Rewitalizacja centrum integracji i aktywności społecznej w gminie Lasowice Wielkie – Rewitalizacja centrum integracji w Ciarce
Gmina Lasowice Wielkie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00247863
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00247863/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-18 10:21
- Lokalizacja
- Lasowice Wielkie, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-320cf576-5c0f-43c9-99dc-59782aedc2a7
- Identyfikator
- 7511683021
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00247863 z dnia 2026-05-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja centrum integracji i aktywności społecznej w gminie Lasowice Wielkie – Rewitalizacja centrum integracji w Ciarce
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lasowice Wielkie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413024
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lasowice Wielkie 99A
1.5.2.) Miejscowość: Lasowice Wielkie
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-282
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: 774175470
1.5.8.) Numer faksu: 774175491
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@lasowicewielkie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lasowicewielkie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-320cf576-5c0f-43c9-99dc-59782aedc2a71.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rewitalizacja centrum integracji i aktywności społecznej w gminie Lasowice Wielkie – Rewitalizacja centrum integracji w Ciarce2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-320cf576-5c0f-43c9-99dc-59782aedc2a7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00247863
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00055451/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Rewitalizacja centrum integracji i aktywności społecznej w gminie Lasowice Wielkie - Rewitalizacja centrum integracji w Ciarce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Regionalny Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027, Priorytet FEOP.10: Fundusze Europejskie na wzmacnianie potencjałów endogenicznych opolskiego, Działania 10.5 Rewitalizacja na obszarach innych niż miejskie. Nazwa projektu:Rewitalizacja centrum integracji i aktywności społecznej w gminie Lasowice Wielkie–Rewitalizacja centrum integracji w Ciarce2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00140190
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia stanowi: Rewitalizacja centrum integracji i aktywności społecznej w gminie Lasowice Wielkie – Rewitalizacja centrum integracji w Ciarce
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji oraz wykonanie wszelkich robót dla całości zamierzenia w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Dokumentacja projektowa i roboty budowlane zostaną wykonane na podstawie Programu Funkcjonalno – Użytkowego (załącznik nr 9 do SWZ),
zagospodarowanie terenu, w tym: konieczne rozbiórki, schody zewnętrzne, utwardzenia terenu z kostki ekokwadrat (przepuszczalnej), z kostki brukowej (istniejące utwardzenie), montaż małej architektury, przyłącza, utworzenie terenów zielonych, w tym nasadzenia drzew, krzewów i bylin rodzimych, wykonanie placu manewrowego (z kostki brukowej), a w jego ramach miejsc dla niepełnosprawnych,
roboty budowlane obejmujące wszystkie działania związane przede wszystkim z: przygotowaniem terenu budowy, rozbiórkami i demontażami, wywozem materiałów, murowaniem nowych ścian działowych, wykonaniem fundamentów, ścian i dachu rozbudowy, wykonanie nowych posadzek, nadproży, wymiana stolarki okiennej i montaż żaluzji, stolarki drzwiowej i bram, wykonanie sufitów podwieszanych, docieplenia i wylewek na posadzkach i ich wykończenie, a także tynków, płytek na ścianach, komina, malowanie ścian i sufitów, obróbki blacharskie dachu, rynny i impregnacja konstrukcji drewnianej, izolacja ścian fundamentowych, termoizolacja stropodachu, ścian piwnicy i parteru, nowe pokrycie dachu i wykonanie cokołu,
roboty instalacyjne sanitarne i elektryczne, obejmujące: prace związane z demontażami i montażem instalacji wodnej, ściekowej, elektrycznej, niskoproądowej i okablowania strukturalnego, wentylacją, instalacją c.o. z kaskadą pomp ciepła powietrze-woda ze zbiornikiem buforowym ciepła i zasobnikiem c. w. u., instalacją fotowoltaiczną o mocy około 20 kWp wraz z magazynem energii,
poprawę dostępności dla osób z niepełnosprawnościami obejmującą: wykonanie pochylni z tarasem dojazdowym, dedykowane miejsca parkingowe i łazienkę oraz inne elementy,
niezbędne wyposażenie, obejmujące dostawę i montaż wyposażenia (ruchomego i nieruchomego do łazienek, kuchni, sali dużej i małej oraz pozostałych pomieszczeń, w tym: ścianę mobilną przesuwaną, stoły, ekran i projektor, szafy, stojaki na ubrania, krzesła).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
39000000-2 - Meble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszczące
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3656790,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3985200,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3656790,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRMA BUDOWLANA MS SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5761588185
7.3.3) Ulica: Wronczyńska 12
7.3.4) Miejscowość: Olesno
7.3.5) Kod pocztowy: 46-300
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3656790,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-04-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-05-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |