świadczenie usług nadzoru autorskiego nad oprogramowaniem HIS Asseco AMMS oraz ERP Asseco Infomedica przez okres 12 miesięcy
Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00256308
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00256308/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-22 09:40
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8760b5a8-d558-420e-ad48-1938bd95fb14
- Identyfikator
- 9561949580
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00256308 z dnia 2026-05-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
świadczenie usług nadzoru autorskiego nad oprogramowaniem HIS Asseco AMMS oraz ERP Asseco Infomedica przez okres 12 miesięcy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000316068
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: św. Józefa 53-59
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 56 6794037
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamow_publ@wszz.torun.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wszz.torun.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.wszz.torun.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
świadczenie usług nadzoru autorskiego nad oprogramowaniem HIS Asseco AMMS oraz ERP Asseco Infomedica przez okres 12 miesięcy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8760b5a8-d558-420e-ad48-1938bd95fb14
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00256308
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00100476/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Świadczenie usług nadzoru autorskiego nad oprogramowaniem HIS Asseco AMMS oraz ERP Asseco Infomedica przez okres 12 miesięcy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00207542
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie z wolnej ręki w oparciu o art. 305 pkt 2) Pzp, gdyż „w post. prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione”. Uprzednio prow. post. w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1) Pzp ) o nr ref.: TZ.383.18.2026 zostało unieważnione w oparciu o art. 255 pkt 1) Pzp, gdyż nie złożono żadnej oferty. Mając na uwadze specyfikę post. i bardzo ogran. zakres konkurencji (nadzór aut. nad oprogramowaniem) ocenia się, że tryb negocj. z podmiotem będącym autorem oprogr. (Asseco Poland SA) może okazać się skuteczny, gdyż możliwe będzie doprec. w toku negocjacji szczeg. warunków real. zam., istotnych dla Zamaw. i Wykonawcy. W niniejszym post. pierwotne warunki zamówienia nie będą istotnie zmienione. W tych okol. tryb z wolnej ręki w oparciu o art. 305 pkt 2) Pzp uznajemy za uzasadniony, gdyż spełnione są przesłanki dla jego zast., a nadzór aut. nad oprogr. jest niezbędny do sprawnego funkcj. szpitala.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TZ.383.36.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
świadczenie usług nadzoru autorskiego nad oprogramowaniem HIS Asseco AMMS oraz ERP Asseco Infomedica przez okres 12 miesięcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79121100-9 - Usługi doradztwa w zakresie praw autorskich do oprogramowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1119398,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1119398,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1119398,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Asseco Poland S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 010334578
7.3.3) Ulica: ul. Olchowa 14
7.3.4) Miejscowość: Rzeszów
7.3.5) Kod pocztowy: 35-322
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1119398,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-05-04 do 2027-05-04| 2026-05-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |