Sporządzenie dokumentu pn. „Miejski Plan Adaptacji do zmian klimatu dla miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00254526
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00254526/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-21 11:12
Lokalizacja
Ostrowiec Świętokrzyski, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-00874da2-8c3d-4b5c-a1a9-01a7be65f73f
Identyfikator
6610003945
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi klimatologiczneWykonywanie badańUsługi badania terenuUsługi doradcze w zakresie rozwojuUsługi środowiska naturalnegoPlanowanie środowiska naturalnegoPlanowanie rozwoju środowiska miejskiegoUsługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiskaUsługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00254526 z dnia 2026-05-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sporządzenie dokumentu pn. „Miejski Plan Adaptacji do zmian klimatu dla miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ostrowiec Świętokrzyski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009834

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Głogowskiego 3/5

1.5.2.) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-400

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.ostrowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.ostrowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-00874da2-8c3d-4b5c-a1a9-01a7be65f73f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sporządzenie dokumentu pn. „Miejski Plan Adaptacji do zmian klimatu dla miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-00874da2-8c3d-4b5c-a1a9-01a7be65f73f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00254526

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00074673/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Sporządzenie Miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu dla miasta Ostrowca Świętokrzyskiegoadomości społecznej w zakresie adaptacji do zmian klimatu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00169137

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Or.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje sporządzenie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla miasta Ostrowca Świętokrzyskiego wraz z przeprowadzeniem Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz
o ocenach oddziaływania na środowisko wraz z wymaganymi ustawowo konsultacjami społecznymi oraz sporządzeniem prognozy oddziaływania na środowisko.
Dalej zgodnie z SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71351611-9 - Usługi klimatologiczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71355200-3 - Wykonywanie badań

71510000-6 - Usługi badania terenu

73220000-0 - Usługi doradcze w zakresie rozwoju

90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego

90712000-1 - Planowanie środowiska naturalnego

90712100-2 - Planowanie rozwoju środowiska miejskiego

90713000-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska

90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający w rozdziale 17 SWZ w pkt 27 ppkt 6-8) postanowił, że: Wraz
z Formularzem ofertowym – interaktywny formularz zamieszczony na Platformie e – Zamówienia – załącznik
nr 1 do SWZ przygotowanym zgodnie z opisem wskazanym w rozdziale 17 SWZ składane są następujące dokumenty:
6) wykaz osób – wg wzoru na załączniku nr 6a do SWZ, jeżeli Wykonawca ubiega się o przyznanie punktów w przynajmniej jednym ze wskazanych tam kryteriów oceny ofert;
7) dowody poświadczające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe przez osoby skierowane do realizacji zamówienia (np. dyplomy, certyfikaty, świadectwa, zaświadczenia i inne dokumenty) – jeżeli Wykonawca składa wykaz osób – załącznik nr 6a do SWZ;
8) dowody poświadczające należytą realizację usług stanowiących doświadczenie zawodowe osób skierowanych do realizacji zamówienia (np. referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane – jeżeli Wykonawca składa wykaz osób – załącznik nr 6a do SWZ;.
Jednocześnie wskazano, że „Dokumenty wskazane w pkt 6, 7 i 8 nie podlegają uzupełnieniu lub złożeniu po upływnie terminu składania ofert. Wykonawca otrzyma wtedy punkty wyłącznie w kryterium „Cena oferty (C)””.
Po upływie terminu składania ofert Zamawiający stwierdził, że część Wykonawców złożyła wszystkie dokumenty wymagane w przez wskazany wykaz, inni Wykonawcy z kolei złożyli je tylko częściowo.
Zamawiający nie był uprawniony żądać takich dokumentów jak wskazane w ppkt 7) i 8) wskazanych powyżej. Jednocześnie poprzez wyraźnie wskazanie w SWZ niemożności ich uzupełnienia doprowadził Zamawiający do nierównego traktowania Wykonawców i złamania podstawowej zasady postępowania – zasady równego traktowania Wykonawców, o której mowa w art. 16 pkt 1) in fine ustawy Pzp.
Ponadto wypełniona została przesłanka obligatoryjnego unieważnienia umowy wskazana w art. 457 ust. 1 pkt 1) in principio ustawy Pzp, tj. udzielenie zamówienia z naruszeniem ustawy. Naruszenie ustawy ma w tym przypadku charakter kwalifikowany, gdyż naruszono jedną z podstawowych zasad zamówień publicznych, wskazaną powyżej, co miało wpływ już na proces przygotowania i składania ofert.
Zgodnie z art. 255 pkt 6) ustawy Pzp: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli
postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wobec stanu faktycznego, tj. łącznego zaistnienia dwóch przesłanek określonych w art. 255 pkt 6) ustawy Pzp (postępowanie obarczone wadą niemożliwą do usunięcia oraz istnienie kwalifikowanej wady naruszenia przepisów ustawy Pzp uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego), oraz kategorycznego brzmienia ww. przepisu orzeczono jak w sentencji.
2026-05-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi