc pod uwagę kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz zaoferowane ceny i uzyskaną przez oferty punktację Zamawiający uznał, iż nie będzie prowadził negocjacji w celu ulepszenia treści ofert, które podlegają ocenie w ramach kryteriów oceny ofert.
Następnie Zamawiający na podstawie art. 274 ust. 1 p.z.p. wezwał Wykonawcę, którego oferta nie podlegała odrzuceniu i została najwyżej oceniona, tj. Sieradzkie Kruszywa Mineralne sp. z o.o., do złożenia podmiotowych środków dowodowych.
Wykonawca w wyznaczonym terminie przedłożył żądane dokumenty i potwierdził spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz niepodleganie wykluczeniu z postępowania.
Mając powyższe na uwadze, Zamawiający wybrał ofertę złożoną przez Sieradzkie Kruszywa Mineralne sp. z o.o. z siedzibą w: Bronisławów ul. Wspólna 69, 98-275 Brzeźnio jako najkorzystniejszą.
Ponadto Zamawiający informuje, iż odrzucił oferty następujących Wykonawców:
➢ REAL INVESTMENTS KONIN sp. z o.o., z siedzibą: ul. SZAMARZEWSKIEGO 23/5 60-514 POZNAŃ na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 p.z.p.
➢ Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o., z siedzibą: ul. Komunalna 8, 62 – 700 Turek na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12 p.z.p.
➢ DROMEX Firma Handlowo – Usługowa Roboty Drogowo – Budowlane Robert Pleśnierowicz, z siedzibą: Pośrednik 1a, 62-840 Koźminek na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 w zw. z art. 224 ust. 6 p.z.p.
| 2026-05-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |