Wykonanie specjalistycznego przeglądu stanu zadrzewienia na drogach administrowanych przez GDDKiA Oddział w Opolu Rejon w Nysie oraz wykonanie wyceny pozyskanego z wycinki drewna w latach 2026–2027

GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00255300
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00255300/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-21 13:50
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2d396502-23ff-43de-a339-77f38acf7542
Identyfikator
7540003773
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi selekcji drzewUsługi monitorowania lub oceny lasuUsługi oceny zasobów leśnych

Wykonawcy

1 przyznane

JAKUB WAJDZIAKLigota Tułowicka, PL · lot 0
259 101,96 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00255300 z dnia 2026-05-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie specjalistycznego przeglądu stanu zadrzewienia na drogach administrowanych przez GDDKiA Oddział w Opolu Rejon w Nysie oraz wykonanie wyceny pozyskanego z wycinki drewna w latach 2026–2027

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Opolu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Niedziałkowskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-085

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_opole@gddkia.gov.p

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami krajowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie specjalistycznego przeglądu stanu zadrzewienia na drogach administrowanych przez GDDKiA Oddział w Opolu Rejon w Nysie oraz wykonanie wyceny pozyskanego z wycinki drewna w latach 2026–2027

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2d396502-23ff-43de-a339-77f38acf7542

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00255300

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00103984/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Wykonanie specjalistycznego przeglądu stanu zadrzewienia, na drogach administrowanych przez GDDKiA Oddział w Opolu Rejon w Nysie oraz wykonanie wyceny pozyskanego z wycinki drewna w latach 2026 - 2027

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00187308

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OOP.D-3.2421.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 272041,08 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest :
Wykonanie przeglądów zadrzewienia na drogach administrowanych przez GDDKiA Oddział w Opolu Rejon w Nysie oraz
wycena pozyskanego z wycinki drewna, zgromadzonego na placach Zamawiającego w latach 2026-2027 .
Całkowita długość odcinków objętych przeglądem 327,979 km .
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji oraz wykonanie prac w terenie, obejmujących w szczególności:

- PRACE PRZYGOTOWAWCZE ,
w tym :
1. Opracowanie i uzyskanie zatwierdzenia projektu czasowej organizacji ruchu na czas wykonania usług.
2. Sporządzenie inwentaryzacji istniejącego zadrzewienia na wskazanych odcinkach.
3. Ocena stanu istniejącego zadrzewienia pod kątem wyłonienia drzew zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego
oraz wymagających zabiegów pielęgnacyjnych.
4. Widoczne oznakowanie drzew przeznaczonych do wycinki lub pielęgnacji.
5. Pozyskanie od Zamawiającego map zasadniczych lub innych planów w celu realizacji Zamówienia dla naniesienia
lokalizacji drzew przeznaczonych do wycinki.
6. Opracowanie szczegółowych szkiców w przypadku, gdy Zamawiający nie posiada mapy zasadniczej dla danego odcinka
drogi objętej zakresem opracowania.
7. Wykonanie obmiaru ilościowego wraz z wyceną pozyskanego drewna zgromadzonego na placu wskazanym przez
Zamawiającego, pochodzącego
z wycinki drzew, na które została uzyskana decyzja zezwalająca na ich usunięcie.

- WYKONANIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ ,
w tym :
1. Opracowanie Planu Utrzymania Zieleni w formie zestawienia wg druku, stanowiącego załącznik nr 2 do OPZ.
2. Przygotowanie oceny będącej załącznikiem do wystąpienia do odpowiedniego organu gminy o zgodę na wycinkę drzew
rosnących w pasie drogowym.
3. Wykonanie operatu szacunkowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77211300-5 - Usługi selekcji drzew

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77231500-3 - Usługi monitorowania lub oceny lasu

77231400-2 - Usługi oceny zasobów leśnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 259101,96 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 325827 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 259101,96 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jakub Wajdziak Zakład Usług Leśnych FOREST

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 160299118

7.3.4) Miejscowość: Ligota Tułowicka

7.3.5) Kod pocztowy: 49-130

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 259101,96 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi