Prace budowlane przy zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej w Grajewie

MIASTO GRAJEWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00513035
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00513035/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-24 10:35
Lokalizacja
Grajewo, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7b2551c9-e9cc-4ba9-9b79-70b2359ae06c
Identyfikator
7191532012
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Naprawa dachówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi związane z budownictwemRoboty budowlaneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty elewacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00513035 z dnia 2024-09-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace budowlane przy zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy
ul. Szkolnej w Grajewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO GRAJEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450669714

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Strażacka 6A

1.5.2.) Miejscowość: Grajewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-200

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@um.grajewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.grajewo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.um.grajewo.pl, https://um-grajewo.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Prace budowlane przy zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy
ul. Szkolnej w Grajewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b2551c9-e9cc-4ba9-9b79-70b2359ae06c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00513035

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00056534/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Prace budowlane przy zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej w Grajewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00486116

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.7013.2.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja w trybie „zaprojektuj-wybuduj” zadania inwestycyjnego pn.: „Prace budowlane przy zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej w Grajewie” w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
Przy budynku planuje się wykonanie robót budowlanych polegających na:
1) remoncie elewacji zewnętrznych wraz z odtworzeniem detali historycznych,
2) wymianie stolarki zewnętrznej,
3) remoncie dachu: wymiana pokrycia, rynien i rur spustowych, obróbek blacharskich, itp., demontaż i ponowny montaż istniejącej instalacji fotowoltaicznej,
4) docieplenie stropu.
Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie, przy ul. Szkolnej 12, 19-200 Grajewo, zlokalizowany na działce nr ewid. 2791/2 został wpisany do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łomży z dnia 27.06.1996 r. pod numerem A-545. Z treści karty ewidencyjnej WEZ wynika, że budynek został wzniesiony w latach 1929-1938.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) wykonanie ekspertyzy dotyczącej przyczyn spękań i zarysowań na tynkach zewnętrznych,
2) wykonanie inwentaryzacji architektonicznej elewacji wraz z rysunkami detali,
3) wykonanie oceny technicznej stanu więźby dachowej pod kątem przywrócenia pokrycia z dachówki ceramicznej,
4) opracowanie dokumentacji projektowej w tym:
a) podkładu geodezyjnego/mapy zasadniczej w skali 1:500 terenu w zakresie niezbędnym do wykonania zamówienia,
b) projektów budowlanych:
- projektu zagospodarowania terenu – 5 egz.,
- projektu architektoniczno-budowlanego – 5 egz.
- projektu technicznego – 5 egz.
c) projektów wykonawczych - stanowiących uzupełnienie i uszczegółowienie projektów budowlanych dla wszystkich branż w zakresie i stopniu umożliwiającym przygotowanie materiałów przetargowych i realizację robót budowlanych – po 5 egz.
d) przedmiaru robót - 1 egz.
e) kosztorysu inwestorskiego - 1 egz.
f) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych - 2 egz.,
g) uzyskanie w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych przepisami prawa warunków technicznych i uzgodnień na potrzeby opracowywanej dokumentacji projektowej i innych niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszenia robót budowlanych.
h) uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę /skutecznego zgłoszenia robót budowlanych w Starostwie Powiatowym w Grajewie.
5) Wykonanie robót budowalnych w oparciu o wcześniej opracowaną dokumentację projektową.
6) Wykonanie dokumentacji powykonawczej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261910-6 - Naprawa dachów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

45000000-7 - Roboty budowlane

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Ceny brutto ofert złożonych w przedmiotowym postępowaniu przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 993000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1103000,00 PLN

2024-09-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane