Zakup nowego samochodu osobowo-terenowego typu PICK-UP z napędem na cztery koła dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Szczecinie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00512063
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00512063/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-09-23 14:39
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aaeee11b-1fc4-4997-8a86-d0ea59600b2e
Identyfikator
5272818355
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Samochody osobowePojazdy z napędem na 4 kołaPojazdy terenowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00512063 z dnia 2024-09-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup nowego samochodu osobowo-terenowego typu PICK-UP z napędem na cztery koła dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Szczecinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Terenowy w Szczecinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bronowicka 41

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 71-012

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.szczecin@kowr.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kowr.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kowr.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/445915/slug/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa, wsparcie rolnictwa, aktywna polityka rolna oraz rozwój obszarów wiejskich

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup nowego samochodu osobowo-terenowego typu PICK-UP z napędem na cztery koła dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Szczecinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aaeee11b-1fc4-4997-8a86-d0ea59600b2e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00512063

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00103256/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Zakup nowego samochodu osobowo-terenowego typu PICK-UP z napędem na cztery koła dla OT KOWR w Szczecinie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00456613

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZC.WOP.260.17.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup 1 sztuki fabrycznie nowego, bezwypadkowego, wolnego od wad samochodu osobowo-terenowego typu PICK-UP z napędem na cztery koła, na potrzeby Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Szczecinie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34113000-2 - Pojazdy z napędem na 4 koła

34113300-5 - Pojazdy terenowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 7 ww. ustawy postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.
Zgodnie z art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych, „jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie".
Oferta Wykonawcy, TOYOTA SABAJ ŁÓDŹ SPÓŁKA JAWNA ul. Łódzka 69a, 95-030 Rzgów, w dniu 03.09.2024 r. została wybrana jako najkorzystniejsza w przedmiotowym postępowaniu. Termin podpisania umowy został wyznaczony na dzień 10.09.2024 r. Wykonawca nie zgłosił zastrzeżeń do terminu, zatem umowa została przesłana do Wykonawcy pocztą elektroniczną w dniu 10.09.2024 r. w celu jej podpisania kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Do dnia 17.09.2024 r. umowa nie została podpisana i przekazana Zamawiającemu, zatem Zamawiający wskazał kolejny termin, do którego Wykonawca zobowiązany został do podpisania umowy, tj. do dnia 20.09.2024 r. do godziny 10:00. Termin ten również nie został dochowany, wobec czego Zamawiający po raz trzeci wyznaczył ostateczny termin, do którego zobowiązał Wykonawcę do podpisania i przekazania umowy tj. do dnia 23.09.2024 r. do godz. 12:00. Do dnia 23.09.2024 r. do godz. 12:00 Wykonawca nie przedłożył Zamawiającemu podpisanej umowy. W związku z wielokrotnym uchylaniem się od podpisania umowy Zamawiający uznał iż zasadnym jest unieważnienie postępowania.
Z uwagi na powyższe Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt 7, w związku z art. 263 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.
2024-09-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy