Dostosowanie budynku Domu Pomocy Społecznej w Karniowicach do wymagań ochrony przeciwpożarowej – ETAP I

Dom Pomocy Społecznej w Karniowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00248390
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00248390/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-18 12:32
Lokalizacja
Karniowice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f16ac450-248d-4cc8-afd8-c66b3d2278bd
Identyfikator
6761342929
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne przeciwpożaroweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00248390 z dnia 2026-05-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie budynku Domu Pomocy Społecznej w Karniowicach do wymagań ochrony przeciwpożarowej – ETAP I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dom Pomocy Społecznej w Karniowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350569105

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Osiedlowa 10

1.5.2.) Miejscowość: Karniowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-082

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: administracja@dpskarniowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.dpskarniowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f16ac450-248d-4cc8-afd8-c66b3d2278bd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie budynku Domu Pomocy Społecznej w Karniowicach do wymagań ochrony przeciwpożarowej – ETAP I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f16ac450-248d-4cc8-afd8-c66b3d2278bd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00248390

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Kar/2/2026/TP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych polegających na dostosowaniu budynku Domu Pomocy Społecznej w Karniowicach do wymagań ochrony przeciwpożarowej – ETAP I, obejmujących w szczególności:
1. roboty przygotowawcze – zabezpieczenie elementów niepodlegających wymianie
2. budowlane (wymiana stolarki, wykucia, przebicia, bruzdy, tynki, ściany GK)
3. wykonanie przejść przeciwpożarowych
4. zabudowy ogniochronne
5. przebudowę przyłącza instalacji hydrantowej
6. montaż zestawu hydroforowego wraz z wykonaniem zasilania
7. przebudowę instalacji hydrantowej (rurociągi, hydranty, próby szczelności)
8. dostawa i montaż wyposażenia (gaśnice, kosze gaśnicze, materace ewakuacyjne z pokrowcami, oznakowanie)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 229 630,00 PLN brutto.
W wyznaczonym terminie składania ofert do Zamawiającego wpłynęła 1 oferta. Ofertę złożył wykonawca:
Impuls Contractor Sp. z o.o., ul. Rzepakowa 4R, 31-989 Kraków
z oferowaną ceną brutto wynoszącą: 410 820,00 zł.
Cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zaplanował na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia publicznego o 181 190,00 zł brutto. Zamawiający przeprowadził analizę możliwości finansowych jednostki i ustalił, iż nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do ceny zaoferowanej przez Wykonawcę.
W związku z tym, iż cena oferty rażąco przewyższa możliwości budżetowe Zamawiającego, a brak jest prawnych i finansowych podstaw do zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia, zaistniały przesłanki określone w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-05-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane