Sprzedaż i dostawa obrabiarek, stanowisk do badania układów elektropneumatycznych i hydrauliki siłowej do ZSP w Ornontowicach, w ramach "EFS-rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Mikołowskim"

Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00245087
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00245087/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-14 16:31
Lokalizacja
Mikołów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a2a56cfc-e263-466b-8d98-0b6a687ccb86
Identyfikator
6351830724
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt dydaktycznyPrzyrządy pomiarowePomoce dydaktyczne

Wykonawcy

3 przyznane

METAL TECHNICS POLSKA WENSLI GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAWarszawa, PL · lot 0
76 260 PLN
FESTO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRaszyn Janiki k/Warszawy, PL · lot 1
94 965,84 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWE MICRO M.KOWALSKI, Z.KOWALSKA SPÓŁKA CYWILNAOtmuchów, PL · lot 2
33 201,39 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00245087 z dnia 2026-05-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sprzedaż i dostawa obrabiarek, stanowisk do badania układów elektropneumatycznych i hydrauliki siłowej do ZSP w Ornontowicach, w ramach "EFS-rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Mikołowskim"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255016

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 4a

1.5.2.) Miejscowość: Mikołów

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-190

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@mikolowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mikolowski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.mikolowski.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sprzedaż i dostawa obrabiarek, stanowisk do badania układów elektropneumatycznych i hydrauliki siłowej do ZSP w Ornontowicach, w ramach "EFS-rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Mikołowskim"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2a56cfc-e263-466b-8d98-0b6a687ccb86

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245087

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044380/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.9 Sprzedaż i dostawa obrabiarek, stanowisk do badania układów elektropneumatycznych i hydrauliki siłowej do ZSP w Ornontowicach, w ramach projektu pn. "Efektywne Funkcjonalne Szkoły"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt „Zawodowy Mikołowski – Edukacja Zawodowa w procesie transformacji w Powiecie Mikołowskim” współfinansowanego ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021–2027, Priorytet FSL.10.00 – Fundusze Europejskie na transformację, DziałanieFSL.10.23 – Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00161354

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PR-2024-4.272.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1.Przedmiotem zamówienia jest: dostawa obrabiarek, stanowisk do badania układów elektropneumatycznych i hydrauliki siłowej do ZSP w Ornontowicach, przewidzianych w ramach projektu pn. „Efektywne Funkcjonalne Szkoły – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Mikołowskim” dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027 (Priorytet FESL.10: „Fundusze Europejskie na transformację”, działanie FESL.10.14: „Infrastruktura kształcenia zawodowego”)

1.2 Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 zadania:

1.2.1 Zadanie 1: „Sprzedaż i dostawa obrabiarki CNC”
A. Zakres zamówienia obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie następującego wyposażenia:

1) Obrabiarka CNC – 1 sztuka

Urządzenie będzie wykorzystywane jako stanowisko dydaktyczne do realizacji zajęć praktycznych i laboratoryjnych, w szczególności w zakresie nauki sterowania CNC i podstaw automatyki, zajęć z zakresu instalacji i eksploatacji urządzeń elektrycznych, integracji wiedzy z zakresu mechaniki, elektryki i informatyki, realizacji podstawy programowej i egzaminów zawodowych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zadaniu 1 zawiera załącznik nr 3 do SWZ.

B. Obowiązkiem Wykonawcy jest dostarczenie przedmiotu zamówienia, zgodnie z opisem wskazanym w załączniku nr 3 do SWZ (dla zadania 1) jego rozładunek, montaż i uruchomienie.
C. Wykonawca odpowiedzialny jest za całokształt dostaw, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie przedmiotu zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia. Wykonawca odpowiedzialny jest za spełnienie innych wymagań określonych we wzorze umowy oraz wynikających z obowiązujących przepisów prawa.
D. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany. Urządzenia muszą być wyposażone w legalne nieużywane oprogramowanie umożliwiające realizację wszystkich założeń określonych w specyfikacji Licencjonowane wyłącznie na Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość weryfikacji legalności oprogramowania oraz żądanych trybów serwisu.
E. Wszystkie elementy urządzenia tzn. elektronika, elementy mechaniczne, muszą być objęte pełną gwarancją na oferowany okres gwarancyjny.
G. Minimalny okres gwarancji na przedmiot zamówienia opisany w zadaniu 1 wynosi 12 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru. Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38410000-2 - Przyrządy pomiarowe

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.5.) Wartość części: 78565,58 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1.Przedmiotem zamówienia jest: dostawa obrabiarek, stanowisk do badania układów elektropneumatycznych i hydrauliki siłowej do ZSP w Ornontowicach, przewidzianych w ramach projektu pn. „Efektywne Funkcjonalne Szkoły – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Mikołowskim” dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027 (Priorytet FESL.10: „Fundusze Europejskie na transformację”, działanie FESL.10.14: „Infrastruktura kształcenia zawodowego”)
1.2.2 Zadanie 2: „Sprzedaż i dostawa stanowiska do badania układów elektropneumatycznych”

A. Zakres zamówienia obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie następującego wyposażenia:
1) Stanowisko do badania układów elektropneumatycznych – 1 stanowisko.
Na jedno stanowisko składa się:
- minimum 1 sztuka – Stół laboratoryjny mobilny
- minimum 1 zestaw – Zestaw do nauki podstaw pneumatyki
- minimum 1zestaw - Zestaw do nauki podstaw elektropneumatyki
- minimum 1 zestaw – Zestaw przewodów elektrycznych
- minimum 1 sztuka – Zasilacz
- oprogramowanie symulacyjne z menadżerem licencji
- dostęp w postaci minimum 1-rocznej subskrypcji do Cyfrowego Portalu Edukacyjnego

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zadaniu 2 zawiera załącznik nr 3a do SWZ.

B. Obowiązkiem Wykonawcy jest dostarczenie przedmiotu zamówienia, zgodnie z opisem wskazanym w załączniku nr 3a do SWZ (dla zadania 2 jego rozładunek, montaż i uruchomienie).
C. Wykonawca odpowiedzialny jest za całokształt dostaw, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie przedmiotu zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia. Wykonawca odpowiedzialny jest za spełnienie innych wymagań określonych we wzorze umowy oraz wynikających z obowiązujących przepisów prawa.
D. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany. Urządzenia muszą być wyposażone w legalne nieużywane oprogramowanie umożliwiające realizację wszystkich założeń określonych w specyfikacji Licencjonowane wyłącznie na Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość weryfikacji legalności oprogramowania oraz żądanych trybów serwisu.
E. Wszystkie elementy urządzenia tzn. elektronika, elementy mechaniczne, muszą być objęte pełną gwarancją na oferowany okres gwarancyjny.
G. Minimalny okres gwarancji na przedmiot zamówienia opisany w zadaniu 2 wynosi 12 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru. Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

38410000-2 - Przyrządy pomiarowe

4.5.5.) Wartość części: 215417,09 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1.Przedmiotem zamówienia jest: dostawa obrabiarek, stanowisk do badania układów elektropneumatycznych i hydrauliki siłowej do ZSP w Ornontowicach, przewidzianych w ramach projektu pn. „Efektywne Funkcjonalne Szkoły – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Mikołowskim” dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027 (Priorytet FESL.10: „Fundusze Europejskie na transformację”, działanie FESL.10.14: „Infrastruktura kształcenia zawodowego”)
1.2.3 Zadanie 3: „Sprzedaż i dostawa stanowiska do badania hydrauliki siłowej”
A. Zakres zamówienia obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie następującego wyposażenia:
1) Stanowisko do badania hydrauliki siłowej – 1 sztuka

Stanowisko mobilne z zasilaczem hydraulicznym, siłownikami hydraulicznymi jednostronnego i dwustronnego działania, rozdzielaczami hydraulicznymi, zaworem dławiącym i czujnikami położenia.
W ZSP Ornontowice będzie stanowić wyposażenie pracowni układów regulacji

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zadaniu 3 zawiera załącznik nr 3b do SWZ.

B. Obowiązkiem Wykonawcy jest dostarczenie przedmiotu zamówienia, zgodnie z opisem wskazanym w załączniku nr 3 do SWZ (dla zadania 1) jego rozładunek, montaż i uruchomienie.
C. Wykonawca odpowiedzialny jest za całokształt dostaw, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie przedmiotu zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia. Wykonawca odpowiedzialny jest za spełnienie innych wymagań określonych we wzorze umowy oraz wynikających z obowiązujących przepisów prawa.
D. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany. Urządzenia muszą być wyposażone w legalne nieużywane oprogramowanie umożliwiające realizację wszystkich założeń określonych w specyfikacji Licencjonowane wyłącznie na Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość weryfikacji legalności oprogramowania oraz żądanych trybów serwisu.
E. Wszystkie elementy urządzenia tzn. elektronika, elementy mechaniczne, muszą być objęte pełną gwarancją na oferowany okres gwarancyjny.
G. Minimalny okres gwarancji na przedmiot zamówienia opisany w zadaniu 1 wynosi 12 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru. Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38410000-2 - Przyrządy pomiarowe

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.5.) Wartość części: 28296,67 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 76260 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 495654,86 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 76260 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4. Metal Technics Polska Wensli Group Sp. z o.o. Spółka komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5223068919

7.3.4) Miejscowość: Sokołów Podlaski

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 76260 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 94965,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 430500 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 94965,84 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Festo Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5220101148

7.3.4) Miejscowość: Raszyn Janki k/Warszawy

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 94965,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 33201,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 479700 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 33201,39 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zuzanna Kowalska

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Micro Marek Kowalski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7532450747

7.3.4) Miejscowość: Otmuchów

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 33201,39 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

2026-05-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy