Budowa drogi dla pieszych w ciągu DK94 w m. Błotnica Strzelecka

GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00252708
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00252708/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-20 12:13
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cec2dbe1-1b85-4ccf-9ecd-4c29ed0fbf8d
Identyfikator
7540003773
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie dróg pieszychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty odwadniająceRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ SZUBERTKrasiejów, PL · lot 0
485 850 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00252708 z dnia 2026-05-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dla pieszych w ciągu DK94 w m. Błotnica Strzelecka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Opolu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Niedziałkowskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-085

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_opole@gddkia.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami krajowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi dla pieszych w ciągu DK94 w m. Błotnica Strzelecka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cec2dbe1-1b85-4ccf-9ecd-4c29ed0fbf8d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00252708

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00103984/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Budowa drogi dla pieszych w ciągu DK94 w m. Błotnica Strzelecka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00176117

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: O.OP.D-3. 2411.04.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 560975,61 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Budowa drogi dla pieszych w ciągu DK94 w m. Błotnica Strzelecka - odcinka chodnika po stronie po stronie lewej (od km 224+100 do km 224+310) obejmująca etap projektowy oraz etap realizacji robót zgodnie z założeniami systemu „projektuj i buduj”.
Nie ograniczając się do niżej wymienionych robót, lecz zgodnie ze wszystkimi innymi wymaganiami określonymi w PFU, logicznej całości wynikającej z zakończenia procesu projektowania i wynikającymi z obowiązującego prawa, w ramach zamówienia należy zaprojektować i wykonać w szczególności następujące roboty:
● budowa odcinka chodnika po stronie lewej (od km 224+100 do km 224+310).
● budowa odcinka kanalizacji deszczowej (od km 224+100 do km 224+310).

W zakres etapu projektowania i realizacji robót wchodzą m.in. czynności :
1) Dokonanie wizji w terenie, celem rozpoznania przedmiotu zamówienia.
2) Pozyskanie dla potrzeb projektowania materiałów geodezyjnych.
3) Przygotowanie mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych – w zależności od potrzeb.
4) Opracowanie dokumentacji projektowej wymaganej do zgłoszenia robót budowlanych (odpowiednie szkice i rysunki oraz opis).
5) Opracowanie projektu wykonawczego wraz ze wszystkimi opracowaniami towarzyszącymi (część drogowa + branże m.in. sanitarna).
6) Sporządzenie operatu wodnoprawnego wraz z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń wodnoprawnych – w zależności od potrzeb.
7) Przygotowanie materiałów do uzyskania zgody na wycinkę drzew wraz z decyzją – w zależności od potrzeb.
8) Przygotowanie dokumentacji geotechnicznej podłoża gruntowego.
9) Przygotowanie dokumentacji projektowej instalacji i urządzeń towarzyszących (obcych) – w zależności od potrzeb.
10) Przeprowadzenie audytu brd dla etapu projektu budowlanego.
11) Przygotowanie wniosku o zgodę budowlaną.
12) Przedłożenie sporządzonych projektów organizacji ruchu na czas budowy/robót.
13) Przedłożenie sporządzonego projektu stałej organizacji ruchu.
14) Sporządzenie Specyfikacji Technicznego Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych odpowiadające rozwiązaniom Projektu Budowlanego i Projektu Wykonawczego.
15) Sporządzenie przedmiarów Robót.
16) Programy Zapewnienia Jakości.
17) Współpraca z organami administracyjnymi w celu uzyskania stosownych decyzji, a w szczególności uczestnictwo w konsultacjach społecznych, udzielanie wyjaśnień na żądanie organu, przedkładanie wniosków i dokumentów bezzwłocznie w stosunku do obowiązujących terminów.
18) Sporządzenie dokumentacji fotograficznej nieruchomości przeznaczonych do zajęcia czasowego, przed i po realizacji zadania.
19) Przygotowanie dokumentacji formalno-prawnej dla nabycia praw do korzystania z nieruchomości znajdujących się poza granicami pasa drogowego, a niezbędną do zrealizowania niniejszej inwestycji – w razie konieczności.
20) Przedstawienie zamawiającemu wstępnych rozwiązań projektowych z uwzględnieniem zastosowanych materiałów do akceptacji.
21) Uzyskanie w imieniu zamawiającego niezbędnych uzgodnień, opinii, decyzji i pozwoleń wymaganych do prawidłowego wykonania zadania m.in. uzgodnień z zarządcami dróg podporządkowanych oraz pozwolenia wodnoprawnego (w przypadku konieczności uzyskania).
22) Uzyskanie zgód na wejście w teren.
23) Przygotowanie zgłoszenia oraz uzyskanie zaświadczenia o braku podstaw wniesienia sprzeciwu wobec zgłoszenia robót budowlanych.
24) Przebudowa kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod- i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, urządzeń melioracyjnych i in.
25) Dowiązanie się do istniejącej infrastruktury drogowej.
26) Zabezpieczenie i oznakowanie miejsca w czasie wykonywania robót.
27) Zrealizowanie robót w oparciu o opracowane, uzgodnione i zatwierdzone projekty wykonawcze.
28) Odtworzenie naruszonej nawierzchni podczas realizacji zadania.
29) Dokonanie uzgodnień z zarządcami dróg publicznych oraz właścicielami nieruchomości w zakresie przywrócenia dróg oraz nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę w czasie budowy do stanu nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy oraz zrealizować ww. zobowiązania.
30) Uwzględnienie podczas projektowania optymalizacji rozwiązań technicznych i kosztów późniejszego utrzymania w przewidywanym okresie eksploatacji drogi.
31) Nadzór w zakresie wszystkich branż nad ww. robotami.
31) Przeprowadzenie prób i kontroli przewidzianych dla ww. robót.
32) Sporządzenie dokumentacji powykonawczej z uwzględnieniem zmian i korekt wprowadzonych w czasie trwania robót budowlanych.
33) Sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej (obiektu wraz z przyłączem).
34) Sporządzenie dokumentację powykonawczą, mapę inwentaryzacji powykonaw-czej, wniosek o zezwolenie na użytkowanie inwestycji drogowej/zawiadomienie o zakończeniu budowy – w zależności od potrzeb

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 485850 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 821850,53 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 485850,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HALEX Tomasz Szubert

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON : 361039063

7.3.3) Ulica: Dolna 9

7.3.4) Miejscowość: Krasiejów

7.3.5) Kod pocztowy: 46-040

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 485850,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2026-05-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane