Zakup awaryjnych zasilaczy UPS w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd

Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00249949
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00249949/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-19 10:06
Lokalizacja
Siemianowice Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-142897f5-ff05-4876-a0e6-d7e7d3d583e3
Identyfikator
6431004477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Awaryjne urządzenia energetyczneAkumulatory elektryczneUsługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznychUsługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń

Wykonawcy

2 przyznane

ATENDE SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
109 347 PLN
ATENDE SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 1
80 934 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00249949 z dnia 2026-05-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup awaryjnych zasilaczy UPS w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255453

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 10

1.5.2.) Miejscowość: Siemianowice Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pz_ups2026@um.siemianowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.siemianowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,225152,b7bdf881ca48a723531c775f9281c43b.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup awaryjnych zasilaczy UPS w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-142897f5-ff05-4876-a0e6-d7e7d3d583e3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00249949

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029319/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.24 Zakup awaryjnych zasilaczy UPS w ramach realizacji "Cyberbezpieczny Samorząd"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn. „Cyberbezpieczny Samorząd” Działanie 2.2. - Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa współfinansowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00156344

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZI.271.3.2026, ZP.rp.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 266395 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest demontaż istniejących i montaż nowych awaryjnych zasilaczy UPS oraz akumulatorów, które zapewnią podtrzymanie zasilania urządzeń Zamawiającego podczas przerwy w dostawie energii elektrycznej wraz z gwarancją.

Część 1 zamówienia: Wymiana awaryjnego zasilacza UPS w budynku przy ul. Michałkowickiej 105
2.1.1 Zamówienie obejmuje:
a) demontaż obecnie wykorzystywanego awaryjnego zasilacza UPS
i podłączonych do niego 64 akumulatorów,
b) przekazanie zdemontowanego sprzętu i akumulatorów zgodnie z art. 52 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym
i elektronicznym (t.j. Dz. U. 2024 poz. 573),
c) dostawę nowego, modułowego, awaryjnego zasilacza UPS wraz
z akumulatorami,
d) montaż dostarczonego sprzętu i akumulatorów,
e) udzielenie gwarancji na dostarczony zasilacz awaryjny UPS
i akumulatory.

2.1.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części 1 został zawarty w Dodatku nr 3a do SWZ.
2.1.3 Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązany jest wskazać w treści Formularza ofertowego dla oferowanego sprzętu: nazwę producenta i model awaryjnego zasilacza UPS, nazwę i model akumulatorów oraz oświadczyć, że oferowany sprzęt spełnia wymagania Zamawiającego określone w Dodatku nr 3a do SWZ.
2.1.4 Wykonawca zobowiązany jest realizować zamówienie na zasadach
i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umownych (w Dodatku nr 4a do SWZ).
2.1.5 Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia źródła, lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 5 ustawy, tj.: zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w dokumentach opisanych powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101, ust. 1, pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Użycie w dokumentach danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznych ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału lub urządzenia, lub produktu.
2.1.6 Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców.
2.1.7 Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp.
2.1.8 Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31682530-4 - Awaryjne urządzenia energetyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31430000-9 - Akumulatory elektryczne

51100000-3 - Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych

50532000-3 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń

4.5.5.) Wartość części: 166852,50 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest demontaż istniejących i montaż nowych awaryjnych zasilaczy UPS oraz akumulatorów, które zapewnią podtrzymanie zasilania urządzeń Zamawiającego podczas przerwy w dostawie energii elektrycznej wraz z gwarancją.

Część 2 zamówienia: Wymiana awaryjnego zasilacza UPS w budynku przy ul. Dąbrowskiego 13.
2.2.1 Zamówienie obejmuje:
a) demontaż obecnie wykorzystywanego awaryjnego zasilacza UPS wraz z zamontowanymi akumulatorami,
b) przekazanie zdemontowanego sprzętu i akumulatorów zgodnie z art. 52 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (t.j. Dz. U. 2024 poz. 573),
c) dostawę nowego, awaryjnego zasilacza UPS
d) dostawę szafy bateryjnej i akumulatorów,
e) montaż dostarczonego sprzętu, szafy i akumulatorów,
f) udzielenie gwarancji na dostarczony zasilacz awaryjny UPS, szafę bateryjną i akumulatory.

2.2.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Dodatku nr 3b do SWZ
2.2.3 Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązany jest wskazać w treści Formularza ofertowego dla oferowanego sprzętu: nazwę producenta i model awaryjnego zasilacza UPS, nazwę i model szafy bateryjnej, nazwę i model akumulatorów oraz oświadczyć, że oferowany sprzęt spełnia wymagania Zamawiającego określone w Dodatku nr 3b do SWZ.
2.2.4 Wykonawca zobowiązany jest realizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umownych (w Dodatku nr 4b do SWZ).
2.2.5 Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia źródła, lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 5 ustawy, tj.: zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w dokumentach opisanych powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101, ust. 1, pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Użycie w dokumentach danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznych ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału lub urządzenia, lub produktu.
2.2.6 Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców.
2.2.7 Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp.
2.2.8 Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31682530-4 - Awaryjne urządzenia energetyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31430000-9 - Akumulatory elektryczne

51100000-3 - Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych

50532000-3 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń

4.5.5.) Wartość części: 99542,50 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 109347,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 109347,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 109347,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Atende S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9542357358

7.3.3) Ulica: Plac Konesera 10a

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 03-736

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 109347 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 80934,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 80934,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 80934,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Atende S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9542357358

7.3.3) Ulica: Plac Konesera 10a

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 03-736

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 80934,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

2026-05-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy