Sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Katowicach

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00250220
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00250220/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-19 11:08
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c57113bd-66f9-4e77-8135-68033114e171
Identyfikator
6341013159
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Gaz ziemnyPrzesył gazu

Wykonawcy

1 przyznane

UNIMOT ENERGIA I GAZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
430 215,01 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00250220 z dnia 2026-05-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Katowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000092479

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: BRYNOWSKA 25 A

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-585

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 324288618

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: joanna.zyszczynska@katowice.wiw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.katowice.wiw.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargi.katowice.wiw.gov.pl/pn/katowicewiw/demand/283540/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Katowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c57113bd-66f9-4e77-8135-68033114e171

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250220

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00209850

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIW-AG-ZP.272.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 366000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Katowicach
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją na potrzeby WIW w Katowicach
2. Rozpoczęcie dostaw gazu ziemnego, o których mowa w ust. 1 nastąpi nie wcześniej niż po skutecznym rozwiązaniu obecnie obowiązujących umów kompleksowych na sprzedaż paliwa gazowego z obecnymi sprzedawcami. Zamawiający informuje, że z dniem zawarcia nowej umowy kompleksowej (w wyniku przeprowadzenia przedmiotowego postępowania), wygasają umowy rezerwowe.

3. Dostawa gazu odbywać się będzie na podstawie umów zawierających postanowienia umowy sprzedaży i umowy o świadczenie usług dystrybucji gazu (umowy kompleksowej) i będzie wykonywana na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne, ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny oraz aktach wykonawczych do ww. ustaw.
4. Dostawy gazu odbywać się będą do punktów poboru gazu („PPG”), służących do przyłączenia sieci wewnętrznych, z siecią gazową operatora systemu.

5. Szczegółowy wykaz punktów poboru gazu, grupy taryfowe, moce umowne oraz planowana ilość poboru paliwa gazowego zostały określone w Załączniku Nr 2 do SWZ – Formularzu cenowym – szczegółowy wykaz punktów poboru gazu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

65210000-8 - Przesył gazu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 430215,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 437103,24 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 430215,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9730421440

7.3.3) Ulica: Aleje Jerozolimskie 142B

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-305

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 430215,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2026-05-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy