Usługa najmu osi strzeleckich/strzelnic celem realizacji szkoleń dla funkcjonariuszy służby celno-skarbowej oraz na potrzeby rusznikarza w okresie 2026/2027

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00252428
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00252428/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-20 11:13
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ee9d0edd-2b36-4e5d-bb25-4fd046b3e9fa
Identyfikator
5251007278
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wynajmu lub sprzedaży obiektów budowlanychUsługi w zakresie bezpieczeństwa, prawa i porządku publicznego

Wykonawcy

4 przyznane

· lot 0
· lot 0
· lot 0
· lot 0

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00252428 z dnia 2026-05-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa najmu osi strzeleckich/strzelnic celem realizacji szkoleń dla funkcjonariuszy służby celno-skarbowej oraz na potrzeby rusznikarza w okresie 2026/2027

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001021100

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Felińskiego 2b

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-513

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.ias.warszawa@mf.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mazowieckie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-warszawie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1278992

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa najmu osi strzeleckich/strzelnic celem realizacji szkoleń dla funkcjonariuszy służby celno-skarbowej oraz na potrzeby rusznikarza w okresie 2026/2027

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ee9d0edd-2b36-4e5d-bb25-4fd046b3e9fa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00252428

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00064023/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.9 Usługa najmu osi strzeleckich/strzelnic celem realizacji szkoleń dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz na potrzeby rusznikarza w okresie 2026-2027

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00174516

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/5/2026/U

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 175164,02 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa najmu osi strzeleckich/strzelnic celem realizacji szkoleń dla funkcjonariuszy służby celno-skarbowej oraz na potrzeby rusznikarza
w okresie 2026/2027. Część 1 przedmiotu zamówienia – rejon warszawski I.
Określenie przedmiotu zamówienia: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają:
a) opis przedmiotu zamówienia zwany dalej „OPZ” dla części 1 przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ,
b) projektowane postanowienia umowy – wzór umowy dla części 1 przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70310000-7 - Usługi wynajmu lub sprzedaży obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

75240000-0 - Usługi w zakresie bezpieczeństwa, prawa i porządku publicznego

4.5.5.) Wartość części: 93800,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa najmu osi strzeleckich/strzelnic celem realizacji szkoleń dla funkcjonariuszy służby celno-skarbowej oraz na potrzeby rusznikarza
w okresie 2026/2027. Część 2 przedmiotu zamówienia – rejon siedlecki.
Określenie przedmiotu zamówienia: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają:
a) opis przedmiotu zamówienia zwany dalej „OPZ” dla części 2 przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ,
b) projektowane postanowienia umowy – wzór umowy dla części 2 przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70310000-7 - Usługi wynajmu lub sprzedaży obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

75240000-0 - Usługi w zakresie bezpieczeństwa, prawa i porządku publicznego

4.5.5.) Wartość części: 18292,50 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa najmu osi strzeleckich/strzelnic celem realizacji szkoleń dla funkcjonariuszy służby celno-skarbowej oraz na potrzeby rusznikarza
w okresie 2026/2027. Część 3 przedmiotu zamówienia – rejon ciechanowski.
Określenie przedmiotu zamówienia: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają:
a) opis przedmiotu zamówienia zwany dalej „OPZ” dla części 3 przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ,
b) projektowane postanowienia umowy – wzór umowy dla części 3 przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70310000-7 - Usługi wynajmu lub sprzedaży obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

75240000-0 - Usługi w zakresie bezpieczeństwa, prawa i porządku publicznego

4.5.5.) Wartość części: 3577,20 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa najmu osi strzeleckich/strzelnic celem realizacji szkoleń dla funkcjonariuszy służby celno-skarbowej oraz na potrzeby rusznikarza
w okresie 2026/2027. Część 4 przedmiotu zamówienia – rejon warszawski II.
Określenie przedmiotu zamówienia: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają:
a) opis przedmiotu zamówienia zwany dalej „OPZ” dla części 4 przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ,
b) projektowane postanowienia umowy – wzór umowy dla części 4 przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70310000-7 - Usługi wynajmu lub sprzedaży obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

75240000-0 - Usługi w zakresie bezpieczeństwa, prawa i porządku publicznego

4.5.5.) Wartość części: 59494,32 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne: W toku badania i oceny ofert, Zamawiający działając na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp, w dniu 5.05.2026 r. wezwał Wykonawcę: Powiatowe Centrum Sportu "Smolany" w RADORYŻU SMOLANYM do złożenia pełnomocnictwa zawierającego umocowanie do złożenia oferty. Wykonawca nie przedłożył wymaganego dokumentu w wyznaczonym terminie, co oznacza brak potwierdzenia umocowania do złożenia oferty. W konsekwencji oferta ww. Wykonawcy podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 4 oraz art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c) ustawy Pzp. Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów. Art. 104 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2025 r. poz. 1071 z późn. zm.), zwanej dalej „KC” stanowi, że jednostronna czynność prawna (a taki charakter ma złożenie oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia) dokonana w cudzym imieniu bez umocowania lub z przekroczeniem jego zakresu jest nieważna. Niedołączenie pełnomocnictwa lub złożenie pełnomocnictwa wadliwego, niezawierającego umocowania do złożenia oferty, stanowi podstawę skierowania przez zamawiającego wezwania Wykonawcy do uzupełnienia pełnomocnictwa na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp (pełnomocnictwo jest „innym dokumentem” w rozumieniu tego przepisu). Uprawnienie do podejmowania czynności w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przez pełnomocnika (osobę upoważnioną) wykonawcy powinno wynikać ze stosunku prawnego łączącego wykonawcę z tą osobą, a więc z treści udzielonego pełnomocnictwa. Stąd też art. 128 ust. 1 Pzp przesądza o konieczności wezwania wykonawcy do złożenia przedmiotowego
dokumentu. Pełnomocnictwo uzupełnione w tym trybie powinno być prawidłowe (wolne od wad) zarówno w zakresie treści, jak i formy, powinno również potwierdzać istnienie umocowania do dokonania danej czynności na dzień jej dokonania. Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c), Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona przez Wykonawcę który nie złożył w przewidzianym terminie innych dokumentów. W przedmiotowym postępowaniu w zakresie części 2 – rejon siedlecki została złożona tylko jedna oferta.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt 2, gdyż oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 4 oraz art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c) ustawy Pzp.
Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c) ustawy Pzp, Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona przez Wykonawcę który nie złożył w przewidzianym terminie oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, lub podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, przedmiotowego środka dowodowego, lub innych dokumentów lub oświadczeń.

Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: Wykonawca zobowiązuje się realizować przedmiot umowy od dnia jej podpisania przez czas oznaczony, tj. przez 12 miesięcy lub do czasu wykorzystania kwoty brutto, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 z zastrzeżeniem, że wiążące będzie zdarzenie które nastąpi wcześniej oraz prawa Zamawiającego do skorzystania z prawa opcji.
2026-05-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi