Budowa klimatyzacji w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie

Powiat Legionowski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00256844
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00256844/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-22 11:45
Lokalizacja
Legionowo, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2321519a-66ef-4a19-8693-18a9012c9d63
Identyfikator
5361597016
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ SZYMKIEWICZStrawczyn, PL · lot 0
400 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00256844 z dnia 2026-05-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa klimatyzacji w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Legionowski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269858

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11

1.5.2.) Miejscowość: Legionowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-119

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.) Numer telefonu: 227640516

1.5.8.) Numer faksu: 227640450

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpu@powiat-legionowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.powiat-legionowski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat-legionowski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa klimatyzacji w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2321519a-66ef-4a19-8693-18a9012c9d63

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00256844

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038947/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Budowa klimatyzacji w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00138820

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPU.272.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie instalacji klimatyzacji w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 26, 05-120 Legionowo, w ramach zadania pn.: „Budowa instalacji wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie”.
1. Zadanie 3 (część szkoły z dużą salą gimnastyczną).
Zakres prac projektowych dla ww. zadania obejmuje m. in.:
1) montaż systemu VRF oraz Split składający się z jednostek zewnętrznych oraz jednostek wewnętrznych zgodnie z projektem;
2) wykonanie instalacji odprowadzania skroplin;
3) wykonanie próby i rozruch instalacji;
4) wykonanie zasilania elektrycznego do zaprojektowanych urządzeń;
5) wykonanie instalacji uziemiającej;
6) przebudowę zasilania budynku wraz z montażem przeciwpożarowego wyłącznika prądu;
7) wykonanie odbiorów odpowiednich służb (jeśli konieczne);
8) przekazanie instrukcji użytkowania urządzeń.
2. W celu chłodzenia sali korekcyjnej, sali ćwiczeń siłowych oraz pomieszczeń lekcyjnych należy wykonać system VRF oraz split składający się z jednostek zewnętrznych oraz jednostek wewnętrznych. W celu chłodzenia i ogrzewania dużej dali gimnastycznej oraz małej sali gimnastycznej zaprojektowano system składający się z pomp ciepła oraz wewnętrznych chłodnico-nagrzewnic.
3. Roboty budowlane są objęte następującą dokumentacją projektową stanowiącą załącznik do SWZ:
- projekt wykonawczy branża sanitarna,
- projekt wykonawczy branża elektryczna,
- projekt wykonawczy – konstrukcja,
- szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – instalacje sanitarne,
- szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – instalacje elektryczne,
- informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
- przedmiar robót instalacje sanitarne,
- przedmiar robót instalacje elektryczne.
4. Uwaga: Wykonawca zobowiązany jest do wykonania estetycznych zabudów instalacji i tras. Wszystkie materiały muszą być zgodne z przepisami PPOŻ.
5. Jeżeli w SWZ, ogłoszeniach związanych z postępowaniem, w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia określono przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, to ma to na celu jedynie określenie cech technicznych, czy właściwości określonego sprzętu, urządzeń i materiałów, jakie należy zastosować dla wykonania przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie w takich przypadkach sprzętu, urządzeń, materiałów równoważnych, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy.
6. Okres gwarancji na roboty budowlane będące przedmiotem zamówienia oraz na materiały dostarczone i wbudowane przez Wykonawcę wynosi minimalnie 36 miesięcy od daty dokonania odbioru końcowego bezusterkowego lub daty usunięcia wad/usterek stwierdzonych w czasie odbioru.
7. Zaproponowanie w ofercie udzielenia gwarancji na roboty budowlane dłuższej niż 36 miesięcy będzie dodatkowo punktowane zgodnie z zapisami Rozdziału XXIV Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert. Zaproponowanie w ofercie udzielenia gwarancji krótszej niż 36 miesięcy będzie podstawą odrzucenia oferty.
8. Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, w celu zapewnienia poprawnego wykonania przedmiotu umowy, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, na okres realizacji zamówienia, wszystkich osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, które będą wykonywać czynności faktycznie związane z przedmiotem zamówienia,
- tzw. pracownicy ogólnobudowlani,
- instalatorzy elektryczni i sanitarni.
9. Realizacja czynności wymienionych w ust. 5 polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465). Wymóg powyższy nie dotyczy samego Wykonawcy lub Podwykonawcy (w tym wspólników spółek osobowych), który osobiście realizować będzie wyżej wymienione czynności na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej (samozatrudnienie).
10. Ustalenie wymiaru zatrudnienia Zamawiający zostawia w gestii Wykonawcy.
11. Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem ww. osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, zostały zawarte w Projektowanych postanowieniach umowy w Załączniku do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 400000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 556504,42 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 400000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe COOL-KLIMAT Grzegorz Szymkiewicz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591602935

7.3.4) Miejscowość: Strawczyn

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 400000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

2026-05-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane