Remont drogi gminnej numer K202553 w kilometrze od 0+008 do 2+153 w miejscowości Mikołajowice i Łętowice, Gmina Wierzchosławice
Gmina Wierzchosławice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00246520
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00246520/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-15 12:59
- Lokalizacja
- Wierzchosławice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7fd2e854-3020-46f6-bfc6-053018a84e86
- Identyfikator
- 8731111741
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00246520 z dnia 2026-05-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej numer K202553 w kilometrze od 0+008 do 2+153 w miejscowości Mikołajowice i Łętowice, Gmina Wierzchosławice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wierzchosławice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660996
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: -
1.5.2.) Miejscowość: Wierzchosławice
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-122
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: (14) 631-90-30
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@wierzchoslawice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wierzchoslawice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7fd2e854-3020-46f6-bfc6-053018a84e861.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi gminnej numer K202553 w kilometrze od 0+008 do 2+153 w miejscowości Mikołajowice i Łętowice, Gmina Wierzchosławice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7fd2e854-3020-46f6-bfc6-053018a84e86
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246520
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00072773/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Remont drogi gminnej w m. Mikołajowice i Łętowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00152951
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1820491,49 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont drogi gminnej numer K202553 w kilometrze od 0+008 do 2+153 w miejscowości Mikołajowice i Łętowice, Gmina Wierzchosławice.
Zakres robót objętych remontem obejmuje:
- Frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej na gr ok -9 cm,
- Remont nawierzchni z masy bitumicznej poprzez położenie nowej nakładki,
- Remont poboczy,
- Remont rowów przydrożnych,
- Remont przepustów,
- Remont innych urządzeń drogowych.
LOKALIZACJA: Droga gminna nr K202553 relacji Mikołajowice-Łętowice, zlokalizowana na działce nr 789 obręb nr 0006 Łętowice oraz na działce nr 337 obręb nr 0007 Mikołajowice, Gmina Wierzchosławice.
Charakterystyczne parametry dla projektowanej inwestycji:
Długość: 2 145 m,
Szerokość: 5,50 m – 6,50 m,
Pobocza: 0,5 m,
Zamawiający wymaga od Wykonawcy co najmniej 36 miesięcznego okresu gwarancji jakości (12 kwartałów).
Szczegółowe informacje zawarte są w Dokumentacji projektowej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB). Dokumenty te stanowią załączniki do SWZ. Udostępniony przedmiar robót ma jedynie charakter pomocniczy i informacyjny ze względu na ryczałtowy charakter wynagrodzenia.
Jeżeli w którymkolwiek z dokumentów tj. Dokumentacji projektowej lub Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych przedmiot zamówienia został opisany w odniesieniu do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych lub systemów referencji technicznych, Zamawiający informuje, iż dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
Zapisy w STWiORB w zakresie płatności mają jedynie charakter pomocniczy. Jedyną wiążącą formą rozliczenia umowy będzie całkowita kwota ryczałtowa.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1427325,27 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1684684,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1427325,27 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE SPÓŁKA AKCYJNA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 691757950
7.3.3) Ulica: Drogowców 1
7.3.4) Miejscowość: Dębica
7.3.5) Kod pocztowy: 39-200
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Roboty przygotowawcze, ziemne, rozbiórkowe, przepusty, wykończeniowe
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1427325,27 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-05-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |