Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej Nr 1286R Ropczyce – Skrzyszów w ciągu ulicy Sikorskiego w Ropczycach oraz w m. Ostrów i Skrzyszów

POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00243841
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00243841/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-14 11:33
Lokalizacja
Ropczyce, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cd7b3bab-8ea7-4cb7-8e19-fa30d4f41d6e
Identyfikator
8181463043
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN RYMARZPruchnik, PL · lot 0
158 670 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00243841 z dnia 2026-05-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej Nr 1286R Ropczyce – Skrzyszów w ciągu ulicy Sikorskiego w Ropczycach oraz w m. Ostrów i Skrzyszów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581436

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Konopnickiej 5

1.5.2.) Miejscowość: Ropczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-100

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniadrogi@spropczyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spropczyce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzp.spropczyce.pl/#/offer/a83c3d19-44d9-47d0-9010-8271c5e9d2ac

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej Nr 1286R Ropczyce – Skrzyszów w ciągu ulicy Sikorskiego w Ropczycach oraz w m. Ostrów i Skrzyszów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cd7b3bab-8ea7-4cb7-8e19-fa30d4f41d6e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00243841

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039259/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej Nr 1286R Ropczyce - Skrzyszów w ciągu ulicy Sikorskiego w Ropczycach oraz w m. Ostrów i Skrzyszów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00123431

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WD.272.1.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 187000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej Nr 1286R Ropczyce – Skrzyszów w ciągu ulicy Sikorskiego w Ropczycach oraz w m. Ostrów i Skrzyszów” – obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi dla pieszych na odcinku ulicy Sikorskiego w Ropczycach z dowiązaniem do istniejącej infrastruktury w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 986 Tuszyma – Ropczyce – Wiśniowa, do istniejącego drogi dla pieszych na granicy miejscowości Ropczyce i Ostrów, o długości około 318 mb, następnie na terenie miejscowości Ostrów oraz w miejscowości Skrzyszów, na odcinkach brakującej infrastruktury dla pieszych, o długościach około 335 mb oraz około 824 mb.
Zakresem opracowanie powinno również obejmować projekt przebudowy drogi ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni do nośności 115 kN z poszerzeniem do 6,0 m.
W miejscach, gdzie szerokość pasa drogowego jest niewystarczająca na zlokalizowanie chodnika przy jezdni wraz z innymi niezbędnymi elementami wymagane jest przygotowanie dokumentacji w trybie specustawy drogowej ZRID, natomiast na odcinkach, gdzie pas drogowy jest wystarczająco szeroki Zamawiający dopuszcza opracowanie dokumentacji w trybie Zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych niewymagających pozwolenia.
W zakresie obowiązków wykonawcy jest dokonanie dogłębnej analizy szerokości pasa drogowego i oszacowanie niezbędnej ilości działek podlegających podziałowi w trybie decyzji ZRID oraz wymagalnego zakresu ZRID. Co najmniej jedna z działek musi ulec podziałowi w trybie decyzji ZRID.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy przedłożenia projektu koncepcyjnego w celu weryfikacji i zatwierdzenia proponowanych rozwiązań projektowych po opracowaniu mapy do celów projektowych.

Z chwilą zapłaty wynagrodzenia przechodzą na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do określonych elementów zamówienia. Zamawiający od momentu zapłaty wynagrodzenia jest uprawniony do korzystania z autorskich praw majątkowych na wszelkich znanych polach eksploatacji.
Pełny Opis Przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 158670,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 279825,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 158670,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CENTER-PROJEKT MARCIN RYMARZ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7922080301

7.3.4) Miejscowość: Jodłówka

7.3.5) Kod pocztowy: 37-560

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 158670,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

2026-05-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi