Realizacja zadań dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

GMINA UŚCIE GORLICKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00256281
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00256281/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-22 09:34
Lokalizacja
Uście Gorlickie, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-978be7a3-a4f1-4e73-bfad-e68560c46f02
Identyfikator
7382144864
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

2 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE 'GODROM' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGOLICE, PL · lot 0
310 304,71 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE 'GODROM' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGOLICE, PL · lot 1
155 140,16 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00256281 z dnia 2026-05-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Realizacja zadań dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA UŚCIE GORLICKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892759

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 80

1.5.2.) Miejscowość: Uście Gorlickie

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-315

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 18 3516041

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@usciegorlickie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.usciegorlickie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-978be7a3-a4f1-4e73-bfad-e68560c46f02

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Realizacja zadań dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-978be7a3-a4f1-4e73-bfad-e68560c46f02

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00256281

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030419/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Realizacja zadań dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00189663

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 513183,64 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont drogi gminnej nr 271102K Wysowa obok Kuziów w km od 0+820,00-1 +600 w miejscowości Wysowa-Zdrój, Gmina Uście Gorlickie Opis stanu istniejącego:
Droga gminna publiczna nr 271102K Wysowa obok Kuziów swój początek bierze na działce ewid. nr 503 w miejscowości Wysowa-Zdrój i stanowi główny korytarz komunikacyjny dla osiedla położonego za rzeką Ropa. Przedmiotowa droga nie jest bezpośrednio połączona z inną drogą tej samej lub wyższej kategorii. Pośredni dostęp do drogi publicznej wyższej kategorii tj. drogi powiatowej nr 1498K Ropa – Wysowa-Zdrój – Blechnarka – Granica Państwa (działka drogowa nr 540) z przedmiotowej drogi gminnej odbywa się za pośrednictwem drogi wewnętrznej stanowiącej własność Gminy Uście Gorlickie oznaczonej jako działki ewid. nr 538, 523.
Planowana do remontu droga na przeważającym odcinku posiada nawierzchnię asfaltową o szerokości jezdni 3,0m. Podlegający remontowi odcinek przebiega w terenie zabudowy mieszkalnej oraz usługowej (lokale gastronomiczne, baza noclegowa). W następstwie użytkowania drogi tj. rozwój osiedla, dostawa materiałów budowlanych, prac wykonywanych w związku z umieszczeniem urządzeń obcych tj. sieć kanalizacji sanitarnej, sieci elektroenergetycznej, w nawierzchni powstały zaniżenia oraz pęknięcia, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo użytkowników drogi. Końcowy odcinek drogi uległ zniszczeniu z uwagi na brak należytego odwodnienia
Zakres prac:
Planowanym remontem objęto odcinek drogi gminnej publicznej nr 271102K o dł. 780m. W ramach remontu na odcinku 650m planuje się wykonać warstwę profilową o średniej grubości 0-2cm, a następnie nawierzchnię z masy mineralno-bitumicznej o szerokości 3,0m i grubości 9cm (5cm+4cm) wraz z obustronnymi poboczami szer. 0,5m z kruszywa łamanego o gr. 8cm, które zostaną zabezpieczone poprzez dwukrotne skropienie emulsją asfaltową i grysami. Na pozostałym odcinku o dł. 130m zaplanowano wzmocnienie podbudowy kruszywem łamanym (podbudowa górna) o gr. 20cm oraz nawierzchnię z kruszywa łamanego o gr. 9cm w tym na dł. 55m utwardzenie powierzchni gruntu poprzez wykonanie robót zimnych i podbudowy dolnej o gr. 20cm. Na odcinku tym zostaną wykonane obustronne pobocza z kruszywa łamanego o gr. 8cm bez zabezpieczenia jw. Przewiduje się również korektę pionową istniejących włazów studzienek sieci wod.-kan. w ilości 2 szt., profilowanie nawierzchni w obrębie istniejących zjazdów oraz oczyszczenie rowu z namułu na całej długości remontowanego odcinka.
W następstwie wykonania robót nie zmienią się parametry techniczne drogi, zachowana zostanie szerokość jezdni, pobocza oraz spadek podłużny.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.) Wartość części: 332354,26 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont drogi gminnej nr 270918K na odcinku nr I w km od 0+000 - 0+096, na odcinku nr II w km od 0+202 - 0+322, na odcinku nr III w km od 0+397- 0+412 w miejscowości Wysowa-Zdrój, Gmina Uście Gorlickie.
Opis stanu istniejącego:
Droga gminna publiczna nr 270918K Wysowa obok sklepów swój początek bierze na skrzyżowaniu
z drogą powiatową nr 1498K Ropa – Wysowa-Zdrój – Blechnarka – Granica Państwa w miejscowości Wysowa-Zdrój (działka drogowa nr 242) i stanowi główny korytarz komunikacyjny dla osiedla blokowego (budynki 116, 97, 96), którego koniec ponownie włącza się do ww. drogi powiatowej.
Planowana do remontu droga na wszystkich odcinkach posiada nawierzchnię asfaltową o szerokości jezdni 5,5-6,7m. Podlegający remontowi odcinek przebiega w terenie zabudowy mieszkalnej oraz usługowej (lokale handlowe, gastronomiczne, baza noclegowa, osiedle mieszkaniowe). W następstwie użytkowania drogi tj. rozwój osiedla, dostawy towarów, realizacja prac wykonywanych w związku
z umieszczeniem urządzeń obcych tj. sieć kanalizacji sanitarnej, sieci elektroenergetycznej, oraz działania warunków atmosferycznych w nawierzchni powstały pęknięcia oraz wyrwy, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo użytkowników drogi.
Zakres prac:
Planowanym remontem objęto 3 odcinki drogi gminnej publicznej nr 270918K o łącznej dł. 231m.
W ramach remontu planuje się wykonać frezowanie istniejącej nawierzchni o średniej grubości 4 cm,
a następnie wykonanie nowej nawierzchni z masy mineralno-bitumicznej o szerokości 5,50 i 6,70mm, grubości 9cm (5cm+4cm).
W następstwie wykonania robót nie zmienią się parametry techniczne drogi, zachowana zostanie szerokość jezdni, pobocza oraz spadek podłużny.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.) Wartość części: 180829,38 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 310304,71 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 483044,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 310304,71 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE "GODROM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491932915

7.3.3) Ulica: Zakole 9

7.3.4) Miejscowość: Gorlice

7.3.5) Kod pocztowy: 38-300

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 310304,71 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 155140,16 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 238150,45 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 155140,16 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE "GODROM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491932915

7.3.3) Ulica: Zakole 9

7.3.4) Miejscowość: Gorlice

7.3.5) Kod pocztowy: 38-300

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 155140,16 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane