Budowa układu komunikacyjnego na Wzgórzach Kalisza – etap I

Miasto Kalisz - Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00248117
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00248117/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-18 11:29
Lokalizacja
Kalisz, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9a7ed42c-5baf-4703-8699-ed8a22de1d3a
Identyfikator
6181921763
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty budowlane w zakresie linii telefonicznychRoboty sanitarneOznakowanie drogoweUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA DROGOWEGO SPÓŁKA AKCYJNA W KALISZUKalisz, PL · lot 0
15 008 134,22 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00248117 z dnia 2026-05-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa układu komunikacyjnego na Wzgórzach Kalisza – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Kalisz - Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 251026249

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Złota 43

1.5.2.) Miejscowość: Kalisz

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-800

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zdm.kalisz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdm.kalisz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdmkalisz.ezamawiajacy.pl/pn/zdmkalisz/demand/271598/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Pełnienie funkcji zarządcy dróg publicznych w mieście na prawach powiatu w rozumieniu przepisów ustawy o drogach publicznych.

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa układu komunikacyjnego na Wzgórzach Kalisza – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a7ed42c-5baf-4703-8699-ed8a22de1d3a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00248117

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00009267/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa układu komunikacyjnego na Wzgórzach Kalisza - etap I.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00143480

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1. szczegółowy zakres robót:
1/ wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych,
2/ usunięcie drzew i krzewów,
3/ wykonanie robot ziemnych,
4/ rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej,
5/ przebudowa i rozbudowa sieci oświetlenia ulicznego,
6/ budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z tłocznią ścieków,
7/ budowa sieci wodociągowej,
8/ wykonanie doświetlaczy przejść dla pieszych,
9/ przebudowa sieci teletechnicznych,
10/ budowa kanału technologicznego,
11/ przebudowa sieci elektroenergetycznej,
12/ usunięcie kolizji i zabezpieczenie urządzeń istniejącej infrastruktury technicznej,
13/ ułożenie betonowych krawężników, oporników i obrzeży,
14/ budowa jezdni, dróg rowerowych oraz dróg dla pieszych i rowerów o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej,
15/ budowa skrzyżowań z wyniesioną tarczą o nawierzchni z kostki betonowej,
16/ budowa chodników, zjazdów na posesje i opasek z płyt betonowych,
17/ budowa zatoki autobusowej o nawierzchni z kostki betonowej,
18/ wykonanie poboczy i połączeń z drogami gruntowymi o nawierzchni z kruszywa łamanego,
19/ wykonanie elementów małej architektury,
20/ wykonanie zieleni,
21/ w okresie pielęgnacji i utrzymania terenów zielonych wykonanie prac pielęgnacyjnych min. dwukrotnie w ciągu roku: w terminie do dnia 15 kwietnia i do dnia 15 września,
22/ wykonanie docelowej organizacji ruchu (oznakowanie pionowe i poziome),
23/ opracowanie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z wykonaniem na jego podstawie oznakowania tymczasowego,
24/ obsługa geodezyjna w tym sporządzanie bieżących operatów geodezyjnych służących określaniu ilości i zakresu robót objętych odbiorami częściowymi wraz geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą (wersje w ilości 6 szt. w formie papierowej oraz 2 szt. w formie elektronicznej – format DWG) oraz dokonanie zmiany klasoużytku w zasobach geodezyjnych Miejskiego Ośrodka Geodezji i Kartografii w zakresie wydzielonych gruntów stanowiących pasy drogowe dróg gminnych na osiedlu Tyniec przejętych na rzecz Miasta Kalisza w związku z decyzją Prezydenta Miasta Kalisza o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej nr 3/25 z dnia 29.12.2025 r.

2. wykaz ulic przewidzianych do budowy i rozbudowy w ramach I etapu budowy układu komunikacyjnego na osiedlu Tyniec w Kaliszu:
1/ ul. Szafranowa,
2/ ul. Bazyliowa na odcinku od ul. Szafranowej do ul. Melcera,
3/ ul. Owsiana na odcinku od ul. Szafranowej do ul. Ziołowej,
4/ ul. Pszenna na odcinku od ul. Szlak Bursztynowy do ul. Szafranowej,
5/ droga oznaczona symbolem 3KDL w „Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla zespołu zabudowy mieszkaniowej na osiedlu Tyniec” (dalej MPZP),
6/ droga oznaczona symbolem 5KDL w MPZP,
7/ droga oznaczona symbolem 1KDX w MPZP.

3. wykaz ulic przewidzianych do realizacji wyłącznie w zakresie budowy sieci kanalizacji sanitarnej i/lub sieci wodociągowej:
1/ ul. Tymiankowa na odcinku od ul. Szafranowej do pos. nr 3,
2/ ul. Melcera na odcinku od ul. Bazyliowej do ul. Ślepej,
3/ ul. Bazyliowa na odcinku od ul. Melcera do ul. Ziołowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45232460-4 - Roboty sanitarne

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15008134,22 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 19622803,54 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15008134,22 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6181418538

7.3.4) Miejscowość: Kalisz

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 15008134,22 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 400 dni

2026-05-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane