Przebudowa drogi gminnej nr 293770K Podegrodzie - Osowie w miejscowości Podegrodzie: ODCI OD KM 0+809,00 DO KM 1+476,00; ODC.II OD KM 1+533,00 DO KM 1+991,50; ODC.III OD KM 2+033,50 DO KM 2+615,50..”

GMINA PODEGRODZIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00242722
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00242722/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-13 15:18
Lokalizacja
Podegrodzie, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d09ebcc1-e06f-4c4e-9dfe-5fea0a40bc6b
Identyfikator
7343456306
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWROCŁAW, PL · lot 0
3 119 205,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00242722 z dnia 2026-05-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 293770K Podegrodzie - Osowie w miejscowości Podegrodzie: ODCI OD KM 0+809,00 DO KM 1+476,00; ODC.II OD KM 1+533,00 DO KM 1+991,50; ODC.III OD KM 2+033,50 DO KM 2+615,50..”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PODEGRODZIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892593

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 248

1.5.2.) Miejscowość: Podegrodzie

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-386

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: (0-18) 448-49-66

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@podegrodzie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.podegrodzie.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d09ebcc1-e06f-4c4e-9dfe-5fea0a40bc6b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 293770K Podegrodzie - Osowie w miejscowości Podegrodzie: ODCI OD KM 0+809,00 DO KM 1+476,00; ODC.II OD KM 1+533,00 DO KM 1+991,50; ODC.III OD KM 2+033,50 DO KM 2+615,50..”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d09ebcc1-e06f-4c4e-9dfe-5fea0a40bc6b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242722

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00005307/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Przebudowa drogi gminnej nr 293770K Podegrodzie - Osowie w miejscowości Podegrodzie: ODCI OD KM 0+809,00 DO KM 1+476,00; ODC.II OD KM 1+533,00 DO KM 1+991,50; ODC.III OD KM ...

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00155866

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DIN-ZA.271.1.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 6194621,88 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.3. Zamówienie obejmuje:
Przebudowę drogi gminnej nr 293770K Podegrodzie - Osowie w miejscowości Podegrodzie: ODCI OD KM 0+809,00 DO KM 1+476,00; ODC.II OD KM 1+533,00 DO KM 1+991,50; ODC.III OD KM 2+033,50 DO KM 2+615,50
a) ODCINEK I od km 0+809,00 do km. 1+476,00 - długość 667,0 m:
 roboty przygotowawcze,
 podbudowa,
 nawierzchnia,
 zjazdy,
 pobocza,
 przebudowa przepustów pod zjazdami,
 oznakowanie,
 oświetlenie uliczne,
b) ODCINEK II od km 1+533,00 do km. 1+991,50 - długość 458,50 m:
 roboty przygotowawcze,
 podbudowa,
 nawierzchnia,
 zjazdy,
 pobocza,
 przebudowa przepustów pod zjazdami,
 przebudowa przepustów pod drogą,
 oznakowanie,
 oświetlenie uliczne,
c) ODCINEK III od km 2+033,50 do km. 2+615,50 - długość 582,0 m:
 roboty przygotowawcze,
 podbudowa,
 nawierzchnia,
 zjazdy,
 pobocza,
 przebudowa przepustów pod zjazdami,
 przebudowa przepustów pod drogą,
 oznakowanie,
 tablice informacyjne.
Remont drogi gminnej nr 293770K Podegrodzie - Osowie w miejscowości Podegrodzie: ODCI OD KM 1+476,00 DO KM 1+533,00; ODC.II OD KM 1+991,50 DO KM 2+033,50:
a) ODCINEK I OD KM 1+476,00 DO KM 1+533,00 - 57 m:
 roboty przygotowawcze,
 podbudowa,
 nawierzchnia,
 zjazdy,
 pobocza,
 przebudowa przepustów pod zjazdami śr. 50 cm,
b) ODCINEK II OD KM 1+991,50 DO KM 2+033,50 - 42 m:
 roboty przygotowawcze,
 podbudowa,
 nawierzchnia,
 zjazdy,
 pobocza,
 przebudowa przepustów pod zjazdami śr. 50 cm.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 10.1 – 10.21 do SWZ. Zamawiający wskazuje, że załączone przedmiary mają jedynie charakter poglądowy i informacyjny oraz należy je traktować w sposób pomocniczy do dokumentacji projektowej i STWiOR, przy określeniu rzeczywistego zakresu robót składających się na przedmiot zamówienia.
4.4. Ponadto w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prac niezbędnych przy realizacji zamówienia m. in.:
a) urządzić zaplecze robót,
b) zabezpieczyć roboty pod względem BHP – dotyczy to również zabezpieczenia warunków bezpieczeństwa wszystkich osób upoważnionych do przebywania na placu budowy,
c) zorganizować i przeprowadzić niezbędne próby, badania i odbiory dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia,
d) pokryć szkody powstałe w trakcie realizacji zamówienia (w tym: wobec osób trzecich),
e) przywrócić do stanu pierwotnego zajęte dla realizacji zamówienia tereny wraz z demontażem wszelkich urządzeń pomocniczych,
f) oznakować roboty zgodnie z Instrukcją o oznakowaniu robót drogowych.
Z uwagi na brak miejsca pełna informacja znajduje się w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3119205,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3966666,69 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3119205,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260038485

7.3.3) Ulica: ul. Wyścigowa 58

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 53-012

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Nazwy firm podwykonawców nie są znane na etapie składania
oferty - frezowanie nawierzchni, roboty ziemne, wykonanie podbudów, przebudowa przepustów, wykonanie poboczy, wykonanie oświetlenia ulicznego, oznakowanie +BRD.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3119205,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

2026-05-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane