Rozbiórka budynków gospodarczych wraz z infrastruktura techniczną (7 szt.) na terenie działki 458/28, obręb 0002 Komarno, gm. Janowice Wielkie, powiat karkonoski

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00246686
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00246686/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-15 13:31
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0153f6b7-d084-4242-9613-ee77bea9a49a
Identyfikator
5272818355
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania gruzuUsuwanie azbestu

Wykonawcy

1 przyznane

CITY CONNECT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
274 290 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00246686 z dnia 2026-05-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka budynków gospodarczych wraz z infrastruktura techniczną (7 szt.)
na terenie działki 458/28, obręb 0002 Komarno, gm. Janowice Wielkie, powiat karkonoski

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Terenowy we Wrocławiu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mińska 60

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 54-610

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.wroclaw@kowr.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kowr.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kowr.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbiórka budynków gospodarczych wraz z infrastruktura techniczną (7 szt.)
na terenie działki 458/28, obręb 0002 Komarno, gm. Janowice Wielkie, powiat karkonoski

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0153f6b7-d084-4242-9613-ee77bea9a49a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246686

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00110031/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Rozbiórka 6 obiektów gospodarczych Komarno, dz. 458/28

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00150537

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRO.WO.260.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 613431,90 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka nieużytkowanych budynków:
- obory, stodoły, magazynu zbożowego, owczarni, fundamentów owczarni, garażu i wagi wozowej znajdujących się na terenie działki 458/28, obręb 0002 Komarno, gm. Janowice Wielkie, powiat karkonoski zgodnie z wydaną Decyzją pozwolenia na rozbiórkę i sporządzoną dokumentacją rozbiórkową.
Zakres prac obejmuję m.in.:
• Wyburzenie budynków, łącznie z fundamentami, usunięcie gruzu oraz uporządkowanie
terenu.
• Rozbiórka elementów zawierających azbest i jego utylizacja.
• Wykreślenie obiektów z geodezyjnej ewidencji budynków poprzez zgłoszenie likwidacji obiektów w Wydziale Geodezji i Kartografii odpowiedniego Starostwa powiatowego.
• Sporządzenie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej przez uprawnionego geodetę z aktualizacją mapy zasadniczej.
• Bezwzględnie przed rozpoczęciem właściwych robót wyburzeniowych, przy współpracy z ornitologiem i chiropterologiem dokonać rozpoznania budynku pod kątem ewentualnego występowania siedlisk i miejsc gniazdowania oraz schronień ptaków i nietoperzy (lub braku). Konieczne sporządzenie opinii ornitologiczno-chiropterologicznej.
W przypadku stwierdzenia gniazdowania w budynku ptaków objętych ochroną gatunkową, przed rozpoczęciem prac wystąpić do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o wydanie decyzji zezwalające na odstępstwo od zakazów w stosunku do gatunków dziko występujących ptaków, w zakresie zniszczenia ich dotychczasowych siedlisk i gniazd.
Prace mają być wykonywane pod nadzorem kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane o specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń.
OBORA
1. Budynek obory wolnostojący z poddaszem użytkowym nie podpiwniczony. Mur ściany szczytowej przylega do budynku sąsiedniego. Mury z cegły, dach dwuspadkowy wsparty na drewnianej więźbie dachowej. Pokrycie z falistych płyt eternitowych. Strop poddasza drewniany. Elewacja pokryta tynkiem zatartym na gładko. Stolarka okienna i wrota drewniane.
Kubatura: 3.884,94 m3, Powierzchnia zabudowy:431,66 m2, Długość budynku:37,70 m, Szerokość budynku :10,20 m, Wysokość budynku do okapu:5,60 m, Wysokość budynku do kalenicy:7,75 m, Ilość kondygnacji nadziemnych: 2
STODOŁA
2. Budynek stodoły wolnostojący, nie podpiwniczony. Mury z cegły, dach dwuspadkowy wsparty na drewnianej więźbie dachowej. Pokrycie z dachówki ceramicznej. Elewacja pokryta tynkiem zatartym na gładko. Stolarka okienna i wrota drewniane.
Kubatura: 7.938,18 m3, Powierzchnia zabudowy:882,02 m2, Długość budynku:61,68 m, Szerokość budynku :14,30 m, Wysokość budynku do okapu: 3,75-6,75 m, Wysokość budynku do kalenicy:11,55 m, Ilość kondygnacji nadziemnych:1
MAGAZYN ZBOŻOWY
3. Budynek wolnostojący nie podpiwniczony. Mury z cegły, dach dwuspadkowy wsparty na drewnianej więźbie dachowej. Pokrycie z dachówki ceramicznej. Elewacja pokryta tynkiem zatartym na gładko. Stolarka okienna i wrota drewniane.
Kubatura: 2.784,42 m3, Powierzchnia zabudowy:309,38 m2
Długość : 21,88 m, Szerokość : 14,14 m, Wysokość do okapu:5,95 m
Wysokość do kalenicy:, 12,28 m. Ilość kondygnacji nadziemnych:3
BUDYNEK OWCZARNI
4. Budynek owczarni wolnostojący nie podpiwniczony. Dach dwuspadkowy wsparty na słupkach stalowych oraz płatwiach stalowych. Pokrycie z falistych płyt eternitowych na ruszcie drewnianym.
Kubatura: 2.738,16 m3, Powierzchnia zabudowy:1.335,69 m2
Długość budynku:87,30 m, Szerokość budynku :15,30 m
Wysokość budynku do okapu (średnia):2,05 m, Wysokość budynku do kalenicy (średnia) 2,30 m
FUNDAMENTY PO OWCZARNI
5. Fundamenty po owczarni, żelbetowe monolityczne.
Powierzchnia zabudowy:1.157,56 m2, Długość :77,95 m, Szerokość :14,85 m
GARAŻ
6. Garaż. Budynek wolnostojący nie podpiwniczony. Mury wykonane z cegły. Dach dwuspadkowy wsparty na drewnianej więźbie dachowej, pokryty papą. Wrota drewniane.
Kubatura: 218,40 m3, Powierzchnia zabudowy: 62,40 m2, Długość budynku:8,00 m, Szerokość budynku :7,80 m, Wysokość budynku do okapu:3,50 m, Wysokość budynku do kalenicy:4,00 m
WAGA TOWAROWA
7. Waga towarowa. Budynek wolnostojący nie podpiwniczony. Mury wykonane z cegły. Dach jednospadkowy w formie stropodachu z płyt WPS. Pokrycie połaci dachowej z falistych płyt eternitowych.
Kubatura: 25,04 m3, Powierzchnia zabudowy:9,45 m2, Długość budynku:2,70 m, Szerokość budynku :3,50 m, Wysokość budynku ( średnia):2,65 m
Zakres i sposób prowadzenia robót rozbiórkowych
Prace należy wykonywać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 30 sierpnia 2004 r. w sprawie warunków i trybu postępowania w sprawach rozbiórek nieużytkowanych lub niewykończonych obiektów budowlanych (Dz.U. 2004 nr 198 poz. 2043 wraz z późniejszymi zmianami).
Wykonawca jest zobowiązany do wykonania oznakowania i zabezpieczenia placu rozbiórki przed dostępem osób niepowołanych, utrzymywania w należytym porządku stanowisk pracy oraz terenu rozbiórki.
Wykonawca zapewni właściwe oznakowanie wjazdów i wyjazdów z terenu rozbiórki. Ze względu na usytuowanie obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych, ogrodzić teren oraz wykonać niezbędne zabezpieczenia stref roboczych. Teren wygrodzić ogrodzeniem stałym i oznakować tablicami ostrzegawczymi koloru żółtego o treści: TEREN ROZBIÓRKI - WSTĘP WZBRONIONY, STREFA ROZBIÓRKI - ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ.
Przestrzegać zasady realizacji robót wyburzeniowych w kolejności odwrotnej do technologii zastosowanej przy wznoszeniu obiektów. Demontaż elementów konstrukcji po usunięciu obciążeń działających na element poza ciężarem własnym. Prace wykonywać od góry zgodnie z zasadą stopniowego zmniejszania obciążeń elementów konstrukcyjnych.
Na budynku Obory i Owczarni znajdują się odpady niebezpieczne w postaci falistych płyt azbestowo – cementowych.
Pokrycie dachowe w postaci płyt azbestowo – cementowych zdemontować w sposób ręczny. Płyty zawierające azbest poddać oddzielnemu procesowi utylizacji. Obowiązki wykonawcy robót, sposób i warunki bezpiecznego usuwania odpadów zawierających azbest, określa Rozporządzenie w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest (Dz. U. 2004, nr 71 poz. 649). Wykonawca odpowiada za wszelkie szkody powstałe w środowisku naturalnym spowodowane swoimi działaniami, także za niewłaściwe zabezpieczenie terenu w czasie wykonywania prac.
Szczegółowy zakres prac określony został w projekcie umowy oraz dokumentacji projektowej. Wymieniona dokumentacja stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia i znajduje się na stronie internetowej Zamawiającego https://kowr.eb2b.com.pl/ w zakładce przedmiotowego postępowania
8. Informacje dodatkowe.
1) Realizowane prace powinny spełniać wymagania obowiązujących przepisów, norm oraz być zgodne z zasadami wiedzy technicznej.
2) W przypadku stwierdzenia braków w dokumentacji, Wykonawca zobowiązany do złożenia pisemnego zapytania złożonego w trybie art. art. 284 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
3) Wykonawca we własnym zakresie utrzyma należyte oznakowanie i zabezpieczenie placu budowy.
4) Wykonawca własnym staraniem i na własny koszt wykona i przekaże dokumentację geodezyjną powykonawczą.
5) Zgodnie z Art. 3, pkt. 32 Ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. Wykonawca prac budowlanych i rozbiórkowych jest wytwórcą odpadów powstałych przy wykonywanej działalności i zgodnie z art. 279 ust. 2 Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska ponosić będzie wszystkie obciążenia związane z korzystaniem ze środowiska. W trakcie prowadzonych na terenie obiektu prac wykonawca będzie zobowiązany do usunięcia powstających odpadów zgodnie z Ustawą o odpadach. W wyniku prowadzonych robót powstanie głównie gruz ceramiczny, drewno odpadowe oraz odpady kwalifikowane jako niebezpieczne (azbest). Z uwagi na zagrożenie dla środowiska naturalnego, z wyrobami z azbestu należy postępować oraz wszystkie czynności wykonać zgodnie z:
 Ustawą z dn. 14 grudnia 2012 o odpadach.
 Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, z dnia 13 grudnia 2010r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest.
 Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 kwietnia 2004r. w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest.
 Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy z dnia 14 października 2005r w sprawie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy przy zabezpieczaniu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest oraz programu szkolenia w zakresie bezpiecznego użytkowania takich wyrobów.
 Innymi obowiązującymi przepisami, niewymienionymi wyżej w zakresie objętym zamówieniem
6) Do zakresu obowiązków wykonawcy należeć będzie między innymi:
- wykonanie robót budowlanych,
- odbiór odpadów własnym transportem z załadunkiem wytworzonych odpadów, wywóz odpadów na bieżąco po zgromadzeniu odpowiedniej partii wysyłkowej, tak aby transport był ekonomicznie uzasadniony,
- przyjęcie odpowiedzialności za wykonanie czynności związanych z gospodarowaniem odpadami, w tym: odbiorem, transportem.
7) Powstałe z rozbiórki odpady drewniane, gruz, złom stalowy stają się własnością wytwórcy odpadu. Wykonawca oświadcza, że w złożonej ofercie cenowej skalkulował swoje wynagrodzenie uwzględniając wartość powstałych odpadów porozbiórkowych i złomu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45262660-5 - Usuwanie azbestu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 21

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 21

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 274290,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 959400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 274290,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: City Connect Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 382992379

7.3.3) Ulica: ul. Piłsudskiego 91/1

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-019

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 274290,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane