Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego E dla Gminy Mszana i jej jednostek organizacyjnych

GMINA MSZANA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00248214
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00248214/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-18 11:49
Lokalizacja
Mszana, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-46da0d87-df6e-4d27-afd5-bd53f4d06094
Identyfikator
6471773271
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Gaz ziemny

Wykonawcy

1 przyznane

UNIMOT ENERGIA I GAZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
135 508,07 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00248214 z dnia 2026-05-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego E dla Gminy Mszana i jej jednostek organizacyjnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MSZANA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258687

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 81

1.5.2.) Miejscowość: Mszana

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-325

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 4759755

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publiczne@mszana.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mszana.ug.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gwmszana.e-zp.finn.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego E dla Gminy Mszana i jej jednostek organizacyjnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46da0d87-df6e-4d27-afd5-bd53f4d06094

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00248214

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00076717/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E dla Gminy Mszana i jej jednostek organizacyjnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PI.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 655000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1 Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa (sprzedaż) gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca zakup i świadczenie usługi dystrybucji gazu wysokometanowego typu E dla obiektów Gminy Mszana i jej jednostek organizacyjnych.
1.2 Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w niżej wymienionych regulacjach prawnych:
1) Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997r. prawo energetyczne (t. j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43) Obwieszczenie Ministra Energii z dnia 6 sierpnia 2022r. zmieniające rozporządzenie
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (Dz.U. z 2025 poz. 1382)
2) Obwieszczenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 13 stycznia 2021r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Energii w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi (Dz. U. 2023 poz. 2582)
3) Ustawa z dnia 26 stycznia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz.U. 2022r. poz. 412)
4) Ustawa z dnia 6 grudnia 2008r. o podatku akcyzowym (t.j. Dz.U. z 2026r poz.1542 ze zm).
1.3 Zamawiający informuje, że zamówieniem objętych jest 15 punktów poboru gazu – zgodnie z załącznikiem nr 1 do swz. Łączna szacowana (prognozowana) ilość paliwa gazowego, która będzie dostarczona w okresie obowiązywania umowy (12 miesięcy) do punktów poboru wynosi 2211404 kWh, z czego 1275217 kWh będzie rozliczanych na podstawie cen wynikających z ustawy z dnia 26 stycznia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz.U. 2022r. poz. 202) o ile cena ofertowa Wykonawcy będzie wyższa od cen wynikających z ww. ustawy. Powyższe wartości są wartościami szacunkowymi i mogą ulec zmianie. W przypadku różnicy między zużyciem planowanym a faktycznym, Wykonawca nie będzie z tego tytułu dochodził roszczeń finansowych innych niż te wynikające z ilości zużytego gazu, a wynagrodzenie wykonawcy zostanie odpowiednio zmniejszone lub zwiększone. Tym samym opisane prognozowane zużycie paliwa gazowego nie stanowi dla Zamawiającego zobowiązania do zakupu paliwa gazowego
w podanej wysokości.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 629888,85 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 629888,85 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 629888,85 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: UNIMOT ENERGIA I GAZ SP. Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9730421440

7.3.3) Ulica: ALEJE JEROZOLIMSKIE 152B

7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA

7.3.5) Kod pocztowy: 02-305

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 135508,07 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-06-01 do 2027-05-31

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

W ramach niniejszego postępowania zostały zawarte następujące umowy:
1. GMINA MSZANA
- netto 110.169,16 zł
- brutto 135.508,07 zł
Na mocy zawartego porozumienia w sprawie wspólnego postępowania przetargowego, odrębne umowy na dostawę gazu zawarły:
2. GOKIR MSZANA:
- netto 27.925,10 zł
- brutto 34.347,87 zł

3. GOS MSZANA
- netto 235.021,29 zł
- brutto 289.076,19 zł

4. SP MSZANA
- netto 49.670,00 zł
- brutto 61.094,10 zł

5. SP GOGOŁOWA
- netto 88.953,12 zł
- brutto 109.412,34 zł

6. ZSP POŁOMIA
- netto 118.159,17 zł
- brutto 145.324,71 zł.
2026-05-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy