„Wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i przebudowę drogi 1030C wraz ze ścieżką pieszo – rowerową na odcinku Bysław – Lubiewo”

Zarząd Dróg Powiatowych w Tucholi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00250281
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00250281/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-19 11:23
Lokalizacja
Tuchola, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fc430690-d44b-4a4e-917b-098c498fa704
Identyfikator
5611330172
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD PROJEKTOWANIA, NADZORU I USŁUG CONSULTINGOWYCH INŻDRÓG S.C., KRYSTYNA I WIESŁAW ŁUSZYŃSCYGrudziądz, PL · lot 0
249 936 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00250281 z dnia 2026-05-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i przebudowę drogi 1030C wraz ze ścieżką pieszo – rowerową na odcinku Bysław – Lubiewo”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Tucholi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092361628

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Przemysłowa 6

1.5.2.) Miejscowość: Tuchola

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-500

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: 52 5590112

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@zdptuchola.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zdp-tuchola.lo.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fc430690-d44b-4a4e-917b-098c498fa704

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i przebudowę drogi 1030C wraz ze ścieżką pieszo – rowerową na odcinku Bysław – Lubiewo”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fc430690-d44b-4a4e-917b-098c498fa704

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250281

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025371/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i przebudowę drogi 1030C wraz ze ścieżką pieszo-rowerową na odcinku Bysław- Lubiewo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00210305

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP 2410.39.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 203252,03 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i przebudowę drogi 1030C wraz ze ścieżką pieszo – rowerową na odcinku Bysław – Lubiewo.
2. Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
1) wykonania badań geotechnicznych podłoża w zakresie niezbędnym do opracowania dokumentacji projektowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie oraz wiedzą techniczną, określenie nośności nawierzchni poprzez wykonanie ekspertyzy technicznej nawierzchni;
2) uzyskania warunków technicznych od firm branżowych na przebudowę sieci podziemnych i pozostałej infrastruktury technicznej będącej w kolizji z projektowanymi elementami drogowymi oraz projektowanymi elementami infrastruktury technicznej, a także uwzględnienia w dokumentacji projektowej rozwiązań umożliwiających eksploatację sieci i innych elementów przebudowanej infrastruktury technicznej wynikających z warunków wydanych przez ich właścicieli;
3) uzyskania od właściwych organów i podmiotów warunków technicznych oraz wymaganych przepisami zezwoleń i decyzji na przebudowę i rozbudowę odwodnienia powierzchniowego w zakresie objętym dokumentacją projektową, w tym sporządzenia operatów wodnoprawnych i uzyskania decyzji pozwoleń wodnoprawnych – jeżeli będą wymagane;
4) uzyskania od właściwych organów i podmiotów warunków technicznych oraz wymaganych przepisami zezwoleń i decyzji na przebudowę i budowę obiektów inżynierskich w zakresie objętym dokumentacją projektową, w tym sporządzenia operatów wodnoprawnych i uzyskania decyzji pozwoleń wodnoprawnych – jeżeli będą wymagane;
5) uzyskania warunków i wytycznych z ZDP Tuchola w zakresie budowy kanału technologicznego oraz uzyskania uzgodnienia projektu w tym zakresie lub uzyskanie odstępstwa,
6) uzyskania wytycznych do projektowania od właściwego organu ochrony konserwatorskiej w zakresie elementów zlokalizowanych w strefie ochrony konserwatorskiej lub stanowiących obiekt objęty ochroną konserwatorską oraz uzyskania uzgodnienia w tym zakresie;
7) uzyskania zgody właścicieli/władających lub administratorów nieruchomości na udostępnienie terenu na cele budowlane oraz wszelkich innych dokumentów związanych z wykonywaniem zamówienia, a wymaganych obowiązującymi przepisami prawa – pozwoleń, zgód, porozumień, warunków realizacyjnych, sprawdzeń, opinii, uzgodnień;
8) opracowania koncepcji rozwiązań projektowych i uzyskania akceptacji Zamawiającego;
9) sporządzenia dokumentacji projektowej z podziałem na poszczególne branże i uzyskania ich uzgodnienia przez Zamawiającego (w zakresie rozwiązań drogowych) oraz przez poszczególnych gestorów sieci w zakresie niezbędnym do wykonania robót budowlanych na podstawie opracowań będących przedmiotem zamówienia,
10) sporządzenia Przedmiarów Robót w układzie specyfikacyjnym z podziałem na poszczególne branże z uwzględnieniem ewentualnego etapowania inwestycji w sposób wskazany przez Zamawiającego;
11) sporządzenia Szczegółowych Specyfikacji Technicznych wykonania i odbioru robót,
12) sporządzenia Kosztorysów Inwestorskich (w układzie odpowiadającym przedmiarom robót) z podziałem na poszczególne branże z uwzględnieniem ewentualnego etapowania inwestycji w sposób wskazany przez Zamawiającego;
13) sporządzenia Projektu stałej organizacji ruchu drogowego obowiązującej po zakończeniu inwestycji (projekt musi być zaopiniowany przez policję oraz zatwierdzony przez organ zarządzający ruchem);
14) złożenia kompletnej dokumentacji projektowej Zamawiającemu, który złoży do właściwego organu wniosek zgłoszenia robót i uzyska zaświadczenie organu o braku sprzeciwu na to zgłoszenie, zgodnie z ustawą Prawo budowlane;
15) pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie robót budowlanych i współpracy z inspektorami nadzoru inwestorskiego i Inżynierem Budowy oraz Wykonawcą robót i Zamawiającym w zakresie:
a) pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie robót budowlanych w zakresie wynikającym z przepisów ustawy Prawo budowlane,
b) Wykonawca zobowiązany jest do udzielania odpowiedzi, wyjaśnień, informacji dotyczących rozwiązań w dokumentacji projektowej kierowanych przez Inżyniera Budowy oraz pozostałych uczestników procesu budowlanego,
c) w przypadku wystąpienia robót dodatkowych oraz koniecznych powstałych w wyniku błędu projektowego Wykonawca, na wniosek inżyniera budowy zobowiązany będzie bez dodatkowego wynagrodzenia do opracowania projektów zamiennych i dodatkowych jeżeli nastąpi taka potrzeba;
d) Wykonawca każdorazowo udzielał będzie odpowiedzi i wyjaśnień zgłaszanych przez Wykonawcę robót i inżyniera budowy dotyczących rozwiązań projektowych;
16) uczestniczenia w postępowaniu przetargowym na roboty realizowane na podstawie dokumentacji projektowej, której opracowanie stanowi przedmiot niniejszego zamówienia, w szczególności poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania wykonawców dotyczące przedmiotowej dokumentacji projektowej w terminie określonym przez Zamawiającego lecz nie krótszym niż 2 dni robocze;
17) pozyskania wszystkich innych niewymienionych dokumentów, warunków technicznych, opinii, decyzji, pozwoleń, uzgodnień, porozumień, itp., wykonania wszelkich innych czynności, niezbędnych do uzyskania przez Zamawiającego zgód na realizację przedmiotu umowy i umożliwiających wykonanie robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami, warunkami technicznymi i wiedzą techniczną;
18) wykonania projektów podziału;
19) uzyskania decyzji środowiskowej dla inwestycji (w przypadku potrzeby także opracowania raportu oddziaływania na środowisko);
20) dokonania skanu całości zatwierdzonej dokumentacji w formacie pdf. po uzyskaniu pozwolenia na budowę.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 8 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 249936,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 340710,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 249936,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Projektowania Nadzoru i Usług Consultingowych INŻDRÓG s.c. Krystyna i Wiesław Łuszyńscy

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Zakład Projektowania Nadzoru i Usług Consultingowych INŻDRÓG Krystyna Łuszyńska Zakład Projektowania Nadzoru i Usług Consultingowych INŻDRÓG Wiesław Łuszyński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8761514389

7.3.3) Ulica: Chełmińska 160A/38

7.3.4) Miejscowość: Grudziądz

7.3.5) Kod pocztowy: 86-300

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 249936,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

2026-05-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi