Przebudowa węzła przesiadkowego w miejscowości Mełgiew, gm. Mełgiew

GMINA MEŁGIEW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00242947
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00242947/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-14 07:52
Lokalizacja
Mełgiew, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ba481721-ea11-4558-8604-c1c56e7c939c
Identyfikator
7122914532
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty instalacyjne elektryczneUsuwanie wierzchniej warstwy glebyRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliInstalowanie infrastruktury okablowaniaInfrastruktura sieciowaRoboty w zakresie konserwacji drógMalowanie nawierzchiInstalowanie znaków drogowychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówŁadowarkiSprzęt do przesyłu danychUrządzenia do nadzoru wideoElektroniczne tablice informacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH LUBARTÓW SPÓŁKA AKCYJNALubartów, PL · lot 0
1 155 108,58 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00242947 z dnia 2026-05-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa węzła przesiadkowego w miejscowości Mełgiew, gm. Mełgiew

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MEŁGIEW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019589

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Partyzancka 2

1.5.2.) Miejscowość: Mełgiew

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-007

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: (81)4605700

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@melgiew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://melgiew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ba481721-ea11-4558-8604-c1c56e7c939c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa węzła przesiadkowego w miejscowości Mełgiew, gm. Mełgiew

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba481721-ea11-4558-8604-c1c56e7c939c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242947

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035816/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa węzła przesiadkowego w Mełgwi

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie pn. Przebudowa węzła przesiadkowego w miejscowości Mełgiew, gm. Mełgiew realizowane jest w ramach projektu pn.: „Rozwój infrastruktury dla transportu niskoemisyjnego w gminie Mełgiew”, dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00161466

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1134678,86 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Przebudowa węzła przesiadkowego w miejscowości Mełgiew, gm. Mełgiew w ramach projektu „Rozwój infrastruktury dla transportu niskoemisyjnego w gminie Mełgiew”. W zakres inwestycji wchodzi odcinek jezdni zatoki autobusowej z początkiem w kilometrażu roboczym 0+000,00 wyznaczonym na przecięciu projektowanej osi z krawędzią jezdni drogi powiatowej nr 2021 L – ul. 3 Maja i końcem w km 0+093,91 wyznaczonym w miejscu połączenia z nawierzchnią włączenia do drogi powiatowej nr 2023 L – ul. Kościelnej wraz z terenem sąsiednim obejmującym infrastrukturę parkingową, pieszą , urządzenia infrastruktury technicznej oraz rzekę Stawek – Stoki. Zadanie obejmuje: budowę nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, przebudowę nawierzchni zjazdu i wyjazdu na drogi powiatowe, przebudowę chodnika, budowę stanowisk postojowych stacji ładowania, budowę utwardzonych placów, budowę pochylni dla niepełnosprawnych, regulację wysokościową nawierzchni chodnika i zatoki postojowej, wykonanie zieleńców, budowę kanalizacji deszczowej, budowę linii kablowej nN zasilającej stację ładowania, montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych, budowę systemu monitoringu, montaż interaktywnej tablicy informacyjnej.
2. Zadanie obejmuje w szczególności roboty budowlane i towarzyszące wchodzące w zakres przebudowy:
1) w branży drogowej:
a) roboty przygotowawcze,
b) roboty ziemne,
c) wykonanie odwodnienia korpusu drogowego,
d) wykonanie podbudowy,
e) wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego a także nawierzchni z kostki brukowej,
f) roboty wykończeniowe,
g) wykonanie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, w tym oznakowania poziomego nawierzchni, oznakowania pionowego oraz urządzeń zabezpieczających ruch pieszy,
h) ustawienie elementów ulic, w tym krawężników betonowych oraz obrzeży betonowych,
i) wykonanie elementów małej architektury i wyposażenia: 1 szt. wiaty rowerowej, 1 szt. wiaty przystankowej, 2 szt. koszy na śmieci, 1 szt. stacji obsługi rowerów, 5 szt. stojaków na rowery.
j) uporządkowanie terenu po zakończeniu robót budowlanych;
2) w branży sanitarnej:
a) budowę kanalizacji deszczowej w celu odwonienia terenów utwardzonych przebudowywanego węzła przesiadkowego, w tym: roboty przygotowawcze, roboty ziemne, roboty instalacyjne, roboty końcowe - uporządkowanie terenu po zakończeniu robót budowlanych.
3) w branży elektrycznej:
a) budowa linii kablowej zasilającej stację ładowania,
b) montaż nowej wolnostojącej stacji ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 2x22 kW wraz z jej zasilaniem za pomocą przyłącza kablowego, przystosowanej do ładowania dwóch pojazdów równocześnie. Stacja ładowania musi obsługiwać protokół komunikacyjny OCPP w wersji nie niższej niż 1.6, umożliwiający integrację z zewnętrznymi systemami operatorów infrastruktury ładowania. (Zamawiający przewiduje powierzenie obsługi stacji ładowania odrębnemu operatorowi infrastruktury ładowania),
c) pierwsze uruchomienie i konfiguracja urządzenia, przekazanie do eksploatacji,
d) zgłoszenie do właściwego organu (Urzędu Dozoru Technicznego), w tym, jeśli jest wymagane:
- wykonanie niezbędnych pomiarów elektrycznych gniazd stacji,
- uzyskanie pozytywnej opinii rzeczoznawcy ds. ppoż o spełnieniu wymagań z zakresu ochrony przeciwpożarowej,
e) udział Wykonawcy w odbiorze przez Urząd Dozoru Technicznego,
f) przekazanie Zamawiającemu dostępu administracyjnego do stacji ładowania umożliwiającego integrację z systemem operatora,
g) szkolenie dla Zamawiającego wraz z instrukcją obsługi stacji ładowania.
4) w branży telekomunikacyjnej:
a) budowa systemu monitoringu,
b) montaż interaktywnej tablicy informacyjnej.
3. Wykonawca zobowiązuje się do zrealizowania przedmiotu umowy w sposób zapewniający dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r., poz. 1411 z późn. zm.) i w tym celu przy realizacji przedmiotu umowy zobowiązuje się zastosować, mając na uwadze treść art. 6 w/w ustawy racjonalne usprawnienia, rozumiane jako konieczne i odpowiednie zmiany i dostosowania, nie nakładające nieproporcjonalnego lub nadmiernego obciążenia, jeśli jest to potrzebne w konkretnym przypadku, w celu zapewnienia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości użycia stacji ładowania samochodów elektrycznych.
4. Dostawa oraz montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych musi spełniać wymagania określone w art. 13 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 roku o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz przepisach wydanych na podstawie art. 17 w/w ustawy.
5. Mała architektura ma stanowić kontynuację wykonanej małej architektury na zagospodarowanych działkach położonych w centrum miejscowości Mełgiew - w niedalekim sąsiedztwie Urzędu Gminy. Należy wykonać kosze, wiaty, stację obsługi rowerów spójne z już wbudowanymi w centrum Mełgwi, w tym na skwerze z fontanną w ramach zrealizowanego już etapu zagospodarowania centrum miejscowości Mełgiew.
6. Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 12 do SWZ z uwzględnieniem zapisów SWZ i umowy (załącznik nr 10 do SWZ).
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają w szczególności:
1) dokumentacja projektowa,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 1) i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót o której mowa w pkt 2). Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie projektu oraz specyfikacji technicznych. Przedmiary robót mają charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji o której mowa w pkt 1) lub 2).
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
8. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
9. Materiały dostarczone i użyte przez Wykonawcę powinny odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
10. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być również zgodne z wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi normami i wytycznymi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

32424000-1 - Infrastruktura sieciowa

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

31158000-8 - Ładowarki

32581000-9 - Sprzęt do przesyłu danych

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

48813100-1 - Elektroniczne tablice informacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1155108,58 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1359025,77 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1155108,58 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 430941540

7.3.3) Ulica: Krańcowa 7

7.3.4) Miejscowość: Lubartów

7.3.5) Kod pocztowy: 21-100

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Branża sanitarna, branża elektryczna i telekomunikacyjna. Podwykonawcy nie są znani na tym etapie.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1155108,58 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane