Opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi gminnej nr 347011T Mirzec, ul. Dworska–Tychów Nowy w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego od strefy rekreacji w Mircu do DP nr 1774T Tychów Nowy

GMINA MIRZEC

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00244297
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00244297/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-14 13:03
Lokalizacja
Mirzec, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f56b152f-976d-4d8a-a10d-aa5b14bfbbd6
Identyfikator
6642135093
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty w zakresie regulacji ruchuRoboty drogoweInstalowanie znaków drogowychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Wykonawcy

1 przyznane

ARTUR KRĘCISZStaszów, PL · lot 0
241 695 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00244297 z dnia 2026-05-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi gminnej nr 347011T Mirzec, ul. Dworska–Tychów Nowy w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego od strefy rekreacji w Mircu do DP nr 1774T Tychów Nowy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIRZEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010330

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mirzec Stary 9

1.5.2.) Miejscowość: Mirzec

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-220

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 412767170

1.5.8.) Numer faksu: 412767190

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mirzec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mirzec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f56b152f-976d-4d8a-a10d-aa5b14bfbbd6

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi gminnej nr 347011T Mirzec, ul. Dworska–Tychów Nowy w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego od strefy rekreacji w Mircu do DP nr 1774T Tychów Nowy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f56b152f-976d-4d8a-a10d-aa5b14bfbbd6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244297

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041140/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi gminnej nr 347011T Mirzec, ul. Dworska – Tychów Nowy w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00197592

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.17.2026.SP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 171000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na: opracowaniu dokumentacji projektowej rozbudowy drogi gminnej nr 347011T Mirzec, ul. Dworska – Tychów Nowy w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego od strefy rekreacji w Mircu do drogi powiatowej nr 1774T w Tychowie Nowym na długości ~ 3000 m, która będzie niezbędną dla uzyskania stosownych decyzji administracyjnej w tym przede wszystkim decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), jak również która służącą do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych.
2. Zakres zamówienia obejmuje ponadto:
a) Sporządzenie projektu budowlanego oraz projektów wykonawczych;
b) Analizę istniejącego zagospodarowania terenu z uwzględnieniem ustaleń obowiązującego (lub w toku uchwalania) planu miejscowego w obszarze projektowania;
c) Uzyskanie aktualnych podkładów geodezyjnych (map podziałowych, map do celów projektowych) niezbędnych do opracowania projektu budowlanego;
d) Aktualne wypisy i wyrysy z mapy ewidencji gruntów w zakresie inwestycji;
e) Uzyskanie w imieniu inwestora pozwolenia wodnoprawnego lub zgłoszenia wodoprawnego – jeżeli zajdzie taka potrzeba, zawierającego min: sposób odprowadzenia wód opadowych z pasa drogowego do istniejących naturalnych odbiorników np. istniejących cieków wodnych. Zamawiający ze względu na istniejące przeszkody terenowe takie jak: budynki, studnie itp. dopuszcza zamiast rowów otwartych zastosowanie kanalizacji deszczowej;
f) Uzyskanie w imieniu inwestora decyzji środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia – jeżeli zajdzie taka potrzeba;
g) Uzyskanie odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych, w zakresie szerokości pasa drogowego – jeżeli zajdzie taka potrzeba;
h) Opracowanie projektu budowy kanału technologicznego lub uzyskanie zgody na odstępstwo od wykonania kanału;
i) Uzyskanie warunków technicznych oraz dokonywanie uzgodnień niezbędnych do prawidłowego opracowania dokumentacji projektowej, w tym uzgodnień branżowych takich jak: drogowa, sanitarna, gazowa, elektryczna, oświetlenie uliczne, odwodnienie drogowe, teletechniczna, zieleń i inne;
j) Uzyskanie uzgodnienia projektu zagospodarowania terenu w Urzędzie Gminy w Mircu;
k) Opracowanie kompletnego projektu budowlanego, łącznie ze wszystkimi załącznikami, decyzjami, opiniami i uzgodnieniami, warunkującymi otrzymanie decyzji ZRID, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, wiedzą i zasadami sztuki budowlanej;
l) Ustalenie geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych w oparciu o Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz. U. z 2012r. poz. 463);
m) Wykonanie projektów wykonawczych dla wszystkich projektowanych branż w szczególności.: drogowa, sanitarna, gazowa, elektryczna, oświetlenie uliczne, odwodnienie drogowe, teletechniczna, zieleń i inne;
n) Opracowanie kompletnego projektu wykonawczego;
o) Opracowanie kompletnego projektu technicznego;
p) Opracowanie projektów przebudowy urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego, kolidujących z inwestycją (projekt budowlany + projekt wykonawczy), jeżeli zajdzie taka potrzeba;
q) Opracowanie projektu stałej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień wraz z zatwierdzeniem przez odpowiedni organ administracji;
r) Przygotowanie projektu inwentaryzacji zieleni warunkującej otrzymanie pozwolenia na wycinkę drzew kolidujących z inwestycją ;
s) Wykonawca podczas prac projektowych weźmie pod uwagę obecnie wykonane oświetlenie drogowego, którego właścicielem jest Gminy Mirzec;
t) Opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich dla zadania głównego oraz branży dodatkowych jak również ich bezpłatna aktualizacja na zlecenie Zamawiającego w okresie co najmniej 24 miesięcy od daty protokołu
zdawczo-odbiorczego przekazanej kompletnej dokumentacji projektowej;
u) Specyfikacje techniczne, ogólne i szczegółowe wykonania i odbioru robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z rozdziałem 3 powołanego Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021r. poz. 2454);
v) Przygotowanie i złożenie w imieniu Zamawiającego kompletnego wniosku o uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), w zakresie zgodnym z decyzją środowiskową i decyzją pozwolenie wodnoprawne;
w) Uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), w zakresie zgodnym z decyzją środowiskową i decyzją pozwolenie wodnoprawne.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

45233140-2 - Roboty drogowe

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 241695,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 532590,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 241695,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „Ajko“ Artur Kręcisz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 866-138-90-45

7.3.3) Ulica: Ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6

7.3.4) Miejscowość: Staszów

7.3.5) Kod pocztowy: 28-200

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 241695,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

2026-05-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi