Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie gminy Gołcza

Gmina Gołcza

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00244014
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00244014/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-14 12:08
Lokalizacja
Gołcza, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-81466f5f-a2a2-4feb-a7d9-58df39bfd294
Identyfikator
6591545880
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ WAWRZEŃKoniusza, PL · lot 0
433 709,68 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00244014 z dnia 2026-05-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie gminy Gołcza

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gołcza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555921

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gołcza 80

1.5.2.) Miejscowość: Gołcza

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-075

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 123886003

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@golcza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.golcza.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/golcza

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie gminy Gołcza

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81466f5f-a2a2-4feb-a7d9-58df39bfd294

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244014

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00077320/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Gołcza

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00191708

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie gminy Gołcza.
2. Zamówienie obejmuje modernizację trzech dróg:
• Modernizacja powodująca ulepszenie parametrów techniczno–użytkowych drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Buk nr ewidencyjny działki 393 w km 0+111-0+553
• Modernizacja powodująca ulepszenie parametrów techniczno–użytkowych drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Żarnowica nr ewidencyjny działki 190 w km 0+000-0+263
• Modernizacja powodująca ulepszenie parametrów techniczno–użytkowych drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Wielkanoc nr ewidencyjny działki 70 w km 0+000-0+770.
3. W ramach poszczególnych zadań do wykonania przewidziano m.in.:
• Modernizacja powodująca ulepszenie parametrów techniczno–użytkowych drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Buk nr ewidencyjny działki 393 w km 0+111-0+553:
• Roboty przygotowawcze i ziemne (roboty pomiarowe, roboty ziemne z transportem urobku oraz profilowanie i zagęszczenie podłoża)
• Podbudowa i nawierzchnia (wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych, wykonanie nawierzchni z kamienia tłuczonego)
• Zabezpieczenie krawędzi jezdni (plantowanie terenu, i wykonanie skarp koryta)
• Modernizacja powodująca ulepszenie parametrów techniczno–użytkowych drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Żarnowica nr ewidencyjny działki 190w km 0+000-0+263:
• Roboty przygotowawcze i ziemne (roboty pomiarowe, roboty ziemne z transportem urobku oraz profilowanie i zagęszczenie podłoża)
• Podbudowa i nawierzchnia (wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych, wykonanie nawierzchni
z kamienia tłuczonego)
• Zabezpieczenie krawędzi jezdni (plantowanie terenu, i wykonanie skarp koryta).
• Modernizacja powodująca ulepszenie parametrów techniczno–użytkowych drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Wielkanoc nr ewidencyjny działki 70 w km 0+000-0+770:
• Roboty przygotowawcze i ziemne (roboty pomiarowe, roboty ziemne z transportem urobku oraz profilowanie i zagęszczenie podłoża)
• Podbudowa i nawierzchnia (wyrównanie istniejącej podbudowy, wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych)
• Zabezpieczenie krawędzi jezdni (plantowanie terenu, i wykonanie skarp koryta).
4. Przedmiot zamówienia został w sposób szczegółowy opisany w załączniku nr 1 do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”, Dokumentacji projektowej (w tym przedmiarze robót), Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
5. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w istotnych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
6. Ponadto do obowiązków Wykonawcy należeć będzie:
• zapewnienia w czasie realizacji robót na własny koszt obsługi geodezyjnej oraz wykonania
i przekazania Zamawiającemu geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zadania (należy uwzględnić w kosztach ogólnych zadania);
• zapewni kierownika budowy w specjalności inżynieryjnej drogowej posiadającego odpowiednie uprawnienia wymagane prawem budowlanym, a także przynależącego do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
• opracowania i przekazania w formie papierowej dokumentacji powykonawczej;
• utrzymywania porządku na terenie budowy,
• bieżące sprzątanie i wywożenie materiałów z rozbiórek,
• uporządkowania terenu robót zajętego na czas wykonywania robót niezwłocznie po ich zakończeniu.
7. Zamawiający nie wymaga od Wykonawcy opracowania projektu czasowej organizacji ruchu na czas realizacji zadania, chyba że okaże się ona konieczna ze względu na przyjętą przez Wykonawcę organizację robót, która wprowadzać będzie znaczne utrudnienia w ruchu.
8. W przypadku wprowadzenia czasowej organizacji ruchu na czas realizacji zadania Wykonawca robót będzie zobowiązany do takiego opracowania, zatwierdzenia i zorganizowania projektu czasowej organizacji ruchu, żeby zagwarantować dojazd i dojście mieszkańcom do budynków znajdujących się przy przebudowywanej drodze, służbom ratunkowym oraz pojazdom odbierającym odpady komunalne.
9. Projekt czasowej organizacji ruchu musi uzyskać akceptację Zamawiającego.
10. O wszelkich utrudnieniach dla osób trzecich, które będą występować w trakcie realizacji robót, Wykonawca będzie informował/zawiadamiał na bieżąco w sposób zwyczajowo przyjęty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 433709,68 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 607620,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 433709,68 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRIMA-KOP Grzegorz Wawrzeń

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6821342609

7.3.3) Ulica: Niegardów 60

7.3.4) Miejscowość: Koniusza

7.3.5) Kod pocztowy: 32-104

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 433709,68 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane