II postęp. na opracowanie dokument. projekt. dla zad." Regulacja stosunków wodnych na terenie pogórn. LEON III w Rydułt. i zad „Przystosowanie pogórniczego terenu LEON III pod rozwój przedsięb.

Miasto Rydułtowy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00246302
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00246302/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-15 12:20
Lokalizacja
Rydułtowy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-165a662c-2a6b-45e6-a723-673d1f218e61
Identyfikator
6471017693
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00246302 z dnia 2026-05-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
II postęp. na opracowanie dokument. projekt. dla zad." Regulacja stosunków wodnych na terenie pogórn. LEON III w Rydułt. i zad „Przystosowanie pogórniczego terenu LEON III pod rozwój przedsięb.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Rydułtowy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258635

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ofiar Terroru 36

1.5.2.) Miejscowość: Rydułtowy

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-280

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 324537411

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@rydultowy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rydultowy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/rydultowy

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

II postęp. na opracowanie dokument. projekt. dla zad." Regulacja stosunków wodnych na terenie pogórn. LEON III w Rydułt. i zad „Przystosowanie pogórniczego terenu LEON III pod rozwój przedsięb.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-165a662c-2a6b-45e6-a723-673d1f218e61

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246302

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00005384/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Opracowanie dokument. proj. dla zadania pn.: „Regulacja stosunków wodnych na terenie pogórniczym LEON III w Rydułtowach” oraz zadania pn: „Przystosowanie pogórn. terenu LEON III pod rozwój przedsięb.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00218475

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BP.271.15.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 539827,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zagospodarowania pogórniczego terenu LEON III w Rydułtowach wraz z uzyskaniem wymaganych prawem uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, kosztorysów inwestorskich oraz specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych dla poszczególnych branż, a także sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych dla dwóch zadań – Zadania nr 1 i Zadania nr 2.
2. Zakres rzeczowy dla Zadania nr 1 „Regulacja stosunków wodnych na terenie pogórniczym LEON III w Rydułtowach”. Dokumentacja projektowa musi obejmować m.in.:
1) budowę systemu kanalizacji deszczowej,
2) przebudowę kolektora murowanego,
3) przebudowę komory kanalizacyjnej,
4) zaprojektowanie podziemnych zbiorników retencyjnych i retencji rurowej,
5) zaprojektowanie stacji poboru wody z układem pompowym,
6) zaprojektowanie ogrodów deszczowych,
7) zaplanowanie robót rekultywacyjnych i zdekontaminowania gruntów.
3. Zakres rzeczowy Zadania nr 2 „Przystosowanie pogórniczego terenu LEON III pod rozwój przedsiębiorczości w Rydułtowach" Dokumentacja projektowa musi obejmować m.in.:
1) rozbiórki istniejących obiektów i nawierzchni, w tym wiaty,
2) projekt układu drogowego i komunikacyjnego,
3) projekt terenów zielonych i nasadzeń,
4) projekt infrastruktury technicznej (sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej),
5) budowę przyłączy wodociągowych do budynków,
6) oświetlenie terenu i monitoring,
7) rozwiązania dostosowane do warunków górniczych i gruntowo-wodnych.
4. Zakres wyłączony- Zakres dokumentacji projektowej nie obejmuje prac dotyczących wymiany nawierzchni ani wykonania odwodnienia parkingu dla zadania nr 1 i 2.
5. ZAKRES DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ ODRĘBNIE DLA KAŻDEGO ZADANIA.
1) Opracowanie kompletnej dokumentacji, zgodniej z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo Budowlane w tym projekt budowlany wykonany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, zawierającej:
a) dokumentację geodezyjno-kartograficzną,
b) badania geotechniczne gruntu,
c) projekt zagospodarowania działki lub terenu sporządzony na aktualnej mapie do celów projektowych lub jej kopii,
d) projekt architektoniczno - budowlany wielobranżowy,
e) projekt techniczny wielobranżowy,
f) projekt wykonawczy wielobranżowy,
g) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
h) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych dla poszczególnych branż,
i) kosztorysy inwestorskie dla poszczególnych branż,
j) przedmiary robót dla poszczególnych branż.
2) uzyskanie materiałów wyjściowych do uzyskania opinii, uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami,
3) uzyskanie opinii, warunków technicznych, uzgodnień właściwych organów i inne niezbędne decyzje i pozwolenia wymagane przepisami,
4) uzyskanie warunków technicznych od gestorów istniejących sieci wraz z uzgodnieniem dokumentacji projektowej (jeżeli jest wymagane),
5) wizualizacje terenu zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia,
6) uzyskanie stosownych pozwoleń na wykonanie robót budowlanych umożliwiających realizację przedmiotu zamówienia,
7) osobisty udział w spotkaniach odbywających się w siedzibie Zamawiającego co najmniej raz w miesiącu celem przedstawienia i omówienia postępu prac projektowych w zakresie stosowanych rozwiązań i materiałów,
8) przedstawianie na wniosek Zamawiającego kosztów wykonania zastosowanych w projekcie rozwiązań i materiałów.
ZAKRES DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ WSPÓLNY DLA OBYDWU ZADAŃ:
6. Wykonawca opracuje również wspólny dla obydwu zadań:
1) projekt zagospodarowania działki lub terenu sporządzony na aktualnej mapie do celów projektowych lub jej kopii – 1 szt,
2) wizualizację – 1 szt.
7. DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI.
Projekt należy opracować zgodnie ze Standardami dostępności dla polityki spójności 2021–2027.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu cena jedynej złożonej oferty wynosi po poprawie 737.795,00 zł natomiast kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 663.987,83 zł. Przepis art. 255 pkt 3 ustawy z Pzp stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Przepis ten daje zatem Zamawiającemu dwie możliwości: zwiększenie kwoty, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty albo unieważnienie postępowania. Burmistrz Miasta Rydułtowy dnia 15.05.2026 r. nie wyraził zgody na podniesienie kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej lub oferty z najniższą ceną w związku z powyższym zaistniała konieczność unieważnienia postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

2026-05-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi