Zakup i dostawa części eksploatacyjnych i zamiennych do prasy AKUPRESS AM 625 LS prod. Bellmer Kufferath na linii odwodnienia pofermentatu w PGO sp. z o.o. w Promniku

PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI ODPADAMI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00246494
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00246494/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-15 12:53
Lokalizacja
Promnik, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e4eb2e7e-c36c-42c2-88a2-e91dd0f22229
Identyfikator
9591493417
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wały przekładniowe

Wykonawcy

1 przyznane

KLIMAPOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄJastków, PL · lot 0
296 184 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00246494 z dnia 2026-05-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa części eksploatacyjnych i zamiennych do prasy AKUPRESS AM 625 LS prod. Bellmer Kufferath na linii odwodnienia pofermentatu w PGO sp. z o.o. w Promniku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI ODPADAMI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 292433971

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Świętej Tekli 62

1.5.2.) Miejscowość: Promnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-067

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pgo.kielce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pgo.kielce.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa części eksploatacyjnych i zamiennych do prasy AKUPRESS AM 625 LS prod. Bellmer Kufferath na linii odwodnienia pofermentatu w PGO sp. z o.o. w Promniku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4eb2e7e-c36c-42c2-88a2-e91dd0f22229

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246494

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający udzieli zamówienia z wolnej ręki, działając na podstawie art. 305 pkt 1 PZP w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 PZP.

Uzasadnienie faktyczne:
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa części eksploatacyjnych i zamiennych do prasy AKUPRESS AM 625 LS produkcji Bellmer GmbH,.
Z posiadanych przez Zamawiającego informacji wynika, że KLIMAPOL Sp. z o.o. jest jedynym przedstawicielem handlowym producenta Bellmer GmbH na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, uprawnionym do działania w jego imieniu.

W konsekwencji zamówienie może zostać wykonane wyłącznie przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz z uwagi na istnienie wyłącznych praw dystrybucyjnych i autoryzacyjnych. Na rynku krajowym brak jest innych wykonawców zdolnych do legalnego i należytego wykonania zamówienia poprzez dostawę oryginalnej części wymaganej przez Zamawiającego. Tym samym zachodzą przesłanki uzasadniające udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PGO/03/04/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 180000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części eksploatacyjnych i zamiennych do prasy AKUPRESS AM 625 LS prod. Bellmer Kufferath na linii odwodnienia pofermentatu w PGO sp. z o.o. w Promniku, tj. Wału ślimakowego do prasy nr 3579 lub 3580, rok produkcji 2015.
Zamawiający wymaga aby oferowany wał ślimakowy był oryginalny. W miejscach newralgicznych pod względem zużywania/ścierania się (strefa nacisku, głowica wału z elementem spiralnym), wyposażony w wysoce odporne na zużycie/starcie zabezpieczenie. Dokumentem potwierdzającym przyjęcie przez Zamawiającego dostawy będzie faktura VAT podpisana przez osobę upoważnioną ze strony Zamawiającego na postawie protokołu odbioru dostawy.
Dostawca udzieli co najmniej 12 miesięcznej gwarancji na dostarczoną część będącą przedmiotem zamówienia.
Zamawiający wymaga aby cena brutto przedmiotu zamówienia obejmowała wszystkie koszty związane z należytym wykonaniem umowy obejmujące w szczególności: koszty opakowania, załadunku i transportu części zamiennych do PGO w Promniku, koszty wyposażenia w niezbędne dokumenty materiałowe, przewozowe i świadectwo jakości.
Miejscem dostawy wału ślimakowego będzie siedziba Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami sp. z o.o. z siedzibą w Promniku, przy ul. Św. Tekli 62, 26-067 Strawczyn.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42141110-3 - Wały przekładniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Klimapol Spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 712-01-65-084

7.3.4) Miejscowość: Dąbrowica

7.3.5) Kod pocztowy: 21-002

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 296184,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2026-05-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy