Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budynków
Gmina Września
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00512808
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00512808/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-24 09:42
- Lokalizacja
- Września, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-213eddf2-8800-418f-a833-e622386e7acf
- Identyfikator
- 7891001386
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00512808 z dnia 2024-09-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budynków
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Września
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258069
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Września
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-300
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@wrzesnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wrzesnia.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/wrzesnia1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budynków2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-213eddf2-8800-418f-a833-e622386e7acf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00512808
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00450495
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-271 / 54 / WIK-RI / 2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej przebudowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Gnieźnieńskiej we Wrześni wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.2. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie wielobranżowej kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego wraz ze wszystkimi niezbędnymi decyzjami, wszystkimi wymaganymi warunkami, wszystkimi uzgodnieniami oraz opiniami celem uzyskania przez Zamawiającego decyzji pozwolenia na budowę oraz opracowanie materiałów niezbędnych do ogłoszenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych wymaganych przez Prawo Zamówień Publicznych i późniejszą realizację zadania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71355000-1 - Usługi pomiarowe
71354000-4 - Usługi sporządzania map
79933000-3 - Usługi towarzyszące usługom projektowym
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
4.5.5.) Wartość części: 56910,57 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Przemysłowej we Wrześni wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.2. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie wielobranżowej kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego wraz ze wszystkimi niezbędnymi decyzjami, wszystkimi wymaganymi warunkami, wszystkimi uzgodnieniami oraz opiniami celem uzyskania przez Zamawiającego decyzji pozwolenia na budowę oraz opracowanie materiałów niezbędnych do ogłoszenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych wymaganych przez Prawo Zamówień Publicznych i późniejszą realizację zadania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71355000-1 - Usługi pomiarowe
71354000-4 - Usługi sporządzania map
79933000-3 - Usługi towarzyszące usługom projektowym
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
4.5.5.) Wartość części: 178861,79 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej przebudowy i rozbudowy budynków OSP w Węgierkach oraz w Marzeninie wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.2. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie wielobranżowej kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego wraz ze wszystkimi niezbędnymi decyzjami, wszystkimi wymaganymi warunkami, wszystkimi uzgodnieniami oraz opiniami celem uzyskania przez Zamawiającego decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót oraz opracowanie materiałów niezbędnych do ogłoszenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych wymaganych przez Prawo Zamówień Publicznych i późniejszą realizację zadania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71355000-1 - Usługi pomiarowe
71354000-4 - Usługi sporządzania map
79933000-3 - Usługi towarzyszące usługom projektowym
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
4.5.5.) Wartość części: 30081,30 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie w części 1 zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. cena najkorzystniejszej oferty spośród ofert ważnych przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Uzasadnienie: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w części 1 na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej przebudowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Gnieźnieńskiej we Wrześni wpłynęły 2 oferty tj.:
- oferta nr 1 złożona przez Adam Gielniak Architekci ul. Chocimska 48a, 60-688 Poznań (Adam Gielniak prowadzący działalność gospodarczą po nazwą AMGK Adam Gielniak), cena oferty brutto: 46.440,00 zł, termin płatności faktury 30 dni,
- oferta nr 3 złożona przez P.W.N. Projektowanie Wykonawstwo Nadzory Marcin Chmielewski, ul. Ostrów Tumski 14, 61-109 Poznań, cena oferty brutto: 221.400,00 zł, termin płatności faktury 30 dni.
Oferta nr 1 została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b) ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Zamawiający działając zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania, informację o wysokości kwoty jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia, która dla cześci 1 wynosiła 70.000,00 zł brutto. Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria oceny ofert w niniejszym postępowaniu (tj. cena, termin płatności faktury) cena brutto najkorzystniejszej oferty spośród ofert ważnych, złożonej w niniejszym postępowaniu tj. oferty nr 3 złożonej przez P.W.N. Projektowanie Wykonawstwo Nadzory Marcin Chmielewski, ul. Ostrów Tumski 14, 61-109 Poznań (cena oferty brutto: 221.400,00 zł) przekracza wielkość środków finansowych jakie zamierzano przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w części 1 na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej przebudowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Gnieźnieńskiej we Wrześni zostało unieważnione
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie w części 2 zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. cena najkorzystniejszej oferty spośród ofert ważnych przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Uzasadnienie: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w części 2 na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Przemysłowej we Wrześni wpłynęły 3 oferty tj.:
- oferta nr 1 złożona przez Adam Gielniak Architekci ul. Chocimska 48a, 60-688 Poznań (Adam Gielniak prowadzący działalność gospodarczą po nazwą AMGK Adam Gielniak), cena oferty brutto: 1.075.000,00 zł, termin płatności faktury 30 dni,
- oferta nr 2 złożona przez Piotr Pietrzykowski BIURO ARCHITEKTONICZNE ul. Babina 17/2, 62-800 Kalisz, cena oferty brutto: 218.940,00 zł, termin płatności faktury 30 dni.
- oferta nr 3 złożona przez P.W.N. Projektowanie Wykonawstwo Nadzory Marcin Chmielewski, ul. Ostrów Tumski 14, 61-109 Poznań, cena oferty brutto: 608.850,00 zł, termin płatności faktury 30 dni.
W postępowaniu w części 2 została odrzucona oferta nr 2 (art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c) oraz ust. 1 pkt 12 Pzp) oraz oferta nr 3 ( art. 226 ust. 1 pkt 12 Pzp). Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania, informację o wysokości kwoty jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia, która dla części 2 wynosiła 220.000,00 zł brutto. Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria oceny ofert w niniejszym postępowaniu (tj. cena, termin płatności faktury) cena brutto najkorzystniejszej oferty spośród ofert ważnych, złożonej w niniejszym postępowaniu tj. oferty nr 1 złożonej przez Adam Gielniak Architekci ul. Chocimska 48a, 60-688 Poznań (Adam Gielniak prowadzący działalność gospodarczą po nazwą AMGK Adam Gielniak, cena oferty brutto: 1.075.000,00 zł) przekracza wielkość środków finansowych jakie zamierzano przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w części 2 na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Przemysłowej we Wrześni zostało unieważnione.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie w części 3 zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263. Uzasadnienie: Zamawiający w dniu 11.09.2024 r. dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w części 3 postępowania na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej przebudowy i rozbudowy budynków OSP w Węgierkach oraz w Marzeninie. Wybrany Wykonawca tj. Adam Gielniak prowadzący działalność gospodarczą po nazwą AMGK Adam Gielniak ul. Chocimska 48a, 60-688 Poznań pismem z dnia 12.09.2024 r. poinformował Zamawiającego, że rezygnuje z podpisania umowy gdyż nie jest w stanie zrealizować zamówienia w określonym terminie. Zgodnie z art. 263 ustawy Pzp „jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się odzawarcia umowy wsprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania ioceny ofert spośród ofert pozostałych wpostępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie”. W związku z tym, że Wykonawca którego oferta została wybrana uchylił się od zawarcia umowy a druga oferta tj. Projektowanie Wykonawstwo Nadzory Marcin Chmielewski, ul. Ostrów Tumski 14, 61-109 Poznań (cena oferty brutto: 221.400,00 zł) przewyższa środki jakie zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia (tj. 37.000,00 zł brutto) Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania w części 3 postępowania.
| 2024-09-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |