Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont budynku przy ul. Światowida 69 w Szczecinie, wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwoleń oraz pełnieniem nadzoru autorskiego

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00244165
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00244165/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-14 12:36
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d2c06c91-5f33-4249-8038-436ca38eecd4
Identyfikator
8513163987
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad robotami budowlanymi

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00244165 z dnia 2026-05-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont budynku przy ul. Światowida 69 w Szczecinie, wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwoleń oraz pełnieniem nadzoru autorskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 321243470

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mariacka 25

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 70-546

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.7.) Numer telefonu: 91 4886 346

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: borek@zbilk.szczecin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbilk.szczecin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https:// platformazakupowa.pl/pn/zbilk_szczecin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont budynku przy ul. Światowida 69 w Szczecinie, wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwoleń oraz pełnieniem nadzoru autorskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d2c06c91-5f33-4249-8038-436ca38eecd4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244165

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036416/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 Opracowanie dokumentacji projektowej na remont budynków mieszkalnych należących do zasobów ZBiLK

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219013

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZBiLK.DZP.261.31.TP.2026.EBo

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 56910,57 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie oceny technicznej budynku wraz z inwentaryzacją i na ich podstawie opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych, obejmujących remont budynku z zachowaniem odporności ogniowej wynikających ze stosownych przepisów, z wykonaniem termomodernizacji budynków (ściany, stropy), wykonanie niezbędnych izolacji przeciwwodnych, remont instalacji elektrycznych, w tym niskoprądowych, remont: klatek schodowych, strychów, piwnic i dachu, o ile zaistnieje potrzeba remont zniszczonych stropów oraz innych niezbędnych robót remontowych wynikających z wykonanej oceny technicznej budynku i inwentaryzacji, w budynku komunalnym przy ul. Światowida 69 w Szczecinie, działka nr 9/5, obręb 3090, oraz uzyskanie niezbędnych zgód i pozwoleń, w tym decyzji pozwolenia na budowę, lub zgłoszenia robót niewymagających uzyskania pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem zaświadczenia o braku sprzeciwu, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego w budynku będącym własnością Gminy Miasto Szczecin.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu złożone zostały cztery oferty. Najwyżej oceniona została oferta złożona przez Wykonawcę: Pracownia Projektowa architekt Kazimierz Halicki, ul. Brodzińskiego 32, 71-133 Szczecin z ceną 110 000,00 zł brutto. Zamawiający na realizację przedmiotowego zamówienia przeznaczył kwotę 70 000,00 zł brutto, tj. o 40 000,00 zł mniej niż cena oferty najkorzystniejszej. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 110000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 327549,00 PLN

2026-05-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi