Rozbiórka dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych i dwóch budynków gospodarczych przy ul. Bełkowskiej 8 i 9 w Czerwionce-Leszczynach
ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00248917
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00248917/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-18 14:15
- Lokalizacja
- Czerwionka-Leszczyny, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a92c77ee-2805-4683-91c4-35e7e59f6fc1
- Identyfikator
- 6423025602
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00248917 z dnia 2026-05-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych i dwóch budynków gospodarczych przy ul. Bełkowskiej 8 i 9 w Czerwionce-Leszczynach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240785831
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ligonia 5 C
1.5.2.) Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-238
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgm.zp@czerwionka-leszczyny.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm-czerwionka-leszczyny.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a92c77ee-2805-4683-91c4-35e7e59f6fc11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbiórka dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych i dwóch budynków gospodarczych przy ul. Bełkowskiej 8 i 9 w Czerwionce-Leszczynach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a92c77ee-2805-4683-91c4-35e7e59f6fc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00248917
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020944/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Rozbiórka dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych i dwóch budynków gospodarczych przy ul. Bełkowskiej 8 i 9 w Czerwionce-Leszczynach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00170281
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 6/ZP/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 325078,97 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn: „Rozbiórka dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych i dwóch budynków gospodarczych przy ul. Bełkowskiej 8 i 9 w Czerwionce-Leszczynach”.
Opis przedmiotu zamówienia został szczegółowo określony w dokumentacji na którą składają się:
a) „Projekt zmian istotnych do projektu budowlanego przebudowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego na socjalny oraz rozbiórka budynku mieszkalnego wielorodzinnego i budynku gospodarczego” - załącznik nr 11 do SWZ,
b) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - załącznik nr 12 do SWZ,
c) Przedmiar robót - załącznik nr 13 do SWZ.
Przedmiar robót stanowi materiał pomocniczy, który ma ułatwić Wykonawcy sporządzenie własnego kosztorysu, obejmującego cały przedmiot zamówienia. Jeśli Wykonawca uzna, że przedmiar robót zawiera zaniżone lub zawyżone ilości w stosunku do załączonej do niniejszej SWZ dokumentacji projektowej, to mimo to Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania wszystkich robót wynikających z dokumentacji projektowej (w ramach wynagrodzenia umownego). Wykonawca może zgłosić Zamawiającemu konieczność zmiany przedmiaru robót w ramach zapytań do SWZ, a Zamawiający odnosząc się do treści tego zapytania udostępni na stronie prowadzonego postępowania informację o ewentualnych zmianach w przedmiarze,
d) projektowane postanowienia Umowy (wzór Umowy) – załącznik nr 5 do SWZ.
Wykonawca jest zobowiązany przekazać odpady powstałe po rozbiórce do podmiotu posiadającego odpowiednie zezwolenia na ich zagospodarowanie lub utylizację zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a także dostarczyć Zamawiającemu kopie Kart Przekazania Odpadu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 22
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 20
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 10
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 108240,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 590400,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 108240,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AKPE GROUP Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 243671335
7.3.3) Ulica: Budowlana 8a/115
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.5) Kod pocztowy: 40-301
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 108240,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-05-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |