Przeglądy techniczne, naprawy oraz zakup cześć do aparatów do krążenia pozaustrojowego, wymienników ciepła Heater Coolerów, pomp centryfugalnych oraz aparatów do autotransfuzji firmy Sorin Group

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00253995
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00253995/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-21 08:43
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7ff1be1c-6fea-40b1-8f47-4ecbe0584f19
Identyfikator
6771694570
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego

Wykonawcy

1 przyznane

SŁAWOMIR PIOTROWSKIWołomin,, PL · lot 0
688 068,96 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00253995 z dnia 2026-05-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przeglądy techniczne, naprawy oraz zakup cześć do aparatów do krążenia pozaustrojowego, wymienników ciepła Heater Coolerów, pomp centryfugalnych oraz aparatów do autotransfuzji firmy Sorin Group

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000290073

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Prądnicka 80

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-202

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpitaljp2.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitaljp2.krakow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przeglądy techniczne, naprawy oraz zakup cześć do aparatów do krążenia pozaustrojowego, wymienników ciepła Heater Coolerów, pomp centryfugalnych oraz aparatów do autotransfuzji firmy Sorin Group

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ff1be1c-6fea-40b1-8f47-4ecbe0584f19

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00253995

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00083700/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.12 Obsługa serwisowa urządzeń produkcji Sorin

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00208181

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
1) usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze,
b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów
‒ jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. HLM Serwis Sławomir Piotrowski jest jedynym dla terenu Rzeczypospolitej Polskiej autoryzowanym serwisem aparatów do krążenia pozaustrojowego model Stockert S5, Stockert S5 PRO, wymienników ciepła Heater Coolerów model 3T, pomp centryfugalnych CP5 oraz aparatów do autotransfuzji model XTRA producenta Sorin Group Deutschland GMBH będących własnością Szpitala oraz jako jedyny Wykonawca posiada dostęp do nowych, oryginalnych części zamiennych do urządzeń Sorin Group

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ.271.29.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem negocjacji jest zawarcie umowy na przeglądy techniczne, naprawy oraz zakup cześci do aparatów do krążenia pozaustrojowego, wymienników ciepła Heater Coolerów, pomp centryfugalnych oraz aparatów do autotransfuzji firmy Sorin Group Deutschland GMBH

4.5.3.) Główny kod CPV: 50421000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HLM SERWIS Sławomir Piotrowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1181387835

7.3.3) Ulica: Kościelna 64 lok. 8

7.3.4) Miejscowość: Wołomin

7.3.5) Kod pocztowy: 05-200

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 688068,96 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2026-05-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi