„Budowa drogi dla rowerów i drogi dla pieszych w ciągu DW 482 – ul. Jana Pawła II na odcinku od ok. km 48+680 do skrzyżowania z ul. 1 i 3 Maja w Sieradzu ok.km 49+380 ” – zaprojektuj i wybuduj”
ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W ŁODZI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00249694
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00249694/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-19 09:05
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-56e25648-d916-43f8-b26c-40d669bb978f
- Identyfikator
- 7262276617
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00249694 z dnia 2026-05-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa drogi dla rowerów i drogi dla pieszych w ciągu DW 482 – ul. Jana Pawła II na odcinku od ok. km 48+680 do skrzyżowania z ul. 1 i 3 Maja
w Sieradzu ok.km 49+380 ” – zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W ŁODZI
1.3.) Oddział zamawiającego: ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W ŁODZI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 470850645
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: AL. PIŁSUDSKIEGO 12
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-051
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdw.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.lodz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdwlodz.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami wojewódzkimi w imieniu samorządu województwa łódzkiego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa drogi dla rowerów i drogi dla pieszych w ciągu DW 482 – ul. Jana Pawła II na odcinku od ok. km 48+680 do skrzyżowania z ul. 1 i 3 Majaw Sieradzu ok.km 49+380 ” – zaprojektuj i wybuduj”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-56e25648-d916-43f8-b26c-40d669bb978f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00249694
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00004833/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 Budowa drogi dla rowerów i drogi dla pieszych w ciągu DW 482 – ul. Jana Pawła II na odcinku od ok. km 48+680 do skrzyżowania z ul. 1 i 3 Maja w Sieradzu ok.km 49+380 ” – „zaprojektuj i wybuduj"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00201780
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.2610.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 739700,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej i budowa drogi dla rowerów i drogi dla pieszych w ciągu DW 482 – ul. Jana Pawła II na odcinku od ok. km 48+680 (styk z drogą wewnętrzną o nawierzchni z betonowej kostki brukowej zlokalizowana na działce 200/222 w obrębie 16 miasto Sieradz ) do skrzyżowania z ul. 1 i 3 Maja w Sieradzu ( rondo im. Stefana Wyszyńskiego) ok.km 49+380 obejmujące:
Dokumentacja projektowa:
• sporządzenie projektów budowlanych i wykonawczych (oddzielnie dla każdej z branż)
i uzyskanie dla nich wynikających z przepisów decyzji, postanowień, warunków, uzgodnień
i opinii umożliwiających realizację i eksploatację przedsięwzięcia,
• sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych;
• obsługę geodezyjną;
• obsługę geologiczno-inżynierską;
• opracowanie i zatwierdzenie projektów organizacji ruchu na czas robót oraz stałej organizacji ruchu;
Roboty budowlane:
• wykonanie robót budowlanych na podstawie powyższych projektów;
• przeprowadzenie wymaganych prób i badań oraz przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem zadania do użytkowania;
• uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie/zaświadczeniu
o braku sprzeciwu względem zawiadomienia o zakończeniu budowy,
• opłaty za wszelkie nadzory, badania, testy, itp.;
• nadzór autorski projektanta;
• geodezyjną inwentaryzację powykonawczą;
• projektową dokumentację powykonawczą.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający na realizację zamówienia przeznaczył kwotę: 699 870,00 zł. Oferta z najniższą ceną, tj. 1 994 076,00 zł znacznie przewyższa środki, jakie Zamawiający posiada na realizację zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1994076,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2468880,00 PLN
| 2026-05-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |