Budowa kładek dla pieszych i rowerzystów na potoku Moszczenica w Starym Sączu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027

Gmina Stary Sącz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00251257
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00251257/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-19 14:44
Lokalizacja
Stary Sącz, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0d8d4a4e-306a-460d-8132-b4a05f4f6643
Identyfikator
7341009655
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy mostówRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie mostów drogowychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnychTelekomunikacyjne roboty dodatkowe

Wykonawcy

2 przyznane

MOSTY I DROGI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄNowy Sącz, PL · lot 0
287 770,76 PLN
MOSTY I DROGI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄNowy Sącz, PL · lot 1
355 603,12 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00251257 z dnia 2026-05-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kładek dla pieszych i rowerzystów na potoku Moszczenica w Starym Sączu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stary Sącz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893115

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stefana Batorego 25

1.5.2.) Miejscowość: Stary Sącz

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-340

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 18 449-77-00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@starysacz.um.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.stary.sacz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0d8d4a4e-306a-460d-8132-b4a05f4f6643

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kładek dla pieszych i rowerzystów na potoku Moszczenica w Starym Sączu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d8d4a4e-306a-460d-8132-b4a05f4f6643

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251257

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042666/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Rewaloryzacja Starosądeckiej Starówki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienia realizowane w ramach projektu „Rewaloryzacja Starosądeckiej Starówki zmierzająca do rozwoju szlaków turystycznych oraz produktów turystycznych bazujących na lokalnych potencjałach oraz walorach kulturowych i przyrodniczych” dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Małopolski” 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00174447

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FR.271.1.10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 683397,73 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 1: Budowa kładki dla pieszych na potoku Moszczenica przy placu im. Teresy Platy Nowińskiej.
Zakres robót obejmuje m.in.: rozbiórkę istniejącej kładki na potoku Moszczenica w km 1+400, budowę kładki dla pieszych w km 1+400 potoku Moszczenica, przebudowę i zabezpieczenie kolidującej infrastruktury – kabel elektroenergetyczny, rozbiórkę i budowę umocnień potoku Moszczenica, budowę narzutu kamiennego na betonie w km 1+397,50 – 1+402,50 potoku Moszczenica.
Wykonawca zobowiązany będzie również do:
- Wykonanie wszystkich robót towarzyszących związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
- Wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej pozwalającej na ocenę prawidłowości wykonania robót i ich jakości.
- Uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego skutecznego zgłoszenia zakończenia robót lub ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie przedmiotu zamówienia (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa).
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca Załącznik nr 3 do SWZ.
Warunki realizacji zamówienia określone zostały w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

45232332-8 - Telekomunikacyjne roboty dodatkowe

4.5.5.) Wartość części: 303232,85 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 2: Budowa kładki pieszo-rowerowej na potoku Moszczenica.
Zakres robót obejmuje m.in. rozbiórkę kładki dla pieszych na potoku Moszczenica, budowę kładki pieszo-rowerowej w km 1+995 potoku Moszczenica, przebudowę kolidującej infrastruktury – sieć teletechniczna, rozbiórkę i budowę umocnień potoku Moszczenica, budowę narzutu kamiennego na betonie w km 1+990,50 – 2+000,00 potoku Moszczenica, budowę gurtu betonowego w km 2+000,00 potoku Moszczenica.
Wykonawca zobowiązany będzie również do:
- Wykonanie wszystkich robót towarzyszących związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
- Wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej pozwalającej na ocenę prawidłowości wykonania robót i ich jakości.
- Uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego skutecznego zgłoszenia zakończenia robót lub ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie przedmiotu zamówienia (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa).
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca Załącznik nr 3 do SWZ.
Warunki realizacji zamówienia określone zostały w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

45232332-8 - Telekomunikacyjne roboty dodatkowe

4.5.5.) Wartość części: 380164,88 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 287770,76 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 928981,49 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 287770,76 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MOSTY I DROGI SP. Z O.O.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Usługi Drogowo Budowlane Krystyna Jurczak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 540823947

7.3.3) Ulica: Dożynkowa 20

7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz

7.3.5) Kod pocztowy: 33-300

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 287770,76 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 355603,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 978181,49 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 355603,12 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MOSTY I DROGI SP. Z O.O.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Usługi Drogowo Budowlane Krystyna Jurczak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 540823947

7.3.3) Ulica: Dożynkowa 20

7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz

7.3.5) Kod pocztowy: 33-300

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 355603,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane