Przebudowa budynku przedszkola w gminie Zduny.
GMINA ZDUNY Zduny 1C 99-440 Zduny
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00244151
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00244151/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-14 12:32
- Lokalizacja
- Zduny, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6789efc6-f62c-4024-bf33-806ea87c780f
- Identyfikator
- 8341017661
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00244151 z dnia 2026-05-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku przedszkola w gminie Zduny.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZDUNY Zduny 1C 99-440 Zduny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148561
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 C
1.5.2.) Miejscowość: Zduny
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-440
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminazduny.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ugzduny.nv.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6789efc6-f62c-4024-bf33-806ea87c780f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa budynku przedszkola w gminie Zduny.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6789efc6-f62c-4024-bf33-806ea87c780f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244151
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027781/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa budynku przedszkola w gminie Zduny
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przebudowa budynku przedszkola w gminie Zduny. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, nr umowy FELD.06.01-IZ.00-0015/23-002.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00155267
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.ZP.272.08.01.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest określenie wymagań dotyczących opracowania kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej pt. „Przebudowa budynku przedszkola” a następnie wykonanie robót budowlanych na podstawie wykonanego i zatwierdzonego przez Zamawiającego projektu oraz po wydaniu ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę oraz dokumentacji powykonawczej.
2) Oferta dostarczona przez Wykonawcę powinna obejmować całość zadania, tj. dokumentację projektową, decyzje administracyjne, montaż, roboty budowlane oraz wszystkie dostawy i usługi konieczne do przeprowadzenia przedsięwzięcia aż do momentu przekazania Zamawiającemu do użytkowania. Oferta powinna być zgodna z załączonym Programem funkcjonalno-użytkowym. Wykonawca w swoim zakresie ujmie także te prace dodatkowe i elementy instalacji, które nie zostały wyszczególnione, lecz są niezbędne dla poprawnego funkcjonowania i stabilnego działania oraz wymaganych prac konserwacyjnych, jak również dla uzyskania gwarancji sprawnego i bezawaryjnego działania.
3) Budynek będący przedmiotem opracowania przeznaczony jest na cele dydaktyczne. Na parterze znajdują się użytkowane pomieszczenia przedszkola (przedsionek, sala dla dzieci, toalety, jadalnia, kuchnia cateringowa, zmywalnia, pom logopedy), piętro nie jest obecnie użytkowane ze względu na zły stan techniczny schodów oraz pomieszczeń. Budynek nie posiada podpiwniczenia. Instalacje w budynku:
− elektryczna,
− wodna z wodociągu gminnego,
− wentylacja grawitacyjna,
− wody opadowe odprowadzone na teren
− ścieki odprowadzone do kanalizacji sanitarnej (zbiornik bezodpływowy na nieczystości ciekłe),
− ogrzewanie z kotłowni olejowej.
Budynek zabudowany jest na planie zbliżonym do kwadratu. Usytuowany równolegle do drogi gminnej od strony północnej działki.
Konstrukcja budynku:
− ściany murowane z cegły pełnej, bez ocieplenia,
− strop drewniany, na drewnianych legarach,
− konstrukcja dachowa drewniana, pokryta papą,
− okna PCV,
− schody żelbetowe,
4) Koordynacja robót z inwestycją realizowaną równolegle
1. Zamawiający informuje, iż na terenie objętym niniejszym postępowaniem, tj. w budynku oddziału zamiejscowego przedszkola w Złakowie Borowym, realizowane jest obecnie zadanie inwestycyjne pn. „Termomodernizacja oddziału zamiejscowego przedszkola w Złakowie Borowym – etap I”, wykonywane przez innego wykonawcę na podstawie odrębnej umowy zawartej z Zamawiającym.
2. Wykonawca realizujący zadanie wskazane w ust. 1 uzyskał decyzję pozwolenia na budowę i prowadzi roboty budowlane zgodnie z harmonogramem, przy czym termin zakończenia realizacji tego zadania został określony na 31 sierpnia 2026 r.
3. Zakres robót objętych niniejszym zamówieniem pn. „Przebudowa budynku przedszkola w gminie Zduny” obejmuje ten sam obiekt budowlany, jednak zakres rzeczowy robót nie pokrywa się z zakresem robót realizowanych w ramach zadania, o którym mowa w ust. 1.
4. W związku z prowadzeniem robót budowlanych przez dwóch wykonawców w tym samym obiekcie, Wykonawca zobowiązany będzie do bieżącej koordynacji prowadzonych robót z wykonawcą realizującym zadanie pn. „Termomodernizacja oddziału zamiejscowego przedszkola w Złakowie Borowym – etap I”.
5. Koordynacja, o której mowa w ust. 4, obejmuje w szczególności:
o uzgadnianie kolejności i harmonogramu prowadzenia robót z kierownikiem robót/kierownikiem budowy realizującym zadanie etapu I,
o dostosowanie organizacji robót do postępu prac prowadzonych w ramach etapu I,
o uzgadnianie sposobu korzystania z terenu budowy, zaplecza, ciągów komunikacyjnych oraz instalacji tymczasowych,
o planowanie robót w sposób zapewniający brak kolizji technologicznych i organizacyjnych pomiędzy obiema inwestycjami.
6. Wykonawca zobowiązany jest do takiej organizacji robót oraz przygotowania harmonogramu rzeczowo-terminowego realizacji zamówienia, aby nie powodować wstrzymania lub utrudnienia robót prowadzonych przez wykonawcę etapu I.
7. W przypadku wystąpienia konieczności czasowej koordynacji lub uzgodnienia sposobu prowadzenia robót, Wykonawca zobowiązany będzie do udziału w naradach koordynacyjnych organizowanych przez Zamawiającego lub kierownika budowy.
8. Wykonawca nie może zgłaszać roszczeń wobec Zamawiającego z tytułu utrudnień wynikających z równoległego prowadzenia robót przez innego wykonawcę, o ile utrudnienia te wynikają z prawidłowej realizacji zadania wskazanego w ust. 1 i zostały uwzględnione przy zachowaniu należytej staranności przy sporządzaniu oferty.
Pozostałe informacje zostały zawarte w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
51000000-9 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3591227,31 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3591227,31 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3591227,31 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7752609569
7.3.3) Ulica: Lotnicza 6
7.3.4) Miejscowość: Kutno
7.3.5) Kod pocztowy: 99-300
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3591227,31 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-05-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |