Opracowanie dokumentacji budowy budynku Centrum Edukacji Ekologicznej, Historycznej i Kulturowej w Szerzynach

Gmina Szerzyny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00248901
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00248901/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-18 14:11
Lokalizacja
Szerzyny, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb0ac4ae-d28f-49ec-8d58-79113999176b
Identyfikator
9930337193
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

ARP MANECKI ARCHITEKCI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
494 460 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00248901 z dnia 2026-05-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji budowy budynku Centrum Edukacji Ekologicznej, Historycznej i Kulturowej w Szerzynach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szerzyny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661211

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szerzyny 521

1.5.2.) Miejscowość: Szerzyny

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-246

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 146517300

1.5.8.) Numer faksu: 146517901

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: u.duda@szerzyny.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szerzyny.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji budowy budynku Centrum Edukacji Ekologicznej, Historycznej i Kulturowej w Szerzynach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb0ac4ae-d28f-49ec-8d58-79113999176b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00248901

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00121856

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FER.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 789938,97 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji budowy budynku Centrum Edukacji Ekologicznej, Historycznej i Kulturowej obejmującej:
1) Projekt architektoniczno - budowlany - 4 egzemplarze,
2) Projekt techniczny - 4 egzemplarze,
3) Projekt wykonawczy - 4 egzemplarze,
4) Kosztorys inwestorski i przedmiar robót 4 egzemplarze,
5) Projekt wystawy - 4 egzemplarze,
6) Projekt aranżacji wnętrz - 4 egzemplarze,
7) Projekt organizacji wystaw (wizualizacje) - 4 egzemplarze.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjo - użytkowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ oraz karty pomieszczeń stanowiące załącznik nr 2 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany będzie raz w miesiącu uczestniczyć w spotkaniu w siedzibie Zamawiającego, na którym przestawi zaawansowanie prac projektowych.
W terminie co najmniej trzech tygodni przed złożeniem dokumentacji w starostwie powiatowym w celu uzyskania pozwolenia na budowę, Wykonawca przedstawi dokumentację Zamawiającemu w celu weryfikacji i uzyskania pełnej akceptacji.
Zamawiający zastrzega sobie prawo akceptacji rozwiązań projektu wykonawczego wystawy i aranżacji wnętrz i projektu aranżacji wystaw.
Zamawiający przewiduje następujące płatności częściowe:
1) W 2026 r. do 40% wartości umowy, jednak nie więcej jak 400.000,- zł brutto za wykonanie projektu architektoniczno - budowlanego i uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę (I płatność),
2) W 2027 r. pozostałe 60% wartości umowy:
30% za wykonanie projektu technicznego i wykonawczego (II płatność),
30% za wykonanie kosztorysów, specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych, aranżacji wnętrz, projektu wystaw oraz aranżacji wystaw (III płatność).
Wykonawca wybrany do realizacji zamówienia sporządzi harmonogram rzeczowo finansowy na podstawie powyższych wytycznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 494460,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1709700,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 494460 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARP Manecki sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6762574406

7.3.3) Ulica: Wielopole 18B

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-072

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 494460,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

2026-05-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi