Zakup i dostawa samochodu 9-cio (8+1) osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym co najmniej 1 osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim na potrzeby Gminy Kłomnice

Gmina Kłomnice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00512104
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00512104/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-09-23 14:47
Lokalizacja
Kłomnice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6314b032-aee6-43f5-b5a7-d118dd746b54
Identyfikator
9492138802
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osóbInne samochody pasażerskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00512104 z dnia 2024-09-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa samochodu 9-cio (8+1) osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym co najmniej 1 osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim na potrzeby Gminy Kłomnice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kłomnice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151397983

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strażacka 20

1.5.2.) Miejscowość: Kłomnice

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-270

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 34/3281-122

1.5.8.) Numer faksu: 34/3281-121

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: astepien@klomnice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.klomnice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/klomnice/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa samochodu 9-cio (8+1) osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym co najmniej 1 osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim na potrzeby Gminy Kłomnice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6314b032-aee6-43f5-b5a7-d118dd746b54

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00512104

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00053759/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Zakup i dostawa samochodu 9 - cio (8+1) osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym co najmniej 1 osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim na potrzeby Gminy Kłomnice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00472750

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZI-IZ.271.11.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa samochodu 9 – cio (8+1) osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym co najmniej 1 osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim na potrzeby Gminy Kłomnice.

2. Zakres zadania obejmuje w szczególności:
a) Zakup i dostawę fabrycznie nowego, w pełni sprawnego, kompletnego, nieużywanego (z dopuszczeniem jedynie w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia testu jego poprawnej jazdy), bezwypadkowego, technicznie sprawnego oraz wolnego od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych samochodu 9 – cio osobowego (8+1) przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózku inwalidzkim, rok produkcji nie starszy niż 2023r.
b) Przedmiot zamówienia obejmuje również dostawę ww. samochodu do siedziby Zamawiającego.
c) Samochód będący przedmiotem dostawy w chwili jego odbioru przez Zamawiającego musi mieć ważne badania techniczne – jeśli dotyczy
d) Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania:
 odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia
 być nowy i zgodny z obowiązującymi normami
 posiadać komplet dokumentacji techniczno – eksploatacyjnej
 wykonawca zobligowany będzie do przeszkolenia personelu z zakresu obsługi dostarczonego pojazdu w dniu dokonania dostawy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) z minimalnymi wymogami technicznymi zawiera w załączniku nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34115000-6 - Inne samochody pasażerskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3 ustawy PZP - „Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”

Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu złożono oferty, których cena przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, zatem zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
Kwota, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, podana bezpośrednio przed otwarciem ofert wynosi 214 000,00 zł brutto, natomiast cena najkorzystniejszej oferty wynosi: 239 973,00 zł brutto
2024-09-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy