Sprz.,dost.,instal.,konf. oraz uruch. dwóch serwerów wraz z migr. usług aplik. z wykorz. mech. wirtual. oraz technol.HA,a także przep. instrukt. dla admin.-proj."Cyberbezp. Samorząd-UG Drużbice",Et.IV

GMINA DRUŻBICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00248011
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00248011/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-18 11:03
Lokalizacja
Drużbice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d5e452a8-3372-4195-9999-04e982d4dcf8
Identyfikator
7692048540
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

SerweryPakiety oprogramowania i systemy informatycznePakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwaniaSerwery sieciowePakiety oprogramowania dla sieciPakiety oprogramowania bramowegoPakiety oprogramowania do zarządzania konfiguracjąSystem kontroli dostępuUrządzenia siecioweJednostki prądotwórczeSieciowy system operacyjny

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00248011 z dnia 2026-05-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sprz.,dost.,instal.,konf. oraz uruch. dwóch serwerów wraz z migr. usług aplik. z wykorz. mech. wirtual. oraz technol.HA,a także przep. instrukt. dla admin.-proj."Cyberbezp. Samorząd-UG Drużbice",Et.IV

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DRUŻBICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648089

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 77 A

1.5.2.) Miejscowość: Drużbice

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-403

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 044-631-10-78 (79)

1.5.8.) Numer faksu: 044 631-12-59

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@druzbice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.druzbice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d5e452a8-3372-4195-9999-04e982d4dcf8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sprz.,dost.,instal.,konf. oraz uruch. dwóch serwerów wraz z migr. usług aplik. z wykorz. mech. wirtual. oraz technol.HA,a także przep. instrukt. dla admin.-proj."Cyberbezp. Samorząd-UG Drużbice",Et.IV

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d5e452a8-3372-4195-9999-04e982d4dcf8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00248011

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080248/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Realizacja Projektu "Cyberbezpieczny Samorząd - Urząd Gminy Drużbice" w zakresie obszaru technicznego (m.in. zakup zapór sieciowych, serwerów, oprogramowania, przełączników sieciowych)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Cyberbezpieczny Samorząd – Urząd Gminy Drużbice” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Europejskiego na Rozwój Cyfrowy (FERC) 2021-2027 Priorytet II „Zaawansowane usługi cyfrowe” działanie 2.2. „Wzmocnienie krajowego systemu bezpieczeństwa”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00181649

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 46900,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż, dostarczenie, instalacja, konfiguracja oraz uruchomienie dwóch serwerów wraz z migracją usług aplikacyjnych, z wykorzystaniem mechanizmów wirtualizacji oraz technologii (HA), a także przeprowadzenie instruktażu dla administratorów.
4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
dostarczenie serwerów w ilości 2 sztuk wraz z wyposażeniem,
dostarczenie zasilaczy awaryjnych UPS w ilości 2 sztuk, zapewniając podtrzymanie pracy infrastruktury,
dostarczenie oraz wdrożenie oprogramowania niezbędnego do funkcjonowania środowiska serwerowego,
wdrożenie środowiska wirtualizacji oraz konfigurację mechanizmów wysokiej dostępności (HA),
instalację, montaż oraz konfigurację wszystkich elementów infrastruktury w siedzibie Zamawiającego,
integrację dostarczonych komponentów w spójne środowisko informatyczne gotowe do pracy produkcyjnej,
przeprowadzenie testów poprawności działania wdrożonego rozwiązania oraz przygotowanie raportu z testów,
opracowanie i przekazanie dokumentacji podwykonawczej, w tym dokumentacji technicznej, procedur administracyjnych oraz procedur odtworzeniowych (bacup/DR),
przekazanie systemu do zużytkowania po pozytywnym zakończeniu testów i akceptacji Zamawiającego,
przeprowadzenie instruktażu dla administratorów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

48821000-9 - Serwery sieciowe

48210000-3 - Pakiety oprogramowania dla sieci

48219100-7 - Pakiety oprogramowania bramowego

48982000-5 - Pakiety oprogramowania do zarządzania konfiguracją

42961100-1 - System kontroli dostępu

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

32425000-8 - Sieciowy system operacyjny

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, działając na podstawie art.255 pkt 3) ustawy Pzp, unieważnia postępowanie o udzieleniu zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający, zgodnie z dyspozycją art. 222 ust. 4 ustawy Pzp przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wynosi ona: 46 900,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu złożono dwie oferty:
Nr oferty Nazwa (firma) i adres Wykonawcy Cena brutto oferty
1 ITIVO Spółka z o.o.
ul. Katowicka 2, 41-400 Mysłowice 244 524,00 zł
2 AMZ NIKO Zbigniew Zawodziński
ul. Mielczarskiego 38 a, 97-400 Bełchatów Oferta nie podlega ocenie ze wzg1ędu na odrzucenie na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp w związku z art. 223 ust. 1 ustawy Pzp
Cena najkorzystniejszej oferty złożonej w niniejszym postępowaniu spośród ofert niepodlegających odrzuceniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Po dokonanej analizie możliwości finansowych jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
Reasumując powyższe, postepowanie zostaje unieważnione w oparciu o art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 244524,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 244524,00 PLN

2026-05-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy