Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu przy budynkach zlokalizowanych przy ul. Hetmańskiej 1, 5, 7 w Rybniku
ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00512591
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00512591/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-24 08:44
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-adc4b05c-85b8-4174-902e-fc5c9f058a59
- Identyfikator
- 6423147363
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00512591 z dnia 2024-09-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu przy budynkach zlokalizowanych przy ul. Hetmańskiej 1, 5, 7 w Rybniku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505550
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 17
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 42 94 865
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zgm.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zgm.rybnik.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-adc4b05c-85b8-4174-902e-fc5c9f058a591.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu przy budynkach zlokalizowanych przy ul. Hetmańskiej 1, 5, 7 w Rybniku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-adc4b05c-85b8-4174-902e-fc5c9f058a59
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00512591
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00002276/26/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.31 Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu przy budynkach zlokalizowanych przy ul. Hetmańskiej 1, 5, 7 w Rybniku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00474832
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.2120.0034.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 575098,23 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 40340,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu przy budynkach przy ul. Hetmańskiej 1, 5, 7 w Rybniku, niezbędnej Zamawiającemu do zorganizowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie ustawy Prawo Zamówień Publicznych oraz uzyskania pozwolenia na budowę bądź zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.
Charakterystyka obiektu:
Istniejący teren przy budynkach stanowi zieleń i dojścia do klatek, które są w złym stanie technicznym. Brak jest odpowiedniego zagospodarowania i małej architektury.
Zakres opracowania obejmuje działki nr: 1630/84,1363/84.
Mapa zagospodarowania - załącznik do SWZ.
Wymagany zakres opracowania:
1. Projekt zagospodarowania terenu powinien obejmować:
1) przeprowadzenie wizji lokalnej w terenie,
2) inwentaryzację zagospodarowania terenu i istniejącej infrastruktury technicznej (w tym kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami),
3) koncepcję zagospodarowania terenu sporządzoną w terminie zadeklarowanym przez Wykonawcę w ofercie,
4) zagospodarowanie terenu wokół budynków, w tym: miejsca parkingowe, miejsce gromadzenia odpadów (osłona śmietnikowa), dojazdy, chodniki, urządzenie i ogrodzenie placu zabaw, ławki, stojaki na rowery, utwardzenie terenu z odwodnieniem, opaski budynków,
5) przyłączenie niezbędnych mediów (jeśli będzie wymagane),
6) oświetlenie terenu,
7) ujęcie i odprowadzenie wody opadowej z przyległego terenu w tym wymianę niedrożnych przykanalików deszczowych z uwzględnieniem ich położenia w projekcie zagospodarowania, wskazanie niedrożnych lub uszkodzonych przykanalików do wymiany,
8) zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych (jeśli warunki terenowe będą to umożliwiały).
Wykonawca opracuje projekt zagospodarowania terenu wyłącznie na podstawie koncepcji spełniającej oczekiwania Zamawiającego i zatwierdzonej przez Zamawiającego na aktualnej mapie do projektowania.
2. Projekt architektoniczno- budowlany i projekt techniczny powinien obejmować: szczegółowe rozwiązania projektowe objęte projektem zagospodarowania terenu.
3. Uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub zaświadczenia z Wydziału Architektury Urzędu Miasta Rybnika o braku sprzeciwu do wniesionego zgłoszenia zamiaru wykonywania robót budowlanych, lub jeżeli pozwolenie bądź zgłoszenie nie jest wymagane oświadczenie Wykonawcy w tym zakresie wraz z informacją z Wydziału Architektury o braku konieczności uzyskania wyżej wymienionych uzgodnień.
Szczegółowy zakres usługi określa Specyfikacja Warunków Zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty 97 170,00 zł przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 49 619,31 zł.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 97170,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 97170,00 PLN
| 2024-09-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |