Roboty budowlano-montażowe w celu przebudowy i wyposażenia pomieszczeń Poradni Onkologicznej w formule „zaprojektuj i wybuduj” w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym (...)

MAZOWIECKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM.DR.JÓZEFA PSARSKIEGO W OSTROŁĘCE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00256029
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00256029/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-22 08:18
Lokalizacja
Ostrołęka, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0255f840-6b82-4a18-a936-800994e03b19
Identyfikator
7582010430
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnychRoboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlanePrzebudowa budynkówBetonowanieRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty murarskie i muroweInstalowanie przegródRóżne specjalne roboty budowlaneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeTynkowaniePokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskieInstalowanie sufitów podwieszanychRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie wentylacjiRoboty instalacyjne przeciwpożaroweRoboty w zakresie umocnień przeciwogniowychRoboty instalacyjne gazoweGazy medyczneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00256029 z dnia 2026-05-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlano-montażowe w celu przebudowy i wyposażenia pomieszczeń Poradni Onkologicznej w formule „zaprojektuj i wybuduj” w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MAZOWIECKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM.DR.JÓZEFA PSARSKIEGO W OSTROŁĘCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000304616

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Jana Pawła II 120A

1.5.2.) Miejscowość: Ostrołęka

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-410

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publ@szpital.ostroleka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpital.ostroleka.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpital-ostroleka.ezamawiajacy.pl/app/szpital-ostroleka/dashboard

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlano-montażowe w celu przebudowy i wyposażenia pomieszczeń Poradni Onkologicznej w formule „zaprojektuj i wybuduj” w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0255f840-6b82-4a18-a936-800994e03b19

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00256029

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060863/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Roboty budowlano-montażowe w celu przebudowy i wyposażenia pomieszczeń Poradni Onkologicznej w formule „zaprojektuj i wybuduj” w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego(...)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213507

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MSS-DN-ZPP-26-15/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1767046,78 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlano-montażowe w celu przebudowy i wyposażenia pomieszczeń Poradni Onkologicznej w formule „zaprojektuj i wybuduj” wg. założeń i wytycznych ujętych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, dalej zwanym PFU, stanowiącym Załącznik nr 7 do niniejszego SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45000000-7 - Roboty budowlane

45262700-8 - Przebudowa budynków

45262300-4 - Betonowanie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45421141-4 - Instalowanie przegród

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45343100-4 - Roboty w zakresie umocnień przeciwogniowych

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

24111500-0 - Gazy medyczne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Stosownie do art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że, Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 1 767 046,78 zł brutto.
W postępowaniu wpłynęła jedna oferta od Wykonawcy Dariusz Załuska Usługi Ogólnobudowlane i Remontowe, ul. Kołobrzeska 11, 07-410 Ostrołęka, na kwotę 2 201 700,00 zł, co znacząco, o 19,74% przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie. W związku z unieważnieniem postępowania Zamawiający pozostawia oferty bez badania i oceny w celu wyboru najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2201700,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2201700,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-05-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane