„Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na drogach powiatowych w 2026 roku”

Zarząd Dróg Powiatowych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00244088
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00244088/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-14 12:20
Lokalizacja
Leszno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7c921b78-1702-431e-b5f1-3f4603a8b2f4
Identyfikator
6971952700
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi usuwania chwastówUsługi w zakresie trawników

Wykonawcy

2 przyznane

ŁUKASZ KURZAWSKIStare Bojanowo, PL · lot 0
139 968 PLN
ŁUKASZ KURZAWSKIStare Bojanowo, PL · lot 2
131 177,34 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00244088 z dnia 2026-05-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na drogach powiatowych w 2026 roku”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411103510

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Kościuszki 4

1.5.2.) Miejscowość: Leszno

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdp.leszno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na drogach powiatowych w 2026 roku”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c921b78-1702-431e-b5f1-3f4603a8b2f4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244088

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041097/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na drogach powiatowych w 2025 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00173876

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP.272.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 330357,66 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi: „Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na drogach powiatowych w 2026 roku”.
2. Przedmiotowe postępowanie zostało podzielone na następujące części:
1) Część 1 przedmiotu zamówienia:
Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na terenie gminy Krzemieniewo,
2) Część 2 przedmiotu zamówienia:
Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na terenie gminy Osieczna,
3) Część 3 przedmiotu zamówienia:
Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na terenie gminy Lipno.

3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykaszanie pobocza, skarpy, dna rowu, przeciwskarpy i terenów płaskich w odległości do 8m od krawędzi jezdni.
4. W ramach świadczenia przedmiotowej usługi, Zamawiający stawia poniższe wymagania:
a) wysokość trawy po koszeniu – do 5 cm od powierzchni gruntu
b) nie wymaga się zbierania i wywożenia skoszonej trawy na obszarach objętych koszeniem
c) skoszona trawa w każdym przypadku powinna być usunięta z jezdni, utwardzonych poboczy, chodników i ścieżek rowerowych
5. Zleceniodawca przewiduje maksymalnie 3 koszenia w okresie świadczenia usługi w ilości określonej w Załączniku nr 10 do SWZ, obejmujące całość lub część dróg wymienionych
w Zestawieniu odcinków dróg z obmiarem.
6. Zamawiający zakłada przeprowadzenie do 3 pokosów całkowitych lub częściowych, przy czym każdy pokos powinien zostać ukończony w terminie do 2 tygodni od czasu rozpoczęcia koszenia.
7. Terminy i szczegółowe zakresy koszenia określone zostaną przez Zamawiającego na etapie realizacji zamówienia.
8. Szczegółowy wykaz lokalizacji wykonywania usługi zawiera Zestawienie odcinków dróg z obmiarem, stanowiący Załącznik nr 10 do SWZ.
9. Wykaszanie odbywać się będzie przy otwartym ruchu drogowym, co wymaga odpowiedniego oznakowania pojazdów i stosowania środków bezpieczeństwa.
10. Wykonawca ma obowiązek zabezpieczyć i oznakować miejsce prowadzenia prac (pobocza, skarpy) zgodnie z obowiązującymi przepisami o ruchu drogowym przez cały czas trwania prac.
11. Zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom ruchu kołowego i pieszego w obrębie prowadzonych robót.
12. Przestrzeganie wszystkich przepisów BHP, w tym praca sprzętem sprawnym technicznie, stosowanie środków ochrony indywidualnej (odzież ostrzegawcza), a także unikanie pracy w warunkach niebezpiecznych.
13. Koszenie powinno być organizowane tak, aby nie powodować zagrożenia (np. ograniczenie niskiego koszenia w czasie suszy, aby nie wzniecać pyłu).
14. Ręczne okaszanie wokół znaków drogowych, poręczy i barier, aby nie uszkodzić urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD).

4.5.3.) Główny kod CPV: 77312000-0 - Usługi usuwania chwastów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

4.5.5.) Wartość części: 104295,07 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi: „Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na drogach powiatowych w 2026 roku”.
2. Przedmiotowe postępowanie zostało podzielone na następujące części:
1) Część 1 przedmiotu zamówienia:
Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na terenie gminy Krzemieniewo,
2) Część 2 przedmiotu zamówienia:
Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na terenie gminy Osieczna,
3) Część 3 przedmiotu zamówienia:
Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na terenie gminy Lipno.

3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykaszanie pobocza, skarpy, dna rowu, przeciwskarpy i terenów płaskich w odległości do 8m od krawędzi jezdni.
4. W ramach świadczenia przedmiotowej usługi, Zamawiający stawia poniższe wymagania:
a) wysokość trawy po koszeniu – do 5 cm od powierzchni gruntu
b) nie wymaga się zbierania i wywożenia skoszonej trawy na obszarach objętych koszeniem
c) skoszona trawa w każdym przypadku powinna być usunięta z jezdni, utwardzonych poboczy, chodników i ścieżek rowerowych
5. Zleceniodawca przewiduje maksymalnie 3 koszenia w okresie świadczenia usługi w ilości określonej w Załączniku nr 10 do SWZ, obejmujące całość lub część dróg wymienionych
w Zestawieniu odcinków dróg z obmiarem.
6. Zamawiający zakłada przeprowadzenie do 3 pokosów całkowitych lub częściowych, przy czym każdy pokos powinien zostać ukończony w terminie do 2 tygodni od czasu rozpoczęcia koszenia.
7. Terminy i szczegółowe zakresy koszenia określone zostaną przez Zamawiającego na etapie realizacji zamówienia.
8. Szczegółowy wykaz lokalizacji wykonywania usługi zawiera Zestawienie odcinków dróg z obmiarem, stanowiący Załącznik nr 10 do SWZ.
9. Wykaszanie odbywać się będzie przy otwartym ruchu drogowym, co wymaga odpowiedniego oznakowania pojazdów i stosowania środków bezpieczeństwa.
10. Wykonawca ma obowiązek zabezpieczyć i oznakować miejsce prowadzenia prac (pobocza, skarpy) zgodnie z obowiązującymi przepisami o ruchu drogowym przez cały czas trwania prac.
11. Zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom ruchu kołowego i pieszego w obrębie prowadzonych robót.
12. Przestrzeganie wszystkich przepisów BHP, w tym praca sprzętem sprawnym technicznie, stosowanie środków ochrony indywidualnej (odzież ostrzegawcza), a także unikanie pracy w warunkach niebezpiecznych.
13. Koszenie powinno być organizowane tak, aby nie powodować zagrożenia (np. ograniczenie niskiego koszenia w czasie suszy, aby nie wzniecać pyłu).
14. Ręczne okaszanie wokół znaków drogowych, poręczy i barier, aby nie uszkodzić urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD).

4.5.3.) Główny kod CPV: 77312000-0 - Usługi usuwania chwastów

4.5.5.) Wartość części: 127360,63 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi: „Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na drogach powiatowych w 2026 roku”.
2. Przedmiotowe postępowanie zostało podzielone na następujące części:
1) Część 1 przedmiotu zamówienia:
Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na terenie gminy Krzemieniewo,
2) Część 2 przedmiotu zamówienia:
Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na terenie gminy Osieczna,
3) Część 3 przedmiotu zamówienia:
Usługa wykaszania zieleni w pasie drogowym na terenie gminy Lipno.

3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykaszanie pobocza, skarpy, dna rowu, przeciwskarpy i terenów płaskich w odległości do 8m od krawędzi jezdni.
4. W ramach świadczenia przedmiotowej usługi, Zamawiający stawia poniższe wymagania:
a) wysokość trawy po koszeniu – do 5 cm od powierzchni gruntu
b) nie wymaga się zbierania i wywożenia skoszonej trawy na obszarach objętych koszeniem
c) skoszona trawa w każdym przypadku powinna być usunięta z jezdni, utwardzonych poboczy, chodników i ścieżek rowerowych
5. Zleceniodawca przewiduje maksymalnie 3 koszenia w okresie świadczenia usługi w ilości określonej w Załączniku nr 10 do SWZ, obejmujące całość lub część dróg wymienionych
w Zestawieniu odcinków dróg z obmiarem.
6. Zamawiający zakłada przeprowadzenie do 3 pokosów całkowitych lub częściowych, przy czym każdy pokos powinien zostać ukończony w terminie do 2 tygodni od czasu rozpoczęcia koszenia.
7. Terminy i szczegółowe zakresy koszenia określone zostaną przez Zamawiającego na etapie realizacji zamówienia.
8. Szczegółowy wykaz lokalizacji wykonywania usługi zawiera Zestawienie odcinków dróg z obmiarem, stanowiący Załącznik nr 10 do SWZ.
9. Wykaszanie odbywać się będzie przy otwartym ruchu drogowym, co wymaga odpowiedniego oznakowania pojazdów i stosowania środków bezpieczeństwa.
10. Wykonawca ma obowiązek zabezpieczyć i oznakować miejsce prowadzenia prac (pobocza, skarpy) zgodnie z obowiązującymi przepisami o ruchu drogowym przez cały czas trwania prac.
11. Zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom ruchu kołowego i pieszego w obrębie prowadzonych robót.
12. Przestrzeganie wszystkich przepisów BHP, w tym praca sprzętem sprawnym technicznie, stosowanie środków ochrony indywidualnej (odzież ostrzegawcza), a także unikanie pracy w warunkach niebezpiecznych.
13. Koszenie powinno być organizowane tak, aby nie powodować zagrożenia (np. ograniczenie niskiego koszenia w czasie suszy, aby nie wzniecać pyłu).
14. Ręczne okaszanie wokół znaków drogowych, poręczy i barier, aby nie uszkodzić urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD).

4.5.3.) Główny kod CPV: 77312000-0 - Usługi usuwania chwastów

4.5.5.) Wartość części: 330357,66 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 139968 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 139968 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Łukasz Kurzawski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6981612064

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 1

7.3.4) Miejscowość: Stare Bojanowo

7.3.5) Kod pocztowy: 64-030

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 139968 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 131177,34 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 131177,34 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Łukasz Kurzawski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6981612064

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 1

7.3.4) Miejscowość: Stare Bojanowo

7.3.5) Kod pocztowy: 64-030

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 131177,34 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi