Sukcesywne dostawy kruszywa granitowego na potrzeby napraw i konserwacji dróg na terenie gminy Oława

Gmina Oława

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00242704
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00242704/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-13 15:13
Lokalizacja
Oława, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-eff27447-f703-42f2-b8c7-ba8a2e65b4e2
Identyfikator
9121715754
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Kruszywo

Wykonawcy

1 przyznane

PHU WESOŁY SPÓŁKA KOMANDYTOWAJaczkowice, PL · lot 0
210 822 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00242704 z dnia 2026-05-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywne dostawy kruszywa granitowego na potrzeby napraw i konserwacji dróg na terenie gminy Oława

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Oława

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934868

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. M. J. Piłsudskiego 28

1.5.2.) Miejscowość: Oława

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 71 313 30 44

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi4@gminaolawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.gminaolawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_olawa/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne dostawy kruszywa granitowego na potrzeby napraw i konserwacji dróg na terenie gminy Oława

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eff27447-f703-42f2-b8c7-ba8a2e65b4e2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242704

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00034877/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Dostawa kruszywa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00135587

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa kruszywa drogowego granitowego o następujących frakcjach:
a) 0/31,5 mm w szacowanej ilości 2600 Mg,
b) 0/63 mm w szacowanej ilości 600 Mg,
c) 31,5/63 mm w szacowanej ilości 600 Mg,
d) 4/31,5 mm w szacowanej ilości 200 Mg,
e) 16/22 mm w szacowanej ilości 200 Mg,
które będzie wykorzystywane do napraw i utrzymania dróg w gminie Oława.
2. Kruszywo powinno odpowiadać wymaganiom jakościowym dla wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie drogowym oraz spełniać wymagania normy PN-EN 13242:2004 "Kruszywa do niezwiązanych i związanych hydraulicznie materiałów stosowanych w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym" (dotyczy frakcji wymienionych w pkt 1 lit. a-d) oraz normy PN-EN 13043:2004 "Kruszywa do mieszanek bitumicznych i powierzchniowych utrwaleń stosowanych na drogach, lotniskach i innych powierzchniach przeznaczonych do ruchu" (dotyczy frakcji wymienionej w pkt 1 lit. e) lub norm równoważnych.
3. Kruszywo nie może zawierać elementów szkodliwych dla środowiska (np. azbest, popioły itp.) oraz niebezpiecznych dla użytkowników dróg (np. metal, drut itp.).
4. Wykonawca będzie dostarczać kruszywo własnym transportem, sukcesywnie, partiami, na miejsca dostaw wskazane przez Zamawiającego na terenie gminy Oława, w godzinach od 7:30 do 14:00 w dni robocze (od poniedziałku do piątku), po uprzednim zgłoszeniu zamówienia przez Zamawiającego.
5. Odcinki dróg wymagające naprawy zostaną wyznaczone po przeglądzie wiosennym dróg gminnych. Miejsca rozładunku będą wskazane przez Zamawiającego każdorazowo przed złożeniem zamówienia.
6. W ramach dostawy partii zamówionego kruszywa Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do jego załadunku, zważenia, transportu oraz rozładunku w miejscu dostawy.
7. Zamawiający ma prawo do kontroli każdej dostarczonej partii kruszywa przed jej odbiorem, w celu weryfikacji zgodności faktycznej wagi z wagą wskazaną w dostarczonym dokumencie WZ oraz wydruku wagowego z kopalni.
8. Szczegółowe zasady realizacji zamówienia oraz warunki płatności określone są we wzorze umowy, stanowiącym projektowane postanowienia umowy w rozumieniu art. 281 ust. 1 pkt 7 uPzp (załącznik nr 3 do SWZ).
9. Ilość kruszywa objęta zakresem zamówienia stanowi zapotrzebowanie orientacyjne. W rzeczywistości zamawiana ilość może ulec zmniejszeniu, jednak nie więcej niż o 40% szacowanej wielkości zamówienia. Z tytułu zmniejszenia zakresu ilościowego zamówienia w okresie trwania umowy nie będą przysługiwać Wykonawcy żadne roszczenia wobec Zamawiającego.
10. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa tj. obejmować cały zakres przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oferty, której treść pozwoli Zamawiającemu na zweryfikowanie oferty pod względem jej zgodności z treścią SWZ. Treść oferty Wykonawcy musi odpowiadać treści SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 231486,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 538002,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 231486,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU WESOŁY SPÓŁKA KOMANDYTOWA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 522649067

7.3.4) Miejscowość: Jaczkowice

7.3.5) Kod pocztowy: 55-200

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 210822,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

2026-05-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy