Pełnienie nadzoru konserwatorskego nad robotami budowlanymi na zabytkowej Willi Reinholda Richtera Politechniki Łódzkiej zlokalizowanej przy ul. Ks. Ignacego Skorupki 6/8 w Łodzi

Politechnika Łódzka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00246191
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00246191/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-15 11:53
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b01422aa-4265-4a07-a7e5-1c56136fc0bb
Identyfikator
7270021895
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Doradcze usługi inżynieryjne i budowlaneNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi nadzoru budowlanego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00246191 z dnia 2026-05-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Pełnienie nadzoru konserwatorskego nad robotami budowlanymi na zabytkowej Willi Reinholda Richtera Politechniki Łódzkiej zlokalizowanej przy ul. Ks. Ignacego Skorupki 6/8 w Łodzi

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Łódzka

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7270021895

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żeromskiego 116

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-924

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.7.) Numer telefonu: (42) 631-21-04

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rap@adm.p.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zp.p.lodz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://plodz.ezamawiajacy.pl/pn/plodz/demand/277308/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Pełnienie nadzoru konserwatorskego nad robotami budowlanymi na zabytkowej Willi Reinholda Richtera Politechniki Łódzkiej zlokalizowanej przy ul. Ks. Ignacego Skorupki 6/8 w Łodzi

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b01422aa-4265-4a07-a7e5-1c56136fc0bb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246191

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056707/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.15 Nadzór konserwatorski nad robotami budowlanymi na zabytkowej Willi Reinholda Richtera PŁ

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Poprawa efektywności energetycznej zabytkowej Willi R. Richtera zlokalizowanej przy ul. Ks. Ignacego Skorupki 6/8 w Łodzi”, nr umowy o dofinansowanie FENX.01.01-IW.01-0038/24, oraz „Kompleksowa odbudowa willi Reinholda Richtera”, Działanie FELD 05.02 Rewitalizacja obszarów miejskich, Priorytet FELD.05 Fundusze europejskie dla rozwoju lokalnego w Łódzkiem (nr umowy FELD.05.02-IZ.00-0007/25-00)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00173962

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RAP.903.1.2026.

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 131478,26 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pełnienia nadzoru konserwatorskiego nad robotami budowlanymi na zabytkowej Willi Reinholda Richtera Politechniki Łódzkiej zlokalizowanej przy ul. Ks. Ignacego Skorupki 6/8 w Łodzi. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części:
Zadanie 1: Nadzór nad pracami konserwatorskimi związanymi z poprawą efektywności energetycznej obiektu.
Zadanie 2: Nadzór nad pracami konserwatorskimi związanymi z remontem elewacji i odtworzeniem schodów zewnętrznych do ogrodu zimowego oraz tarasu i balkonu od strony południowej, z pracami remontowymi wnętrz oraz wykonywaniem robót w zakresie terenu zewnętrznego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3) Ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta
z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 429516,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 664200,00 PLN

2026-05-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi